Jak się spakować do walizki
Zanim rozpoczniesz projekt "pakowanie", zastanów się jakie rzeczy będą Ci potrzebne zarówno na miejscu, jak i w podróży | fot.: Fotolia

Jak dobrze spakować się na wyjazd? Te rady Ci pomogą!

Zarezerwowałeś już pobyt w atrakcyjnym dla Ciebie miejscu. Zorganizowałeś sobie podróż. Pozostało jeszcze tylko spakować się i ruszyć! Pakowanie Cię przeraża? Poniższe rady pomogą Ci się zorganizować!

Przemyśl i zapisz

Zanim rozpoczniesz projekt „pakowanie”, zastanów się jakie rzeczy będą Ci potrzebne zarówno na miejscu, jak i w podróży. Poświęcenie czasu na zrobienie listy zaoszczędzi Ci myślenia o tym, czy przypadkiem czegoś nie zapomniałeś. Podziel listę na kilka kategorii, np. bielizna, buty, ubrania, kosmetyki, leki, okrycia wierzchnie, sprzęt elektroniczny, dokumenty. Jeżeli jest to dla Ciebie wygodne, spisz tę listę na papierze. Jeżeli jeszcze nie próbowałeś lub po prostu wolisz formę elektroniczną – skorzystaj z aplikacji na telefon, która umożliwia robienie notatek w postaci listy. Naszykowane do spakowania rzeczy możesz wygodnie odhaczać. Dodawanie i odejmowanie przedmiotów z listy nie wpływa na jej czytelność, jak w przypadku listy papierowej. Dodatkowo lista ta pomoże Ci sprawdzić, czy na pewno wszystko spakowałeś w drodze powrotnej. Szykując listę możesz dodać tyle pozycji, ile tylko chcesz. Po jej sporządzeniu warto jednak spojrzeć na swoje wybory krytycznym okiem, zdecydować, z czego będziemy korzystać w podróży oraz skreślić zbędne pozycje.

Naszykuj się

Masz już gotową listę z podziałem na kategorie? Świetnie! Czas naszykować wszystkie rzeczy do spakowania. Dobrym pomysłem jest naszykowanie ich na łóżku lub podłodze. Przyda się każda płaska, duża powierzchnia, dzięki której będziesz w stanie objąć wzrokiem wszystkie naszykowane przedmioty i ubrania. Dzięki temu po pierwsze: będziesz mieć możliwość ponownej weryfikacji, czy przypadkiem nie zamierzasz zabrać ze sobą zbyt wiele; po drugie – dasz sobie szansę na przypomnienie o rzeczach, o których zapomniałeś szykując listę. W przypadku ubrań rozłożenie ich w zasięgu wzroku pozwoli Ci również sprawdzić, czy na pewno wszystko do siebie pasuje. Jeżeli nie – szybko i łatwo dokonasz niezbędnych zmian. Kolejną korzyścią jest możliwość posegregowania rzeczy wg walizek i toreb, do których zamierzasz je włożyć. Naszykuj walizkę, do której włożysz rzeczy potrzebne po przyjeździe, oraz torbę, którą będziesz mieć przy sobie.

Ostatni etap – układanie

Nieważne, czy podróżujesz samolotem i ogranicza Cię waga bagażu, czy nie – odłóż na bok cięższe ubrania. Jeżeli możesz, naszykuj je do założenia w dzień podróży. Dzięki temu zaoszczędzisz też miejsce w walizce. Po co pakować do niej kurtkę, jeśli możesz ją założyć na siebie? Ubrania, które włożysz do walizki najlepiej zwinąć w rulon – dzięki temu zajmą mniej miejsca i nie będą się gnieść. Jeżeli przewozisz rzeczy, które mogą się uszkodzić (np. porcelanowe figurki kupione jako pamiątki z podróży) – zawiń je w t-shirty. W pierwszej kolejności włóż do walizki duże rzeczy. Miejsca między ubraniami wypełnij kosmetykami (pamiętaj, że kosmetyki w płynie warto zabezpieczyć foliowymi torebkami) i mniejszymi objętościowo ubraniami. Jeżeli zabierasz w podróż koszule, zapakuj je na koniec, składając je na pół – mniej się pogniotą. Do torby podręcznej włóż dokumenty, małe objętościowo kosmetyki (np. żel antybakteryjny) oraz sprzęt elektroniczny.

Teraz pozostało Ci już tylko sprawdzenie, czy nie zostało Ci jeszcze miejsce w walizce i wypełnienie go, jeśli chcesz i czym chcesz. Gotowe! Pozostaje tylko życzyć szczęśliwej podróży!

ASA

About admin

Check Also

Trafalgar Square

Kursy językowe w podróży

Kursy językowe podczas podróży to doskonały sposób na połączenie nauki z przyjemnością zwiedzania i poznawania …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *