sypialnia hotelowa
Podczas wybierania hotelu ludzie często przywiązują większą wagę do designu i charakteru obiektu niż do jego funkcjonalności | fot.: stock.adobe.com

Liczba gwiazdek to nie wszystko, czyli co jest istotne, gdy wybieramy zakwaterowanie w zagranicznym hotelu

Obecnie coraz więcej ludzi decyduje się na wakacje poza granicami swojego kraju . Wiąże się to z często z chęcią poznania innych kultur, tradycji, odwiedzenia nowych miejsc. Zagraniczny wyjazd może być także sposobem na spełnienie własnych marzeń, planów lub nauczenie się czegoś nowego. Planując takie wakacje warto pamiętać o wybraniu odpowiedniego hotelu zgodnego z naszymi referencjami. Niestety niektórzy biorą pod uwagę jedynie ilość gwiazdek jakimi szczyci się obiekt, pomijając przy tym kwestie, które mogą być bardziej istotne.

Czytanie opinii gości

W czasach w których żyjemy internet jest nieodłączną częścią życia człowieka. Obecnie niemal każdy obiekt taki jak hotel, hostel czy pensjonat ma własną stronę internetową, profile w social mediach, dzięki którym mogą stać się rozpoznawalni i zyskać spore grono odbiorców. Jest dużo blogów podróżniczych czy też serwisów rezerwacyjnych, które zachęcają do wpisania opinii o pobycie w danej miejscówce. Przykładowymi serwisami są np. Booking, TripAdvisor, Trivago, a także Mapy Google. Na platformach internetowych pojawiają się pozytywne jak i te negatywne opinie na temat m.in. warunków w hotelu (czystości, wyposażenia), personelu, wyżywienia. Dlatego jeśli jest taka możliwość warto przeczytać recenzje, które mogą ułatwić wybranie zakwaterowania i uniknięcia ewentualnych nieporozumień.

Lokalizacja

Rezerwując miejsce pobytu powinno się zwrócić uwagę na jego lokalizację w zależności od tego gdzie i w jakim celu spędzamy wakacje. W przypadku miast na pewno hotele położone w centrum, ułatwiają przemieszczanie się i zwiedzanie. Jeśli chodzi o obiekty na peryferiach to ważne jest żeby okolica była łatwo skomunikowane z centrum miasta i atrakcjami turystycznymi. Natomiast w przypadku hoteli resortowych warto sprawdzić otoczenie i dostęp do np. stref relaksu, odpoczynku. Kolejną kwestią jest bezpieczeństwo. W centralnej części miasta jest zazwyczaj więcej ludzi niż na peryferiach. Ludzie czują się znacznie spokojniej w towarzystwie innych osób, nawet jeśli będziemy mieć problem z dojściem do celu, zawsze można się kogoś spytać o drogę. Natomiast przedmieścia są zazwyczaj słabiej strzeżone od miejsc w centrum, co może powodować u człowieka niepokój.

Wyposażenie

Podczas wybierania hotelu ludzie często przywiązują większą wagę do designu i charakteru obiektu niż do jego funkcjonalności. Jednak z pewnością każdy chciałby mieć w pokoju gniazdka elektryczne, dostęp do darmowego wi-fi, wygodne łóżko czy szafę na przechowywanie ubrań. Obecnie większość hoteli oferuje różne sprzęty np. mini lodówkę, czajnik elektryczny, suszarkę do włosów. Jest to duże udogodnienie dla gości, dlatego warto wcześniej poszukać na stronie danego hotelu informacji o jego wyposażeniu.

Podczas wyboru zakwaterowania oprócz ilości gwiazdek powinno się zawracać uwagę na inne kwestie równie istotne. Zanim wyruszymy w podróż należy sprawdzić recenzje osób, które już w danym miejscu były, jednak trzeba pamiętać, że każdy ma inne referencje co do pobytu. Kolejnym punktem jest lokalizacja- ważne żeby była ona zgodna z celem wyjazdu i z komfortem pobytu. Natomiast już ostatnią sprawą jest wyposażenie obiektu, które dla gości jest istotne pod względem wygody.

NPE

About admin

Check Also

Trafalgar Square

Kursy językowe w podróży

Kursy językowe podczas podróży to doskonały sposób na połączenie nauki z przyjemnością zwiedzania i poznawania …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *