Jezioro Zegrzyńskie, trasa rowerowa
Licencja PLIK NR: 321709955 Podgląd kadrowania Wyszukaj podobne Jezioro Zegrzyńskie, trasa rowerowa | fot.: stock.adobe.com

Planowanie trasy, odpowiednie przygotowania, ciekawe miejsca – jak zorganizować udaną wycieczkę rowerową po Mazowszu?

Mazowsze to jedna z bardziej urokliwych krain Polski, posiadająca bogatą historię, piękną przyrodę i wiele wartych uwagi zabytków. Choć nie jest to najbardziej turystyczny region naszego kraju, to stanowczo jest wart zwiedzenia. Coraz więcej ludzi szuka sposobu na zwiedzanie naszego kraju w bardziej ekologiczny i zdrowy sposób. Doskonałą ku temu opcją są wycieczki rowerowe. Jak więc dobrze zaplanować rowerowy wyjazd na Mazowsze, ciesząc się nieodkrytym przez wielu pięknem oraz zapewniając sobie zdrowy wypoczynek?


Jak planować wycieczki rowerowe?


Najważniejszy jest cel- czyli koniec twojej trasy. Nie musi być on czymś wielkim. Najważniejsze jest by za pomocą znajomości punktu startowego i końcowego wyznaczyć resztę trasy. Następnie powinieneś zmierzyć długość trasy, ile zajmie kilometrów oraz jak długo zajmie nam jej przejechanie. Bardzo ważny tutaj jest realizm. Nie powinieneś zaczynać swojej przygody z wycieczkami rowerowymi od długich i męczących tras. Jeśli wybierzesz trasę ponad własne siły, ryzykujesz tym ze miła letnia wycieczka zamieni się w potworny wysiłek, a nawet ryzyko dla twojego zdrowia. Jednakże wycieczka rowerowa nie polega wyłącznie na jechaniu. Uwzględnij miejsca postoju, w których zjesz, napijesz się i odpoczniesz oraz ciekawe miejsca, które chcesz po drodze zwiedzić. Ostatecznie należy zastanowić się nad powrotem- nie musi być rowerem oraz ekwipunkiem. Warto przy sobie mieć małą apteczkę pierwszej pomocy, telefon, mapę oraz sprzęt umożliwiający nam na naprawę prostych defektów roweru np. dętkę, łyżkę do opony, wielofunkcyjny klucz rowerowy czy łatki.


Mazowsze- co zobaczyć


Mazowsze to wciąż nieodkryta kraina. W Polsce ważniejszą rolę turystycznie pełni na przykład małopolska z Krakowem. Na Mazowszu jest jednak co zwiedzać! Nawet w pobliżu Warszawy znajdziemy wiele punktów, do których warto wybrać się rowerem. Doskonałym przykładem będzie tu puszcza kampinoska, zachwycająca nas urokiem i dzikością. Trasa do niej jest również pełna perełek architektonicznych na przykład wille w Izabelinie i Lipkowie. Wyjeżdżając ze stolicy Województwa, możemy również wybrać się do Podkowy Leśnej, wyjątkowego „miasta ogrodu”, które w nagrodę za nasze cyklistyczne trudny zachwyci nas pięknym zabudowaniem i niezwykłą atmosferą. Po wycieczce rowerowej odpocząć nad zimną wodą jeziora? Brzmi jak marzenie! Na Mazowszu jest to jednak możliwe i do tego dość łatwe! Wystarczy wybrać się nad jezioro Zegrzyńskie. Trasa z Warszawy do jeziora jest uważana za jedną z najbardziej bezpiecznych na całym Mazowszu, a jezioro jest bardzo urokliwe. Na Mazowszu jest również wiele innych miejsc czekających na odkrycie.

Wycieczki rowerowe po Mazowszu to świetny pomysł na spędzenie lata. Nie dość, że możemy zadbać o ruch i nasze zdrowie w czasach pandemii, to jeszcze możemy pozwiedzać te mniej odkryte miejsca, poznając Polskę bez natłoku turystów. Z właściwą organizacją, wycieczki rowerowe to bezpieczny, zdrowy i ciekawy sposób spędzania wolnego czasu, który możemy przy okazji dzielić z rodziną czy przyjaciółmi.

IBU

About admin

Check Also

Trafalgar Square

Kursy językowe w podróży

Kursy językowe podczas podróży to doskonały sposób na połączenie nauki z przyjemnością zwiedzania i poznawania …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *