Gdańsk
Będąc nad morzem, trzeba spróbować wędzonych ryb prosto ze smażalni | fot.: stock.adobe.com

Co chętnie odwiedzają zagraniczni turyści w Polsce?

Turyści, którzy odwiedzają Polskę, mają swoje ulubione rejony, do których powracają o każdej porze roku. Warto więc poznać najczęściej odwiedzane rejony Polski przez zagranicznych turystów.

Jakie miejsca są najczęściej odwiedzane przez zagranicznych turystów w Polsce?

Na pierwszym miejscu są: Kraków, Warszawa, Poznań, Gdańsk, Sopot, Gdynia. Są to miasta, do których turyści zagraniczni najczęściej wracają w ciągu roku, nie tylko na okres wakacji, czy ferii. Warto także dodać, że chętnie odwiedzanymi miastami są także: Lublin, Łódź, Wrocław oraz Hel. Często też turyści zatrzymują się na chwilę w takich miastach jak Kielce, Oświęcim, Katowice, czy Radom lub Piotrów Trybunalski, Toruń. Są to miasta, w których turyści zagraniczni często zostają na jedną lub dwie noce i jadą w dalszą podróż. Należy też zaznaczyć, że każde z tych mniejszych lub większych miast ma swój urok.

Co warto zwiedzić w Krakowie, Warszawie, Poznaniu czy w Sopocie? 

W Krakowie przede wszystkim warto odwiedzić Stare Miasto, Sukiennice oraz Wawel, który jest jednym z najsłynniejszych zamków w Polsce. Chodząc po Krakowie, można również zwiedzić Kościół Mariacki i wejść na wieżę widokową. Natomiast Warszawa słynie z Łazienek Królewskich, Muzeów, kościołów i bazylik oraz oczywiście ze Starego Miasta czy warto też odwiedzić Stadion Narodowy. W Warszawie jest także sławny Zamek Królewski, gdzie w jego podziemiach spoczywają zmarli prezydenci i sławne osoby. Warszawa, jak i Kraków są miastami, które są odwiedzane przez turystów przez cały rok. Do tych miast należy także Poznań i Sopot. Mimo iż Sopot jest kojarzony głównie z plażą i morzem, to również poza sezonem nie brakuje tam turystów, którzy mogą się przejść brzegiem plaży, czy pospacerować po molo. Będąc w Sopocie, warto też odwiedzić Gdańsk i Gdynię oraz Hel, czy Jastarnię. Natomiast Poznań, to miasto, w którym można podziwiać przepiękną architekturę. Odwiedzając Polskę, to nie można również zapomnieć o naszych górach, dlatego też mnóstwo turystów zagranicznych przyjeżdża do Zakopanego, w którym można zwiedzić różne polskie szczyty górskie i podziwiać przepiękne widoki.

Co można zjeść ciekawego i smacznego w różnych rejonach Polski?

Będąc nad morzem, trzeba spróbować wędzonych ryb prosto ze smażalni. Warto też dodać, że kaszubskie rejony, to także dziczyzna i grzyby podawane z mięsem. Gdy jesteśmy w górach, to nie można obyć się bez oscypków z żurawiną na ciepło. Natomiast w Krakowie czy w Warszawie warto spróbować obwarzanków, które są dostępne przy samym rynku. Poznań natomiast słynie z rogalików świętomarcińskich, które warto spróbować, gdyż są jedyne w swoim rodzaju. Gdy przyjedziemy na Śląsk, to trzeba spróbować domowej kuchni, która zachwyca niejednego turystę. Dlatego też wybierając się do Polski, trzeba mieć na uwadze to, że w każdym rejonie można spróbować różnych potraw, które będą zupełnie inaczej smakowały.

Turyści zagraniczni, którzy przyjeżdżają do naszych miast, mają już najczęściej upatrzone swoje ulubione miejsce, do którego powracają. Często takie miejsce tworzy się przez kuchnię oraz widoki, czy atrakcje, które dane miasto do zaproponowania dla turystów. Warto też dodać, że w Polskę w ciągu roku odwiedza kilka tysięcy zagranicznych turystów z różnych regionów świata.

KFE

About admin

Check Also

Trafalgar Square

Kursy językowe w podróży

Kursy językowe podczas podróży to doskonały sposób na połączenie nauki z przyjemnością zwiedzania i poznawania …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *