Dziewczyna ze słuchawkami na uszach i ze smartfonem
Obecnie producenci oferują nam kilka rodzajów bezprzewodowych. Na który z nich zdecydować się podczas zakupu? | fot.: stock.adobe.com

Słuchawki bezprzewodowe – nauszne, wokółuszne czy douszne?

Mówi się, że „Herbata zawsze będzie za gorąca, facet nie ten, a słuchawki splątane”. Powiedzenie może już spokojnie przejść do lamusa (a przynajmniej jego ostatni element). Wszystko za sprawą tego, że coraz popularniejsze stają się słuchawki bezprzewodowe. Są one dużo bardziej wygodne i praktyczniejsze. Użytkownik nie ma problemu z plączącym się, za krótkim lub za długim kablem, co daje większy komfort ruchów podczas korzystania ze słuchawek. Obecnie producenci oferują nam kilka rodzajów bezprzewodowych. Na który z nich zdecydować się podczas zakupu?

Douszne, nauszne, czy wokółuszne?

W tej chwili w sklepach możemy spotkać się z trzema modelami słuchawek bezprzewodowych – dousznymi, nausznymi oraz wokółusznymi. Nietrudno się domyślić, że różnią się one sposobem zakładania i noszenia. Które z nich sprawdzają się najlepiej i pozwalają na największą wygodę użytkowania? Wszystko zależy głównie od indywidualnych oczekiwań oraz warunków, w jakich będziemy korzystać ze słuchawek. Te, których będziemy używać w domu, mogę nie być odpowiednie do uprawiania sportu lub podczas podróży. Oto kilka głównych cech każdego rodzaju sprzętu, które ułatwią dokonanie najlepszego wyboru.

 Bezprzewodowe słuchawki douszne

Są one przede wszystkim niewielkich rozmiarów, dzięki czemu stają się mobilne – możemy mieć je zawsze przy sobie i sięgnąć po nie w chwili, kiedy będą nam potrzebne. Najlepiej sprawdzają się w podróży lub podczas wizyty na siłowni, kiedy chcemy posłuchaj radia lub ulubionej muzyki. Nadają się również do prowadzenia rozmów telefonicznych, kiedy mamy zajęte obie ręce. Ich dużym plusem jest możliwość korzystania z nich z drugą osobą. Można je podzielić na dwie grupy:

  • douszne – wprowadza się je jedynie do małżowiny usznej
  • dokanałowe – wprowadza się je bezpośrednio do kanału słuchowego. Są wyposażone w specjalne silikonowe poduszeczki, dzięki czemu lepiej trzymają się w przewodzie. Silikonowa otoczka mocno wygłusza dźwięki z zewnątrz, dlatego nie poleca się zakupu tego typu sprzętu osobom, które szukają słuchawek np do biegania lub jazdy na rowerze, gdyż łatwo jest nie usłyszeć jadącego samochodu.

Bezprzewodowe słuchawki nauszne

Świetnie sprawdzają się przy oglądaniu filmów lub słuchaniu muzyki w warunkach domowych. Charakteryzują się o wiele lepszą jakością dźwięku niż słuchawki douszne.Ich muszle zakrywają większą część ucha, jednak charakteryzują się dosyć dobrą cyrkulacją powietrza. Podczas ich zakupu warto zwrócić uwagę na materiał, którym wyłożone są muszle. Najlepiej, gdyby była to skóra. Jest ona jednak używana tylko w droższych modelach. Tańsze wykończone są zazwyczaj materiałem skóropodobnym oraz gąbką. Najważniejsze jest, by słuchawki były wygodne i przyjemne w dotyku.

Bezprzewodowe słuchawki wokółuszne

Ten rodzaj jest bardzo często mylony ze słuchawkami nausznymi, głównie ze względu na bardzo podobny wygląd. Różnią się one jednak wielkością muszli nausznych, które w wypadku słuchawek wokółusznych zakrywają całe ucho, co znacznie bardziej wycisza wszelkie dźwięki z zewnątrz. Jest to model odpowiedni dla graczy oraz melomanów, których gust muzyczny nie do końca odpowiada reszcie domowników.

Podsumowując wybór bezprzewodowych słuchawek najlepiej dostosować do warunków, w jakich będziemy ich używać. W domu dobrze sprawdzą się nauszne oraz wokółuszne, które nie są zbyt poręczne i nie sprawdzą się podczas uprawiania sportu. Z kolei poręczne modele douszne na pewno przydadzą się przy wszelkiego rodzaju podróżach.

JNE

About admin

Check Also

podróże przyszłości

Przyszłość podróżowania: Technologiczne innowacje w turystyce

Przyszłość podróżowania jest ściśle związana z rozwojem technologicznym, który wprowadza innowacje w turystyce. Te nowości …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *