Nauka gry na perkusji
W internecie znajdziesz wiele filmików edukacyjnych odnośnie nauki gry na perkusji. Warto jest z tego skorzystać, ponieważ można uzyskać wiele niezbędnych porad, tym bardziej, że są dostępne na wyciągnięcie ręki | fot.: StockAdobe.com

Porady dla początkujących perkusistów

Gra na instrumentach zdecydowanie należy do ciekawych hobby. Dla niektórych jest to sposób na życie. Jednak droga ku karierze muzyka nie zawsze jest łatwa. Wymaga poświęcenia i znalezienia dużej ilości czasu na naukę gry. Jeśli czujesz, że drzemie w Tobie muzyczny potencjał – nie zwlekaj dłużej!

Perkusyjny zawrót głowy

Na samym starcie nauki należy uzbroić się w ogromne pokłady cierpliwości. Jeśli jesteś pewny, że podołasz i posiadasz wrodzony słuch muzyczny, możesz zacząć zastanawiać się nad zakupem niezbędnych akcesoriów. Najważniejszym elementem są pałki. Każdy profesjonalny perkusista ma co najmniej kilka zestawów w swojej kolekcji. Podstawą jest odpowiednie trzymanie ich w dłoniach. Im więcej będziesz mieć styczności z nimi, tym szybciej to opanujesz. Odradzamy zakup perkusji na samym początku. Chociażby dlatego, że jest to dość drogi instrument. W razie, gdyby okazało się, że jednak nie jest to dobry wybór dla ciebie, zostaniesz z problemem sprzedaży nietrafionego instrumentu, a nie zawsze jest to łatwe zadanie.

Dobrym rozwiązaniem, a wręcz koniecznym na początek, jest zakup tzw. pada. Jest to niewielki przedmiot obłożony od góry gumą. Służy do opanowania uderzeń, odpowiednich ruchów rękami a przede wszystkim do ćwiczenia rytmu. Granie równo jest niezwykle istotna sprawą. Pomocny będzie w tym metronom. Nie jest to droga rzecz, ale dostępne są darmowe aplikacje z funkcją metronomu na komputer czy smartfon. Na początek wystarczy. Mając już te trzy podstawowe akcesoria, jesteś w stanie przystąpić do ćwiczeń. Pamiętaj, aby robić to jak najczęściej. Dzięki małym rozmiarom nabytych sprzętów, możesz zabrać je ze sobą gdziekolwiek tylko jesteś i ćwiczyć z każdej wolnej chwil. Trening czyni mistrza a w tym przypadku jest to zasada, która sprawdza się w 100%.

Dobry nauczyciel to podstawa

W internecie znajdziesz wiele filmików edukacyjnych odnośnie nauki gry na perkusji. Warto jest z tego skorzystać, ponieważ można uzyskać wiele niezbędnych porad, tym bardziej, że są dostępne na wyciągnięcie ręki. Jednak po jakimś czasie będziesz potrzebował doświadczonego nauczyciela. Prywatne lekcje gry na bębnach są podstawą do tego, aby móc dalej rozwijać swoje umiejętności. Perkusista z długim stażem gry z pewnością zadba o twoją odpowiednią technikę, pomoże w zniwelowaniu popełnianych błędów i pokaże niezawodne triki czy ćwiczenia. Ważne, jest też słuchanie różnorodnej muzyki. Pozwoli to na porównywanie różnych stylów gry i osłuchaniu się z różnymi rytmami. W późniejszym czasie będziesz w stanie opracować swój własny styl gry, a jeśli chodzi o perkusję, jest to niezwykle pożądana cecha. Jeżeli po przejściu tych wszystkich etapów masz pewność, że perkusja to instrument dla ciebie, możesz spokojnie zainwestować w wymarzony sprzęt. W wyborze pomoże ci doświadczony muzyk i podpowie na co zwrócić szczególną uwagę.

Hobby na lata

Jak można zauważyć, aby nauczyć się gry na perkusji, należy poświęcić bardzo dużo czasu. Ale z całą pewnością zwróci się to w postaci satysfakcji z grania. Przygoda z tym instrumentem może okazać się fascynującym hobby. A przecież chodzi o to, aby robić to, co się naprawdę lubi.

JSZ

About admin

Check Also

eksploracja kosmosu

Podróże kosmiczne: przyszłość eksploracji i kolonizacji

Podróże kosmiczne otwierają nowe horyzonty dla ludzkości, rysując obiecującą przyszłość w zakresie eksploracji i kolonizacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *