Burj Al Arab hotel Dubaj
Burj Al-Arab to jeden z najbardziej luksusowych hoteli na całym świecie | fot.: stock.adobe.com

Dlaczego Zjednoczone Emiraty Arabskie przyciągają turystów?

Zjednoczone Emiraty Arabskie znajdują się na Bliskim Wschodzie, a zatem na terenach, które na ogół są przez turystów z innych części świata omijane szerokim łukiem. Niestabilna sytuacja polityczna sprawia, że nie są to destynacje powszechnie wybierane. Niemniej, sytuacja ZEA wygląda nieco inaczej. Każdego roku ten niewielki kraj jest odwiedzany przez miliony turystów, którzy wyruszają w podróż bez względu na wszystko. Co sprawia, że turyści tak bardzo pragną zobaczyć Zjednoczone Emiraty Arabskie?

Luksus na wyciągnięcie ręki

Nie sposób odmówić Zjednoczonym Emiratom Arabskim rozmachu. To państwo, które w tej materii przoduje, bezustannie dowodząc, że jest to region, który w niczym nie ustępuje europejskim destynacjom. To państwo na wskroś nowoczesne, w którym piętrzą się najwyższe budynki świata. Drapacze chmur bez wątpienia stanowią integralną część panoramy ZEA, aczkolwiek można tutaj również odpoczywać w najbardziej luksusowych kurortach i najpiękniejszych hotelach na całym świecie.

Burj al- Arab

Burj Al-Arab to jeden z najbardziej luksusowych hoteli na całym świecie. Mieści się w nowoczesnym budynku na sztucznej wyspie w Zatoce Perskiej. Jego kształt ma przywodzić na myśl żagiel. To hotel, który według wielu osób zasługuje na siedem gwiazdek. Znajdują się w nim wyłącznie apartamenty, a najtańszy pokój kosztuje około 20 tysięcy za dobę. Za najdroższy apartament z pięknym widokiem na Zatokę, własnym kinem i windą zapłacimy ok. 60 tysięcy złotych. Bez wątpienia hotel jest jedną z największych atrakcji Dubaju. Turyści z chęcią wybierają się nad Zatokę Perską tylko po to, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle słynnego żagla.

Największy budynek świata

Zjednoczone Emiraty Arabskie to również państwo, które postanowiło pobijać wszelkie możliwe rekordy. Przykładem może być Burj Khalifa, czyli najwyższy budynek świata. Przypomina szpikulec i trzeba przyznać, że prezentuje się imponująco. Całkowita wysokość budowli wynosi 828 metrów, a jego budowa kosztowała ponad miliard dolarów. Warto dodać, że na najniższych piętrach Khalify znajduje się hotel. Za wystrój wnętrza odpowiada z kolei jeden z najwybitniejszych projektantów XX wieku – Giorgio Armani.

Raj dla turystów

Zjednoczone Emiraty Arabskie to państwo, które inwestuje ogromne pieniądze w rozwój turystyki na swoich terenach. Ogromne inwestycje mają na celu przyciągnięcie gości z całego świata, co w zasadzie udaje się od lat. ZEA mają kojarzyć się z ponadprzeciętnym luksusem i wypoczynkiem w przepięknej scenerii. Jednym z najbardziej docenianych miejsc są słynne sztuczne wyspy. Dżamira, czyli Wyspy Palmowe to przypuszczalnie jedna z największych atrakcji w całym kraju. Nazwa w tym wypadku nie jest przypadkowa, ponieważ z lotu ptaka sztuczna wyspa wygląda jak piękna rozłożysta palma. Koszt budowy tej sztucznej wyspy wynosił dziesięć miliardów dolarów, a trzeba wziąć pod uwagę, że w celu zachowania pierwotnego kształtu piasek musi być regularnie dosypywany. To z całą pewnością jedno z najbardziej ekskluzywnych miejsc.

AST

About admin

Check Also

Trafalgar Square

Kursy językowe w podróży

Kursy językowe podczas podróży to doskonały sposób na połączenie nauki z przyjemnością zwiedzania i poznawania …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *