awaria smartfona
Jedną z najczęściej występujących niedogodności w naszych smartfonach jest krótki czas pracy na jednym ładowaniu | fot.: stock.adobe.com

Najczęstsze problemy ze smartfonami, jak sobie z nimi radzić?

Coraz bardziej zaawansowana technologia ułatwia nam życie, jednak czasami może być totalnie na odwrót, może generować problemy, z którymi ciężko nam sobie poradzić. Każdy z nas oczekuję od swojego telefonu poprawnego działania i nikt nie lubi, gdy coś się zawiesza bądź w skrajnych przypadkach w ogóle nie działa. W poniższym artykule postaram się znaleźć rozwiązanie najczęstszych przyczyn i wskazać najefektywniejsze i najprostsze rozwiązania popularnych problemów ze smartfonami.

Krótki czas pracy na baterii

Jedną z najczęściej występujących niedogodności w naszych smartfonach jest krótki czas pracy na jednym ładowaniu. Problem ten może mieć wiele przyczyn, jedną z typowych przyczyn jest zbyt wysoka jasność wyświetlacza i nieustannie włączone wi-fi i bluetooth, nawet w momencie, gdy z nich nie korzystamy. Pomocne może okazać się włączenie trybu oszczędzania baterii, większość smartfonów posiada taki tryb, możemy znaleźć go w ustawieniach zasilania lub w zakładce bateria.

Brak dostępnej pamięci w urządzeniu

Każdy użytkownik smartfona przechowuje na nim zdjęcia, muzykę, aplikacje. Często zdarza się, że mamy wszystkiego zbyt dużo, często nie używając dużej części danych. Spróbujmy usunąć niepotrzebne i przestarzałe pliki i aplikacje, a na pewno odzyskamy trochę wolnej pamięci w naszym telefonie. Niektóre smartfony oferują też możliwość włożenia do nich karty pamięci micro sd, która staje się dodatkowym miejscem na nasze dane. Możemy także pokusić się o zakupienie miejsca w chmurze co pozwoli nam przechowywać na przykład zdjęcia czy filmiki w sieci, wiele aplikacji oferuje taką możliwość, warto przyjrzeć się np. google drive.

Problem z połączeniem internetowym lub zasięgiem sieci komórkowej

Niejednokrotnie zdarza nam się doświadczać problemów z połączeniem telefonu. Najszybszym i najprostszym rozwiązaniem tego problemu może okazać się włączenie na 20 sekund trybu samolotowego. Takie działanie spowoduje zresetowanie modułów odpowiedzialnych za łączność w naszym smartfonie i pozwoli połączyć mu się na nowo. Jeśli powyższy sposób nie przynosi oczekiwanego rezultatu pomocne może okazać się wyłączenie i włączenie telefonu.

Powolne działanie smartfona

Od momentu dotknięcia ekranu do wykonania czynności przez nas mija zbyt dużo czasu?. Telefon działa zbyt wolno?. To bardzo popularny problem, spowodowany jest najczęściej niewystarczającą lub zapchaną pamięcią ram. Coraz nowsze aplikacje i coraz większa ich ilość powodują zapełnienie pamięci ram co skutkuje spowolnionym działaniem telefonu. Metodą na przyspieszenie działania telefonu może okazać się systematyczne zamykanie aplikacji działających w tle i niepozwalanie do ich nadmiernego nagromadzenia. Pozwoli to zwolnić pamięć operacyjną i przyspieszyć działanie naszego smartfona.

Co zrobić gdy powyższe metody zawiodły

Zdarza się, że powyższe problemy mimo zastosowania rozwiązań nie ustały. Ratunkiem może okazać się zresetowanie urządzenia do ustawień fabrycznych. Przed wyczyszczeniem naszego telefonu warto wykonać kopie zapasową, ponieważ wszystkie dane zostaną usunięte i przywrócić je będziemy mogli tylko za pomocą kopii zapasowej wykonanej przed resetem. Gdy wszystkie podane sposoby zawiodły to pozostaje nam oddać telefon do zaufanego serwisu.

ACH

About admin

Check Also

eksploracja kosmosu

Podróże kosmiczne: przyszłość eksploracji i kolonizacji

Podróże kosmiczne otwierają nowe horyzonty dla ludzkości, rysując obiecującą przyszłość w zakresie eksploracji i kolonizacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *