kobieta nastawiająca pranie
Zaniedbanie czyszczenia tego sprzętu może przynieść nieprzyjemne konsekwencje, dlatego warto sięgnąć po dobry środek do czyszczenia pralki. Można także skorzystać z wielu ciekawych domowych sposobów | fot.: stock.adobe.com

Sprawdzone sposoby na oczyszczenie pralki – to proste!

Jak każdy sprzęt AGD pralka wymaga regularnego czyszczenia. Bardzo istotne jest, aby zadbać o jej odpowiednią pielęgnację, dzięki której będziemy mogli uniknąć różnorakich problemów, takich jak niechciane usterki, nieprzyjemny zapach z pralki czy osiadanie się w pralce kamienia. Zaniedbanie czyszczenia tego sprzętu może przynieść nieprzyjemne konsekwencje, dlatego warto sięgnąć po dobry środek do czyszczenia pralki. Można także skorzystać z wielu ciekawych domowych sposobów. Przeczytaj, jak można zadbać o pralkę bez potrzeby kupowania specjalistycznych preparatów do jej czyszczenia.

Domowe oczyszczanie pralki za pomocą octu

Ocet znany jest z wielu ciekawych właściwości i pomimo tego, że jest zazwyczaj rzadko używany w kuchni, z powodzeniem możemy wykorzystać go do czyszczenia sprzętów sanitarnych, takich jak dla przykładu sprzęt AGD. Bardzo dobrze jest skorzystać z tego sposobu, jeżeli wnętrze naszej pralki zostało pokryte kamieniem, który możemy usunąć za pomocą octu. Jak to zrobić? To proste wystarczy wlać do pralki 2 lub 3 litry octu spożywczego. Pralkę nastawiamy na pełen cykl prania, wybierając najwyższą możliwą temperaturę. Po zakończeniu całego cyklu pralka będzie porządnie oczyszczona. Jedynym minusem takiego sposobu na wyczyszczenie pralki jest nieprzyjemny zapach octu, który może utrzymywać się w pomieszczeniu przez kilka godzin.

Pozbądź się nieprzyjemnego zapachu z pralki dzięki sodzie oczyszczonej

Czasami może się zdarzyć, że z pralki wydobywa się nieprzyjemny zapach. W takiej sytuacji przyczyną może być pleśń. Warto wtedy zareagować i oczyścić pralkę porządnie. Idealnym do tego środkiem będzie soda oczyszczona, która z powodzeniem pozwoli odgrzybić pralkę. Wystarczy przygotować około 4-5 opakowań sody oczyszczonej ( będzie to mniej więcej 3/4 szklanki), a następnie wsypać ją do przegródki na proszek w pralce. Następnie wystarczy nastawić pralkę na puste pranie w temperaturze 90 stopni. Ważne jest także, aby czyścić przegródkę na proszek z resztek preparatu. Najlepiej w tym celu użyć szczoteczki do zębów. Po takiej dezynfekcji możesz być pewny, że Twoja pralka jest idealnie oczyszczona.

Czyszczenie pralki zewnątrz za pomocą specjalnej mieszanki octu i sody oczyszczonej

Bardzo ważną kwestią w odpowiedniej pielęgnacji pralki jest także czyszczenie urządzenia z zewnątrz. W tym celu możesz wykorzystać mieszankę octu z sodą oczyszczoną. Dokładnie wyczyść wszystkie miejsca w pralce, zarówno przegródki na proszek, jak i płyn do płukania, oraz gumowe uszczelki, w których mogą gromadzić się zanieczyszczenia. Najlepiej, jeśli pokryjesz wszystkie miejsca w pralce taką mieszanką, a następnie zostawisz je na kilka godzin. Potem zmyj wszystko dokładnie i wytrzyj do sucha.

Odpowiednie dbanie o pralkę jest podstawą jej długiego użytkowania. Pamiętaj również o regularnym czyszczeniu filtra znajdującego się w dolnej części pralki. Bardzo ważne jest również, aby zawsze po praniu zostawiać pralkę otwartą, dzięki czemu zminimalizujesz ryzyko powstawania zanieczyszczeń i nieprzyjemnego zapachu.

EJA

About admin

Check Also

stylowa przestrzeń minimalizm

Minimalizm w domu: skuteczne i stylowe metody uproszczenia przestrzeni

Minimalizm w domu to nie tylko trend w designie, ale także sposób na życie, który …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *