wynajem żaglówki
Decyzja o spędzeniu urlopu pod żaglami powinna być poparta dokładnym obejrzeniem sprzętu oraz świadomością, czego tak naprawdę oczekujemy i gdzie konkretnie zamierzamy spędzić wypoczynek | fot.: stock.adobe.com

W jaki sposób dokonać wynajmu żaglówki, by nie żałować?

Wynajem żaglówki oraz frajda z samego żaglowania, może być niezapomnianym przeżyciem, bardzo dobrym sposobem na aktywne spędzenie urlopu. Problem pojawia się jednak, kiedy osoba wynajmująca okaże się względem wynajmującego nie w porządku, wtedy już nie jest tak kolorowo. 

Na co uważać przy wynajęciu żaglówki?

Żaglówka, którą planujemy wynająć może prezentować się okazale, jednakże nie będziemy usatysfakcjonowani, kiedy okaże się, że jest ona awaryjna. Może się też zdarzyć tak, że żaglówka którą wynajęliśmy będzie inną niż ta którą widzieliśmy na zdjęciach poglądowych. Często pierwsza wyprawa na żagle może dać nam tak mocno w kość, że odpuszczamy sobie i nie próbujemy już nigdy więcej tego sposobu na aktywny wypoczynek. Okazuje się jednak, że wcale nie musi być tak krytycznie, zaś kiedy podejdziemy do planowania wakacji z nieco większym skupieniem i rozsądkiem, wtedy nasz pierwszy raz pod żaglami może być niezwykle udany, na tyle, że będziemy chcieli go powtórzyć. 

W jaki sposób rozplanować logistycznie wyprawę na żagle? 

Decydując się na wyprawę żeglarską, warto rozpocząć od ścisłego określenia, który region nas interesuje. Z pewnością jest to kluczowe, gdyż w innym razie można natknąć się na wielość ofert, wsród których trudno będzie się odnaleźć. Warto sprawdzić dokładnie firmę, poczytać opinie, posprawdzać rekomendacje, poszukać informacji nt. od ilu lat funkcjonuje na rynku. Warto skorzystać z forum żeglarskiego, gdzie opiniami dzielą się ludzie, którzy już co nieco wiedzą o żeglowaniu, których opinia może sporo pomóc, być albo pomocą albo też ostrzeżeniem. Warto poszukać ofert ze zniżką, bo w każdej nawet tej najbardziej renomowanej firmie zdarzają się rezygnacje i wtedy właściciel zwykle oferuje opcję last minute, która jest tańsza. Warto podchodzić rozważnie do negocjacji cen, jeśli widzisz, że właściciel zaniża cenę, w Twojej głowie powinna zapalić się lampka, że coś może być nie do końca tak. Bierz pod uwagę, czy zdjęcia, które znajdują się na stronie są aktualne. Idealnie by było, gdyby istniała możliwość zajrzenia do tej wybranej przez siebie żaglówki, wtedy uzyskasz pewność, że jest ona w dobrym stanie a opis w Internecie, pokrywa się ze stanem faktycznym. Warto też udać się na spacer po kejach i zapytać żeglarzy o możliwość obejrzenia dokładnie sprzętu. Zdecydowana większość żeglarzy nie odmawia, dla Ciebie zaś jest to możliwość upewnienia się co do jakości sprzętu. Uczciwi wynajmujący odpowiedzą na każde pytanie, gdyż są przekonani o jakości oferowanego sprzętu. 

Podsumowanie 

Decyzja o spędzeniu urlopu pod żaglami powinna być poparta dokładnym obejrzeniem sprzętu oraz świadomością, czego tak naprawdę oczekujemy i gdzie konkretnie zamierzamy spędzić wypoczynek. Z pewnością, decyzja o spędzeniu czasu wolnego pod żaglami nie może być podjęta w ostatniej chwili, chaotycznie, gdyż wtedy istnieje ryzyko, że załatwiając wszystko w pośpiechu otrzymamy żaglówkę, która nam nie odpowiada, która jest awaryjna bądź też w najlepszym przypadku mało komfortowa. Warto mieć na uwadze, że można zaoszczędzić środki finansowe, kiedy zdecyduje się skorzystać z oferty last minute, jednak należy mieć pewność, że firma która wychodzi z taka propozycją jest godna zaufania. 

KŚL

About admin

Check Also

eksploracja kosmosu

Podróże kosmiczne: przyszłość eksploracji i kolonizacji

Podróże kosmiczne otwierają nowe horyzonty dla ludzkości, rysując obiecującą przyszłość w zakresie eksploracji i kolonizacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *