zapach na lato
Lato to czas, który kojarzy się z odpoczynkiem, lekkością oraz beztroską. Warto postawić na perfumy, które dopasują się do letnich upałów | fot.: stock.adobe.com

Zapachy na lato – jak wybrać idealne perfumy na upalne dni?

Każda pora roku rządzi się swoimi prawami. Wraz z nadejściem lata konieczna jest zmiana garderoby i obuwia, warto także zmienić perfumy. Otulające i ciężkie zapachy sprawdzą się zimą i jesienią, jeśli zaś chodzi o letnie dni, takie perfumy nie dostosują się dobrze do warunków. Jaki zapach wybrać na lato? Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych informacji.

Lekkość i swoboda

Jak wybrać idealne perfumy na upale dni? Wystarczy zastanowić się, z czym kojarzy się lato. Czas ten to przede wszystkim lekkość i swoboda, a także określone zapachy. Letnie dni kojarzą się najczęściej z zapachem morskiej bryzy, wonią kwiatów i soczystych owoców. Wybierając perfumy na letnie upały, trzeba kierować się właśnie lekkością i swobodą. W tym czasie z pewnością nie sprawdzą się ciężkie i intensywne zapachy. Wybierając perfumy na lato, warto decydować się na produkty dobrej jakości, które są skuteczne nawet w wysokich temperaturach. Trzeba także skupić się na nutach, które dominują. W czasie letnich upałów doskonale sprawdzają się zapachy takie jak trawa cytrynowa, grejpfrut czy jabłko. Takie wonie są orzeźwiające, pobudzają do działania i nie przytłaczają.

Poza perfumami na letnie dni warto posiadać także propozycję na letnie wieczory. O tej porze doskonale sprawdzą się romantyczne i słodkie zapachy, które otulają zmysły i kojarzą się z latem. Po zmroku można postawić na nieco bardziej intensywne perfumy, nie zapominając jednak o umiarze. Nuty zapachowe idealne na wieczór to przede wszystkim jaśmin, paczula oraz wanilia. Dobrze sprawdzi się także owoc granatu, kwiat lotosu lub czarna orchidea. Takie zapachy nie są przytłaczające, a więc na letnie wieczory sprawdzają się idealnie. Zamiast wody perfumowanej warto wybierać toaletową, gdyż nie jest ona tak intensywna.

Wybierz zapach dostosowany do Twojego stylu

Chociaż może brzmieć to banalnie, zapach perfum powinien być dopasowany do stylu. Nie każdy lubi zapachy kwiatowe, podobnie jak nie każdemu odpowiadają owocowe wonie. Zawsze warto przed zakupem przetestować kilka możliwości, aby wybrać takie perfumy, które spełnią wszystkie wymagania. Trzeba także pamiętać, że poszczególne nuty zapachowe uwalniają się z czasem. Dobrym pomysłem jest więc poświęcenie jednego dnia na testowanie i dokonanie wyboru dopiero po upływie kilku godzin. W drogeriach i perfumeriach można skorzystać ze specjalnych pasków do testowania zapachów, warto skorzystać z tej możliwości i oznaczyć paski nazwą perfum, a następnie zabrać je ze sobą i sprawdzać, jak uwalniają się kolejne nuty zapachowe.

Zakończenie

Lato to czas, który kojarzy się z odpoczynkiem, lekkością oraz beztroską. Warto postawić na perfumy, które dopasują się do letnich upałów. Świetnie sprawdzą się lekkie i orzeźwiające zapachy. Jeśli zaś chodzi o letnie wieczory, można zdecydować się na bardziej intensywnie wonie, ale także nie należy przesadzać. Zawsze przed zakupem perfum, warto przetestować zapach. W drogeriach i perfumeriach powinny być dostępne specjalne paski do testowania perfum. W pobliżu zazwyczaj umieszczony jest także pojemnik z kawą, którego należy użyć do zneutralizowania zapachu testowanego produktu, aby móc poczuć zapach kolejnych testowanych perfum. Wysokie temperatury w letnie dni to dobry powód, aby postawić na perfumy dobrej jakości. Takie produkty wytrzymają letnie upały i pozostaną na skórze przez wiele godzin.

SZA

About admin

Check Also

odstające skórki

Odstające skórki – defekt kosmetyczny, którego nie wolno bagatelizować

Odstające skórki, znane w literaturze angielskojęzycznej jako hangnails, są powszechnym problemem dotyczącym skóry wokół paznokci. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *