kalbarri national park, australia
Jedno z najciekawszych miejsc w Australii to niewątpliwie Park Narodowy Kalbarri | fot.: stock.adobe.com

Australia – co warto zobaczyć?

Australia stanowi niezwykle interesujący i wciąż niedoceniany kierunek urlopowy. Na tym obszernym kontynencie znajduje się wiele niesamowitych miejsc, których widok zapiera dech w piersiach. Podpowiadamy, co warto zobaczyć odwiedzając Australię. 

Australijskie rezerwaty przyrody

Jedno z najciekawszych miejsc w Australii to niewątpliwie Park Narodowy Kalbarri. Jest to miejsce położone na zachodnim wybrzeżu tuż nad Oceanem Indyjskim. Wspomniany park składa się na wiele niesamowitym kanionów i wąwozów, które stanowią cel wycieczek wielu miłośników trekkingu. Klify znajdujące się w Kalbarri zapewniają piękny widok na Ocean. Kolejne interesujące miejsce to Park Narodowy Kakadu umieszczony na liście dziedzictwa światowego UNESCO. Jest to obszar stanowiący dom dla wielu gatunków gadów, ssaków, owadów i płazów. Warto tu wymienić takie zwierzęta, jak: kangury, psy dingo, krokodyle australijskie, żabiru i krótkonosy. Ich obserwacja w naturalnym środowisko to widok, który pozostaje w pamięci do końca życia. Ponadto na terenie Parku Narodowego Kakadu znajdują się osławione Wodospady Twin Falls.

Twin Falls, Kakadu National Park, Australia
Twin Falls, Kakadu National Park, Australia | fot.: stock.adobe.com

Tasmania

Podróż do Australii to doskonała okazja do odwiedzenia słynnej wyspy będącej domem dla diabłów tasmańskich. Ta była kolonia karna zawiera wiele staroangielskich budynków, szczególnie na terenie miasta Port Arthur. Można tam znaleźć skansen będący jedną z najciekawszych atrakcji na wyspie. Na terenie Tasmanii znajduje się wiele dzikich plaż, w tym: Wineglass Bay. Jest to miejsce odwiedzane przez miłośników nurkowania, pływania i snorkelingu. Na wzgórzu plaży znajduje się punkt widokowy dający możliwość obserwowania zatoki, otaczających ją lasów oraz szafirowego morza. Tasmania to obszar słynące z występowania unikalnych drzew trawiastych. Jest to miejsce o niewielkiej gęstości zaludnienia, pełne dzikiej fauny i flory. Dzięki temu daje możliwość obserwacji diabłów tasmańskich, kanguroszczurów i wielu  nietuzinkowych gatunków ptaków.

Najciekawsze miasta w Australii

Australia to nie tylko oszałamiająca, dzika przyroda. Jest to kontynent, na którym znajduje się wiele ciekawych aglomeracji. Pierwszą z nich jest Sydney, w którym znajduje się wiele pięknych plaż. Będąc w tym mieście warto zobaczyć popularną operę wybudowaną w nieszablonowym stylu architektonicznym. Kolejna ciekawa atrakcja to Sydney Tower będąca wieżą widokową dającą możliwość obserwacji panoramy całego miasta. Ponadto jest to aglomeracja, w której można odwiedzić interesujący ogród zoologiczny, Królewski Ogród Botaniczny oraz znajdujące się w centrum Oceanarium Sea Life Sydney. Kolejne warte zwiedzenia miasto to położone na zachodnim wybrzeżu Perth. Jest to miejsce słynące z dzikich plaż, klimatycznego centrum i miasteczka Freemantle. Wymieniając australijskie miasta nie sposób nie wspomnieć o Melbourne. Można tam znaleźć wiele ciekawych restauracji dających możliwość odbycia kulinarnej podróży dookoła świata. Ponadto jest to miasto słynące z ogromnej ilości targowisk, ulicznej sztuki oraz niejednorodnej architektury.

TNE

About admin

Check Also

Trafalgar Square

Kursy językowe w podróży

Kursy językowe podczas podróży to doskonały sposób na połączenie nauki z przyjemnością zwiedzania i poznawania …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *