popularni w social mediach
Na YouTubie istnieją jeszcze tysiące innych kanałów, które warto odwiedzić | fot.: Fotolia

Najczęściej subskrybowani na YouTubie

Dwudziesty pierwszy wiek rządzi się kompletnie nowymi prawami. Kiedyś źródłem informacji o świecie były gazety, radio, a następnie telewizja. Wiedzę na temat swoich hobby można było pozyskać z książek dostępnych w bibliotekach. Obecnie nikt nie udaje się do biblioteki w celu nauki czy poszerzania własnej wiedzy o świecie, ponieważ cała ta wiedza dostępna jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy wklikać odpowiednią frazę w wybranej wyszukiwarce i proszę, pojawiają się wszystkie potrzebne informacje. Komputer czy telefon z dostępem do internetu i już wiemy o wszystkich ostatnich wydarzeniach. W dwudziestym pierwszym wieku powstał również termin social media. Jest to grupa mediów internetowych pozwalających na pozyskanie wiedzy odnośnie interesujących nas tematów. Pozwalają one również na dzielenie się swoimi zdjęciami  jak np. Instagram,  na dzielenie się swoimi przemyśleniami jak np. Facebook czy Twitter, a także na odrobinę rozrywki zawartej w krótkich filmikach czy też tworzenie i publikowanie własnych jak np. YouTube. 

YouTube jeden z leaderów

YouTube jest jednym z wiodących social mediów. Można na nim znaleźć filmiki odnośnie wszystkiego. Od konferencji naukowych przez poprawne nakładanie makijażu, muzykę, relacje z gier czy wydarzeń sportowych, zapowiedzi filmów i seriali, proces składania mebli z Ikei aż po wiele, wiele innych. Każdy znajdzie coś dla siebie. W ostatnich latach największą popularnością oczywiście oprócz muzyki cieszą się kanały z filmikami dotyczącymi mody, makijażu, relacjonowania (streamowania) gier jak i te komediowe.  Dlaczego? Moda i makijaż do nieodłączny element codzienności większości kobiet a także mężczyzn. Każdy chce wiedzieć jak dobrze się ubierać czy nałożyć makijaż, w jakie produkty inwestować, co się na pewno sprawdzi w użytkowaniu. Skąd popularność gier? Kiedyś grali w karty, warcaby i inne dzisiaj istnieje komfort posiadania wszystkich gier na komputerze czy telefonie, gier o rozbudowanej fabule, które niesamowicie wciągają. Osoby, które potrafią w nie grać, znają różne chwyty na przejście trudnych poziomów dzielą się nimi z większą widownią relacjonując swoje posiedzenia przy grze. Filmiki komediowe nie są żadną zagadką, każdy lubi się pośmiać, a na YouTubie można znaleźć setki tysięcy śmiesznych filmików z kotami, psami, zabawne scenki „z życia wzięte” itd.

Najpopularniejsze kanały

Największą widownie jak i grupę czynnych uczestników w świecie social mediów stanowią nastolatki. Tak więc jakie są najczęściej oglądane kanały przez tą grupę odbiorców? Oto zestawienie najpopularniejszych kanałów za zamknięty 2018 rok:

  • PewdiePie- kanał, który ma ponad 60 milionów subskrybentów! Znajdziemy na nim zarówno streamy z gier jak i przemyślenia, vlogi przedstawiające życie codzienne.
  • Ed Sheeran i Justin Bieber jako przedstawiciele najczęściej odwiedzanych kanałów z muzyką tych wykonawców.
  • Tati, Jeffrey Star i James Charles jako najczęściej odwiedzane kanały beauty.
  • Dude Perfect jako docelowy kanał sportowy.

Jak wygląda sytuacja na rodzimym rynku?

  • Abstrachuje jako jeden z najczęściej oglądanych kanałów komediowych.
  • Ignacy z Japonii, kanał łączący kulturę polską i japońską. Opowiada o doświadczeniach Japończyka w kraju nad Wisłą.
  • Red Lipstick Monster jako jeden z najczęściej oglądanych kanałów beauty.

Co sądzicie o tym zestawieniu?

Social media zawitały w naszym świecie na dobre, cechują się różnorodnością, każdy znajdzie dla siebie miejsce w tej społeczności. Na YouTubie istnieją jeszcze tysiące innych kanałów, które warto odwiedzić. Sprawdź sam!

SHA

About admin

Check Also

eksploracja kosmosu

Podróże kosmiczne: przyszłość eksploracji i kolonizacji

Podróże kosmiczne otwierają nowe horyzonty dla ludzkości, rysując obiecującą przyszłość w zakresie eksploracji i kolonizacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *