aplikacje na smartfona
Niejednokrotnie nosimy w kieszeni urządzenia przewyższające możliwościami niejedne domowe komputery | fot.: stock.adobe.com

Najciekawsze i najpopularniejsze aplikacje na smartfony

Smartfony stanowią obecnie obowiązkowe wyposażenie każdego człowieka. Niejednokrotnie nosimy w kieszeni urządzenia przewyższające możliwościami niejedne domowe komputery. Do gwałtownego wzrostu ich popularności bez wątpienia przyczyniły się aplikacje bez których dziś ciężko się obyć. Sprawdźmy najpopularniejsze i najlepsze aplikacje na smartfony.

Aplikacje rozrywkowe i społecznościowe

Netflix szturmem wtargnął na polski rynek i w tym momencie w naszym kraju niemalże milion osób wykupuje subskrypcję u amerykańskiego giganta SVOD. Aplikacja Netlixa pozwala w łatwy i przystępny sposób nie tylko oglądać największe hity w jej bibliotece, ale także pobierać je na dysk urządzenia i cieszyć się z ogromnej bazy filmów i seriali nawet bez internetu.

Instagram jest zainstalowany niemal na każdym smartfonie. Aplikacja ta już od dawna nie służy tylko do oglądania zdjęć i komentowania. Słynne „stories” pozwala zwykłym ludziom na bezpośredni kontakt z ich idolami, a transmisje na żywo gromadzą ogromne publiki. Instagram zaczynał od portalu oferującego urozmaicanie zdjęć ciekawymi, lecz prostymi filtrami. Obecnie popularnością coraz bardziej zbliża się do Facebooka.

Mówiąc o aplikacjach trudno nie wspomnieć o genialnym pomyśle Marka Zuckerberga, Facebook’u. Natychmiastowy dostęp do interesujących nas treści i informacje dotyczące naszych znajomych to tylko jedna z zalet korzystania z Facebooka. Niemal każda firma i każdy celebryta posiada konto na tym portalu i w łatwy sposób wymieniają informacje ze swoimi fanami.

Messenger czyli obecnie najpopularniejszy komunikator na świecie. Niemal każdy komunikuje się z jego pomocą, a coraz to nowsze aktualizacje dodają nowe funkcje urozmaicające korzystanie z aplikacji i poprawiające komfort jej użytkowania.

Zakupy i podróże

Mapy Google to najlepszy towarzysz każdej podróży. Niezbędny zarówno podczas krótkiej wycieczki za miasto, jak i skrupulatnie planowanej wyprawy po Europie. Jest wiele alternatyw, ale to dzieło Google słusznie jest uznawane za najlepszą nawigację na rynku.

Aplikacja Allegro pozwala nam jednym kliknięciem przeglądać ogromną bazę przedmiotów wystawionych na Allegro. Jest to najpopularniejszy serwis aukcyjny w Polsce na którym kupimy zarówno karmę dla kota, jak i nowy stół do jadalni.

Sky Cash to jedna z najlepszych aplikacji służących do płatności mobilnych. Z jej pomocą w łatwy sposób kupimy bilet na pociąg, autobus miejski czy zapłacimy za miejsce parkingowe w centrum miasta.

Uber czyli wygodny i szybki transport po mieście. Od razu wiemy ile zapłacimy za kurs i znamy dokładne położenie kierowcy, który właśnie jedzie nas odebrać w wybranym przez nas miejscu. Wygodne i proste rozwiązanie.

Różne

Dysk Google czyli wygodne przechowywanie danych w chmurze. Dostęp z dowolnego urządzenia i spora dostępna przestrzeń stanowią ogromne zalety rozwiązania proponowanego przez twórców Androida.

Gmail jest najpopularniejszym klientem poczty e-mail. Jest wygodny, szybki i pozwala korzystać ze swoich pełnych możliwości nie tylko za pośrednictwem smartfona, ale także komputera osobistego.

Aplikacje zawładnęły naszymi smartfonami

Każdy z nas czasami poświęca kilka chwil na zainstalowanie i przetestowanie nowej aplikacji w zamyśle mającej na celu usprawnienie działania naszego smartfona. Sklepu z aplikacjami od Google i Apple pełne są aplikacji. Często są one bezużyteczne i niektórzy ograniczają ich ilość na swoim urządzeniu. Warto jednak mieć w swoim smartfonie najbardziej przydatne i użyteczne „apki”. Pamiętajmy, że bez użytecznych aplikacji nasze urządzenie staje się tylko typowym telefonem służącym głównie do dzwonienia.

ABI

About admin

Check Also

eksploracja kosmosu

Podróże kosmiczne: przyszłość eksploracji i kolonizacji

Podróże kosmiczne otwierają nowe horyzonty dla ludzkości, rysując obiecującą przyszłość w zakresie eksploracji i kolonizacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *