Piękny zapach w mieszkaniu
W obecnych czasach, gdzie ekologia jest tak ważna dla wielu ludzi, również we własnych domach i w kwestii zapachów stawiają oni na naturalność i ekologiczne rozwiązania | fot.: Fotolia

Naturalne zapachy, które odmienią Twoje pomieszczenia

Każdy z nas zapewne ma wspomnienia z rodzinnego domu bądź mieszkania babci, gdzie w powietrzu unosił się zapach świeżego prania, gorącego jedzenia czy pysznych ciast. Takie zapachy są niezapomniane, i w dalszym ciągu można je poczuć w wielu domach, jednak istnieją również inne alternatywy, które warto wziąć pod uwagę. Zapach unoszący się w mieszkaniu stanowi tak naprawdę dopełnienie jego aranżacji, zatem należy przywiązać do tego wyjątkową uwagę. W końcu węch to jeden z ważniejszych zmysłów jaki towarzyszy nam na co dzień, i który w znacznym stopniu decyduje o tym, jak czujemy się w danym wnętrzu. Jakie naturalne zapachy sprawdzają się w domowym zaciszu?

Naturalnie najlepsze!

W obecnych czasach, gdzie ekologia jest tak ważna dla wielu ludzi, również we własnych domach i w kwestii zapachów stawiają oni na naturalność i ekologiczne rozwiązania. Dla osób które lubią zapach cytrusów, i który, notabene, kojarzy się najczęściej z czystością i świeżością istnieje doskonały sposób na utrzymywanie się tego zapachu w domu – wystarczy położyć na grzejniku kilka skórek z pomarańczy i cytryny, dzięki którym zapach może utrzymywać się nawet przez kilka dni. To rozwiązanie jest szczególnie przydatne w sezonie grzewczym, gdzie z grzejników wydobywa się ciepło, niosące przy okazji ulubiony zapach cytrusów. Można również umieścić w delikatnych woreczkach suszone kwiaty lawendy, czy dowolnie wybrane inne kwiaty czy skórki z owoców, i porozkładać je w kilku miejscach w domu. Dzięki temu zapach będzie utrzymywał się cały czas, a dodatkowo takie woreczki mogą stanowić ciekawą ozdobę w różnych wnętrzach!

Sprawdzą się także naturalne letnie kwiaty (bez, piwonia, lawenda) oraz kadzidełka czy świece zapachowe.

Praktyczne i wygodne rozwiązania

Odchodząc nieco od alternatywnych rozwiązań roztaczania zapachu w domu, istnieje o wiele wygodniejszy i praktyczniejszy sposób na przyjemny i świeży zapach w domu przez cały czas. Jest to odświeżacz powietrza, który może być wykorzystywany wielokrotnie dzięki wymiennemu wkładowi a także mechanizmowi który może wypuszczać zapach zwykle co kilkadziesiąt minut, odświeżając przyjemną woń. Wystarczy umieści go w wybranym miejscu w pomieszczeniu, najlepiej gdzieś wysoko, np. na szafie, a przedtem umieścić w nim wkład z ulubionym zapachem. Mechanizm będzie wypuszczał pachnącą mgiełkę, nie dając domownikom zapomnieć o ulubionej woni nawet na chwilę! Najczęściej wybierane są zapachy naturalne, które nie zawierają szkodliwych substancji, np. cytrusy, lawenda czy zapach lasu.  Jeżeli wystrój wnętrza nijak nie pozwala na umieszczenie nowoczesnego odświeżacza powietrza, można zdecydować się na pachnące świeczki, lub kadzidełka, które jednak nie są polecane w domach w których mieszkają małe dzieci. Wówczas zapach kadzidełek staje się najczęściej drażniący i powoduje duszności.

Opcji na nadanie ulubionego zapachu w domu są najróżniejsze, a dla zainteresowanych osób czeka całe mnóstwo możliwości zapachowych. Warto jednak pamiętać by nie przesadzać z ilością zapachów w domu, ponieważ zamiast oczekiwanego przyjemnego efektu w pomieszczeniach zacznie robić się duszno i nieprzyjemnie. Wszystko z umiarem!

AKA

About admin

Check Also

świąteczne wianki

DIY: tworzenie świątecznych dekoracji wnętrz: kreatywne projekty do zrobienia w domu

Tworzenie własnych dekoracji świątecznych może być nie tylko oszczędnością, ale także doskonałą okazją do spędzenia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *