Masyw Śnieżnika
W obrębie Czarnej Góry znajduje się dodatkowo pięć polan narciarskich, a także wspaniała kolej linowa, która gwarantuje wspaniałe widoki z lotu ptaka | fot.: stock.adobe.com

Ferie – planujemy odpoczynek w Polsce i za granicą

Ferie to wręcz doskonały okres na wspaniały rodzinny wyjazd w miejsca, w których sporty zimowe królują i stanowią źródło niemałej rozrywki. Piękna zimowa sceneria, kuligi zimowe i spotkania przy ognisku to tylko namiastka tego, co można sobie zaserwować z okazji zbliżających się ferii zimowych. Warto do takiego wyjazdu przygotować się z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ wiele atrakcyjnych pod względem turystycznych miejsc znajduje się na celowniku jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Gdzie warto się wybrać z rodziną?

Ferie zimowe w Polsce

Spędzenie ferii zimowych w kraju to doskonała propozycja dla osób, które z różnych względów nie chcą wybierać się za granicę lub obawiają się, że rozwój bieżących zdarzeń może w pewien sposób pokrzyżować im plany. Na szczęście scenariusze nie zakładają najgorszych rozwiązań, aczkolwiek Polska w zakresie miejsc idealnych do spędzenia ferii zimowych jest jak najbardziej strzałem w dziesiątkę. Wbrew pozorom Polska jest krajem, w którym zakocha się każdy miłośnik sportów zimowych. Warto rozważyć Czarną Górę, czyli niezwykle nowoczesny ośrodek narciarski usytuowany w Masywie Śnieżnika. Na terenie kompleksu znajduje się aż dziewięć tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Będzie to zatem doskonałe miejsce dla osób, które uwielbiają jeździć i mają w tym zakresie już pewnego rodzaju doświadczenie, jak i dla tych, którzy w tej materii stawiają dopiero pierwsze kroki. W obrębie Czarnej Góry znajduje się dodatkowo pięć polan narciarskich, a także wspaniała kolej linowa, która gwarantuje wspaniałe widoki z lotu ptaka. To miejsce przyjazne dorosłym oraz rodzinom z dziećmi. Jeżeli w trakcie ferii zimowych liczymy na wypoczynek w aktywnym wydaniu, to z całą pewnością jest to doskonałe miejsce dla nas.

A może wybrać się za granicę?

Ferie to również doskonały sposób na uniknięcie siarczystych mrozów i temperatur poniżej zera. W przypadku osób, które mimo starań nie dostrzegają uroków zimy, świetnym rozwiązaniem będzie wyjazd do krajów, w których słońce świeci nawet w grudniu, a temperatura oscyluje wokół 25 stopni. Trzeba również zwrócić uwagę na fakt, że poza letnim sezonem tego rodzaje wycieczki na ogół są znacznie tańsze. Ferie są wobec tego doskonałym pretekstem, żeby odwiedzić miejsca, które latem bywają zabójcze dla domowego budżetu. Świetnym pomysłem może być Egipt. To miejsce, które zachwyci pasjonatów starożytności, ale również miłośników nurkowania. Co ciekawe, w sezonie zimowym można znaleźć wycieczkę tygodniową, za którą zapłacimy nie więcej niż tysiąc złotych. Oczywiście, jeżeli poświęcimy na poszukiwania nieco więcej czasu. Ciekawą propozycją na spędzenie ferii zimowych w ciepłych krajach są również wyspy terytorialnie należące do Hiszpanii. Z całą pewnością największym zainteresowaniem cieszy się w tym wypadku Majorka. To wyspa, która jest w pełni nastawiona na turystów. Nie sposób się tutaj nudzić, a atrakcji nie braknie dla nikogo. Majorka jest również gwarancją udanej i słonecznej pogody o każdej porze roku.

AST

About admin

Check Also

Trafalgar Square

Kursy językowe w podróży

Kursy językowe podczas podróży to doskonały sposób na połączenie nauki z przyjemnością zwiedzania i poznawania …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *