filmik na TikToka
Stale rosnąca społeczność TikToka powoduje, że coraz więcej osób jest skłonnych upubliczniać tam swoje filmiki | fot.: stock.adobe.com

Poradnik dla początkujących twórców popularnej aplikacji-TikTok

TikTok jest obecnie jedną z najpopularniejszych aplikacji dostarczających atrakcji. Coraz większa liczba osób z młodego pokolenia, ale i nie tylko, korzysta z niej w celach zarówno rozrywkowych, jak i edukacyjnych czy zarobkowych. Prawdą jest, że praktyka ta pozwala na najłatwiejsze, a zarazem najszybsze zgromadzenie dużej liczby odbiorców. Nic dziwnego, że wiele osób szuka w internecie informacji na temat tego, jak założyć TikToka i dodać pierwszy film. W tym poradniku przekażemy wam pierwsze podstawowe kroki, które powinieneś wykonać, gdy twoim celem jest rozpoczęcie nagrywania właśnie tam.

Zakładanie konta na popularnej aplikacji

Rozpoczęcie swojej przygody z TikTokiem zaczyna się podobnie jak w przypadku innych mediów społecznościowych. Chcąc zacząć wrzucać do internetu kreatywne filmiki, przedstawiające siebie bądź inne momenty z twojego życia lub też ulubionej gwiazdy, musisz założyć swoje własne konto. Po uprzednim pobraniu aplikacji TikToka zarejestruj się w portalu. Konieczne będzie podanie tam podstawowych danych o sobie, po to, aby system przy kolejnych próbach logowania, wiedział, na jakie konto ma się zalogować. Po uzupełnieniu wszystkich informacji i pomyślnej weryfikacji profilu możesz przejść do tworzenia rozrywki. 

Ważne kroki przed pierwszą publikacją 

Zanim zdecydujesz się na to, co chcesz upubliczniać na swoim profilu, warto przyjrzeć się temu, co publikują inni twórcy. Zakładając nowe konto, nie masz utworzonej jeszcze listy osób, których filmiki cię interesują. Dlatego z pomocą przychodzi automatycznie utworzona zakładka 'dla ciebie’, w której możesz zobaczyć mnóstwo TikTok’ów innych znanych bardziej lub mniej osób. Możesz zaglądać tu także, nawet gdy opublikujesz już pierwsze filmiki. Jest to świetne miejsce do szukania inspiracji. 

Pierwszy filmik na TikToku

Kiedy decyzja o tym, jaki TikTok chcesz opublikować, zostanie przez ciebie podjęta, musisz pomyśleć jeszcze o doborze odpowiedniej piosenki. Na TikToku znajdziesz ich strasznie dużo. Możesz uczynić to poprzez kliknięcie + na dole ekranu albo użycie utworu, do którego nagrał już inny twórca. To drugie rozwiązanie jest równie łatwe, gdyż wystarczy w interesującym nas filmiku, kliknąć znajdujący się w prawym dolnym rogu ekranu okrągły przycisk, a następnie przejść do zakładki 'użyj dźwięku’. Teraz zostaje ci już tylko nagranie klipu, a jest to bardzo intuicyjne, gdyż działa to bardzo podobnie jak w standardowych opcjach, czyli tak jak na Instagramie czy Facebooku. Na TikToku obecne jest również możliwość zastosowania dodatkowych efektów. Po skończeniu filmowania zostaje już tylko opublikowanie TikToka. Możesz dodać to tego także krótki opis. 

Używanie tej aplikacji jest banalnie proste. Wystarczy tylko zaznajomić się z podstawowymi funkcjami. Stale rosnąca społeczność TikToka powoduje, że coraz więcej osób jest skłonnych upubliczniać tam swoje filmiki. Ważne jest w tym wszystkim, aby dobrze zastanowić się nam tym, czy dana rzecz faktycznie powinna zostać opublikowana, gdyż będą mieli do niej wgląd wszyscy posiadacze tej aplikacji, ale i nie tylko. 

SMŁ

About admin

Check Also

eksploracja kosmosu

Podróże kosmiczne: przyszłość eksploracji i kolonizacji

Podróże kosmiczne otwierają nowe horyzonty dla ludzkości, rysując obiecującą przyszłość w zakresie eksploracji i kolonizacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *