podróże kamperem
Podróżowanie kamperem jest świetnym sposobem na spędzanie aktywnie urlopu, zwłaszcza teraz w dobie obostrzeń sanitarnych | fot.: stock.adobe.com

Czy w Polsce opłaca się podróżować kamperem?

Podróżowanie kamperem staje się coraz bardziej popularne. Część podróżujących decyduje się na kupno samochodu kempingowego, podczas gdy inni go jedynie wypożyczają. 

Dlaczego podróżowanie kamperem stało się aż tak popularne? 

Można powiedzieć, że pierwszy impuls do podróżowania w taki właśnie sposób dali Romowie, którzy jechali wozami kolorowymi taborami. Taki był początek, inspiracja, natomiast o caravaningu możemy mówić w zasadzie od stu lat, kiedy to Amerykanie zdecydowali się podróżować po swym rozległym państwie z przyczepami turystycznymi. Okazało się wnet, że forma ta cieszy się powszechnym zainteresowaniem, że pojawiają się federacje zrzeszające fanów podróżowania kamerami. Moda ta pojawiła się z czasem również w Polsce, ostatnio przybrał ten trend na mocy, z tej prostej przyczyny, że ludzie uświadomili sobie, że w hotelach panują wszelkiego rodzaju restrykcje sanitarne, podczas gdy w kamperach można podróżować po swojemu. Wszyscy którzy cenią sobie aktywne formy wypoczynku będą usatysfakcjonowani taką formą spędzania urlopu. 

Czy podróżowanie kamperem jest na każdą kieszeń? 

Podróżowanie kamperem nie zawsze będzie tym samym, część osób zechce udać się jedynie na jedno pole namiotowe, podczas gdy inna osoba zechce podróżować po całym kraju albo też poza Polską, przemieszczając się w sposób aktywny. Mniej zapłaci ten kto poniósł już pewne inwestycje, ma własny wóz kempingowy. Jeśli natomiast nie wiesz, czy karawaning jest dla Ciebie ale zamierzasz się o tym przekonać, wtedy wypożycz wóz z przyczepą. Zapłacisz kilkaset złotych za dobę, jednakże pamiętaj, że jest to cena porównywalna z wczasami zagranicznymi, będziesz miał jednak po pierwsze pewność czy to jest forma wypoczynku dla Ciebie, po drugie zaś zyskasz coś co jest szczególnie ważne, tą wartością jest niezależność, to Ty decydujesz gdzie chcesz odpocząć. Jeśli chcesz wynająć kamper a w pracy możesz porozumieć się z szefostwem, by wziąć urlop poza sezonem urlopowym, tzw. okresem szczytu, zrób to, gdyż wtedy wynajmiesz kamper za mniejsze pieniądze. Jeśli zdecydujesz się wynająć kamper z paczką przyjaciół, wtedy zapłacisz zdecydowanie mniej niż za hotel, gdyż kwota która może wydać się wysoka, zostanie rozłożona równomiernie na kilku członków ekspedycji.

Na obszarze całej Polski, znajdują się wspaniałe miejsca, gdzie można zaparkować ze swoim kamperem, w województwie mazowieckim będzie to chociażby dwór Mościbrody, w Lubuskiem Miły Młyn oraz Stajnia i Agroturystyka na Wzgórzu, w Warmińsko- Mazurskim warto zatrzymać się w Łan Sztuk w Starym Kawkowie. Przed zdecydowaniem się na tę formę aktywnego wypoczynku, warto jest wszystko sobie dokładnie rozplanować pod względem logistycznym. 

Podróżowanie kamperem jest świetnym sposobem na spędzanie aktywnie urlopu, zwłaszcza teraz w dobie obostrzeń sanitarnych. Warto jednak wcześniej dokładnie rozplanować cały wyjazd, tak żeby móc cieszyć się pełnią zasłużonego wypoczynku. Jeśli możesz, zdecyduj się na urlop poza sezonem, wtedy zapłacisz mniej za wynajem kampera, poza tym unikniesz tłumów wycieczkowiczów. 

KŚL

About admin

Check Also

eksploracja kosmosu

Podróże kosmiczne: przyszłość eksploracji i kolonizacji

Podróże kosmiczne otwierają nowe horyzonty dla ludzkości, rysując obiecującą przyszłość w zakresie eksploracji i kolonizacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *