fotografia smartfon
Producenci, którzy konfigurują smartfony dbają by ich konfiguracja była możliwie najszersza, gdyż dzięki temu zwiększa się funkcjonalność | fot.: stock.adobe.com

Jaki smartfon z doskonałym aparatem oraz z doskonałymi rozwiązaniami wybrać?

Decydując się na zakup smartfona, jednym z priorytetów jest by miał doskonały aparat, jest on o tyle ważny gdyż sprawdza się w wielu różnych sytuacjach. Z jednej strony, bardzo istotne jest by smartfon miał ten świetny aparat, jednakże równie ważna jest umiejętność wykonania zdjęć, tak by te były w pełni satysfakcjonujące. 

Jakimi kryteriami decydować się przy wyborze smartfona oraz które z nich są najlepsze? 

Producenci, którzy konfigurują smartfony dbają by ich konfiguracja była możliwie najszersza, gdyż dzięki temu zwiększa się funkcjonalność, to natomiast sprawia, że użytkownik może być w pełni usatysfakcjonowany. Przy wyborze należy zwracać baczną uwagę na aparat, czy obiektyw jest wystarczająco jasny, czy jest optyczna stabilizacja obrazu, czy mechanizm pomiaru ostrości jest wystarczajaco precyzyjny. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, należy również sprawdzić w jakiej rozdzielczości rejestrowane są materiały wideo. Coraz częściej standardem nagrywania okaże się 4K, jednakże producenci dbający o komfort użytkowników decydują się również na 6K a nawet 8K. Najlepsze smartfony są w stanie zastąpić aparaty fotograficzne, których cena nie przekracza 1000 PLN. Bezkonkurencyjnym fotosmartfonem jest Xiaomi Mi 11 Ultra, gdzie aparat jest naprawdę imponujący. Matryca która została w nim użyta stanowi najlepszy sensor, jaki kiedykolwiek powstał. Na drugim miejscu w rankingu mieści się Huawei Mate 40 Pro, który jest doskonały pod względem fotograficznej uniwersalności. Jeszcze przed premierą, reklamowany był jako rewolucyjne rozwiązanie i tych nadziei nie zawiódł. Podium zamyka iPhone 13 Pro, który bez względu na warunki oświetleniowe za każdym razem poradzi sobie idealnie. Użytkownicy nie mogą nachwalić się doskonałych zdjęć portretowych, które można zrobić przy użyciu tego modelu.   Świetnym rozwiązaniem na rynku smartfonów jest aktualnie Asus ZenFone 8, który ma najlepszy aparat do 3000 PLN. Ten kompaktowy smartfon został wyposażony w najlepszej klasy komponenty. Z jednej strony ma wystarczającą moc, z drugiej zaś daje użytkownikowi znaczny komfort obsługi, zaś fotografie które wykonasz zawsze będą w najwyższej jakości. Plusem tego rozwiązania jest też bateria o pojemności 4000 mAh, dzięki której będziesz mógł cieszyć się możliwością korzystania bez potrzeby ładowania, przez długie godziny. Polecany jest również Huawei Nova 9, który jest innowacyjnym smartfonem do zdjęć z szybkim ładowaniem. 

Jak właściwie fotografować smartfonem? 

Poza posiadaniem bardzo dobrego smartfona, należy jeszcze wiedzieć jak się nim posługiwać. Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest kadrowanie w poziomie. Fotografowanie w pionie sprawdzi się jedynie przy utrwalaniu wysokich obiektów oraz popularnych selfie. Bez względu jednak czy kadrujesz w pionie czy też w poziomie, musisz zachować swobodę operowania smartfona palcami jednej ręki. Chcąc poprawić jakość kadrowania, zdecyduj się na włączenie siatki trójpodziału, wyodrębnij mocne punkty, gdzie umieścisz najbardziej istotne elementy, drugim rozwiązaniem jest tzw. złoty podział, gdzie miejsca przecięcia linii będą ulokowane w pobliżu siebie. Zwróć uwagę na oświetlenie i pod żadnym pozorem nie fotografuj pod słońce. 

RAD

About admin

Check Also

Monopoly

Monopoly – kultowa gra dla wszystkich

Monopoly to klasyczna gra planszowa, która po raz pierwszy pojawiła się na rynku w 1935 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *