Najpiękniejsze plaże nad polskim morzem

Polskie plaże każdego roku są oblegane przez tysiące turystów. Nic dziwnego, ponieważ są wyjątkowo piękne! Szerokie, zadbane plaże, drobny, jasny piasek i malownicze miasteczka przyciągają licznych gości nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. Które z polskich plaż są uważane za najpiękniejsze? 

Popularne kurorty turystyczne

Plaże znajdujące się przy dużych miejscowościach oferują szereg atrakcji oraz udogodnień. Oto kilka kurortów, które uważane są za najbardziej atrakcyjne:

  • Kołobrzeg

Wspaniała promenada, szeroka plaża i całe mnóstwo dodatkowych atrakcji to walory które sprawiają, że Kołobrzeg należy do najpiękniejszych nadbałtyckich kurortów turystycznych. Dodatkowymi atutami miasta jest przylegający do plaży Park Zdrojowy, Park Stefana Żeromskiego oraz znajdujący się tuż przy latarni port, przy którym można przyjrzeć się przypływającym statkom.

  • Świnoujście

Plaża w Świnoujściu jest znana z wyjątkowej szerokości, która w niektórych miejscach sięga nawet 200 metrów. Z uwagi na lokalizację, jest szczególnie często odwiedzana przez turystów z zachodniej granicy. Tutejsza plaża jest zadbana i czysta, a piasek drobniutki! O czystość regularnie dbają tutaj specjalne służby, a dla turystów udostępnione są toalety oraz przebieralnie przy plaży.

  • Łeba

Ta miejscowość zasłynęła przede wszystkim dzięki ruchomym wydmom, wśród których największa ma 40 metrów wysokości! Plaże w Łebie są zachwycające dzięki piaskowi, który przypomina egipskie pustynie. Będąc tu, można poczuć się tak jak na egzotycznych wakacjach! W mieście nie brakuje też atrakcji dla całych rodzin.

  • Sopot

Spacer po sopockim molo to obowiązkowy element podczas wizyty w tym mieście! To najdłuższe i zdecydowanie najbardziej znane molo w Polsce, będące wyjątkową atrakcją tego miasta. Plaże w Sopocie są latem oblegane przez turystów, dlatego lepiej wybrać się tu poza sezonem.

  • Ustka

Plaża w Ustce to raj dla miłośników długich spacerów. Przy szerokiej i długiej plaży znajduje się piękny bulwar spacerowy z licznymi butikami i lokalami gastronomicznymi. Ustka jest zadbanym i czystym miastem, jedynym jej minusem może być tylko duża ilość turystów w sezonie letnim.

Niewielkie miejscowości turystyczne

Coraz więcej turystów poszukuje spokojnych, ustronnych miasteczek, w których można najlepiej wypocząć i cieszyć się czasem spędzonym z rodziną. Wśród miejscowości, które uważane są za najpiękniejsze, wymienić trzeba:

  • Sarbinowo

Mimo dynamicznego rozwoju, Sarbinowo nadal należy do względnie spokojnych nadmorskich kurortów, z piękną, szeroką plażą i drobnym, białym piaskiem. To idealne miejsce na urlop dla rodzin z dziećmi. Ogromnym atutem Sarbinowa jest też promenada spacerowa, z której można podziwiać malowniczą plażę.

  • Chałupy

Dzięki popularnej niegdyś piosence, o Chałupach słyszał chyba każdy. Woda przy brzegu jest płytka i spokojna, co sprawia, że miejsce to jest chętnie odwiedzane przez miłośników sportów wodnych. Dookoła znajdują się urokliwe lasy sosnowe oraz wydmy, które sprawiają, że plaża w Chałupach uważana jest za jedną z najpiękniejszych plaż na bałtyckim wybrzeżu.

Zadbane, piaszczyste plaże umożliwiają wspaniały wypoczynek i zapewniają turystom mnóstwo atrakcji. Stale rozwijające się polskie kurorty turystyczne mogą już stanowić poważną konkurencję nawet dla luksusowych, zagranicznych wakacji!

ALA

About admin

Check Also

Trafalgar Square

Kursy językowe w podróży

Kursy językowe podczas podróży to doskonały sposób na połączenie nauki z przyjemnością zwiedzania i poznawania …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *