dziewczyny w samochodzie
Obecna technologia pozwala czuć się komfortowo w każdym aspekcie życia, również w trakcie jazdy samochodem | fot.: stock.adobe.com

Ciekawe rozwiązania technologiczne, które zapewnią Ci dodatkowy komfort podczas jazdy samochodem

W ciągu ostatnich kilkunastu lat ludzkość niesamowicie rozwinęła się pod względem technologii. Inteligentne domy, odkurzacze, czy nawet lodówki stały się nieodłączną częścią naszego życia. Podobnie jest z samochodami. Niegdyś wystarczyło, że jeździł i nie palił dużo. Obecnie każdy kierowca szuka rozwiązań, by zapewnić sobie komfort w trakcie długich – a także krótkich krótkich – podróży. Jakie rozwiązania i gadżety się sprawdzą? Oto kilka propozycji.

Telefon sparowany z samochodem

Warto zatroszczyć się o skonfigurowanie telefonu tak, by można było korzystać z niego w trakcie jazdy. Mowa tu oczywiście o komendach głosowych i systemach głośnomówiących, które pozwolą odbyć rozmowę telefoniczną. W ten sposób można bezpiecznie – i legalnie! – zatelefonować, nie odrywając oczu od jezdni i rąk od kierownicy. Nowsze samochody funkcję sparowania telefonu mają wbudowaną, ale spokojna głowa, dla posiadaczy starszych aut też są rozwiązania. Jest to prosta „przejściówka”, którą montuje się w wejściu na ładowarkę i za pomocą częstotliwości radiowej można połączyć się z telefonem. W ten sposób już zawsze można cieszyć się ulubionymi muzycznymi kawałkami, uprzyjemniając sobie podróż, czy odebrać telefon w szybki i bezpieczny sposób. 

Drzwi otwierane bez kluczyka 

Niegdyś zagubiony kluczyk oznaczał włamywanie się do własnego samochodu. Obecnie produkuje się auta otwierane zdalnie, za pomocą przycisku, znajdującego się na kluczyku, trwają nawet prace nad autami, otwieranymi na odcisk palca. Popularne stają się także rozwiązania, w których wystarczy mieć klucz przy sobie: w kieszeni, torbie, czy plecaku. Zbliżając się do samochodu, ten sam się otworzy, oszczędzając kierowcy czas. Niestety, ta opcja ma też swoje wady. Wykorzystują ją złodzieje, a mieszkańcy parkujący blisko swoich domów narażeni są na automatyczne otwieranie się drzwi, gdy tylko kluczyk jest w pobliżu. Mimo wszystko, z pewnością technologie otwierania aut będą się rozwijać. 

Uchwyt na telefon

Z tego prostego rozwiązania korzysta już wielu kierowców. Uchwyt na telefon jest niezwykle funkcjonalny i świetnie sprawdza się podczas podróży, w trakcie których potrzebna jest nawigacja. Obecnie uchwyty mocuje się na wiele sposobów: na przyssawce, kratce nawiewu, czy desce rozdzielczej, więc dostosować można go do własnych preferencji. Niektóre mają również wbudowaną funkcję ładowania, więc w przypadku telefonów z opcją ładowania indukcyjnego, jest to fantastyczny gadżet. 

Kamerka 

Ten sprzęt sprawdzi się w trakcie stłuczek, wypadków i niebezpiecznych sytuacji na drodze, mogąc pomóc znaleźć sprawcę, czy udowodnić winę. Kupując wideorejestrator warto zaopatrzyć się w model, którego jakość będzie dobra także w nocy i na słabo oświetlonych drogach oraz mający wbudowaną funkcję wychwytywania drgań. Wówczas kamera zaczyna nagrywać samoistnie, na przykład na parkingu, gdy ktoś uderzy w nasz samochód i ucieknie. Taka dokumentacja zdecydowanie pomoże odszukać nieostrożnego kierowcę. 

Obecna technologia pozwala czuć się komfortowo w każdym aspekcie życia, również w trakcie jazdy samochodem. Usprawnienia takie jak podgrzewane siedzenia, czujniki parkowania, uchwyty na telefon, czy zdalnie otwierane drzwi sprawdzają się świetnie, ułatwiając jazdę autem i umilając podróż. 

JBO

About admin

Check Also

eksploracja kosmosu

Podróże kosmiczne: przyszłość eksploracji i kolonizacji

Podróże kosmiczne otwierają nowe horyzonty dla ludzkości, rysując obiecującą przyszłość w zakresie eksploracji i kolonizacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *