strój do tańca
Muzyka, która wprawia nas w ruch, to nie wszystko, czego potrzebujemy do tańca. Istotny jest strój i obuwie, ponieważ po pierwsze chodzi o naszą wygodę, po drugie o zdrowie, a po trzecie możemy dzięki temu wyrazić siebie | fot.: StockAdobe.com

Myślisz o nauce tańca? Zadbaj o odpowiedni strój i obuwie do ćwiczeń!

Tak jak nie wyobrażamy sobie tańca bez dobrej muzyki, takim samym nieodłącznym elementem jest właściwy strój i obuwie. Tym bardziej, jeśli chcemy, aby aktywność fizyczna kojarzyła nam się pozytywnie. Nikt przecież nie chce ćwiczyć w niewygodnym dresie lub przymałych butach. Zatem należy odpowiedzieć sobie na pytanie: na jaki strój się zdecydować, jeśli wybieramy się na tańce?

Ubranie do tańca

Strój, w jakim zamierzamy tańczyć, nie jest kwestią tak oczywistą, jaką mógłby się wydawać. Szczególnie jeśli to nasze pierwsze zajęcia i ostatnią rzeczą, jaką chcemy, jest kompromitacja! Na co więc zwrócić uwagę, jeśli wybieramy się na kurs tańca pierwszy raz?

Przede wszystkim musimy uzmysłowić sobie, że kurs tańca to nie jazda konna, do której potrzebujmy odpowiednio przystosowanych spodni. Taniec daje nam w tym względzie o wiele więcej swobody i większe pole manewru. Jednak są pewne kwestie, które chcemy uwzględnić. Po pierwsze, strój do tańca musi być wygodny – nie może krępować ruchów ani ograniczać nas w żadnym stopniu. Nie trzeba kupować nowych ciuchów. Na pewno każdy z nas znajdzie w domu strój, który spełnia te kryteria! Mogą to być wygodne legginsy, fajny dres czy ulubiona, bawełniana koszulka. Jeansy również spełnią swoją rolę, chociaż warto, aby był to w miarę możliwości mało sztywny dżins, umożliwiający swobodne ruchy. Panie mogą pozwolić sobie nawet na spódnicę w kolano. Będzie to efektownie wyglądać na przykład przy tańcach latynoskich. Ważne jest też to, abyśmy czuli się pewnie we własnej skórze – najlepiej jest dobrać strój do siebie, aby pomógł nam wyrazić siebie.

Tańce z przytupem

Podobnie jak w przypadku ubrania, tak buty do tańca również muszą być wygodne. Chodzi o to, aby zapewnić stopie stabilność. W przeciwnym wypadku możemy narazić się na kontuzję, która sprawi, że będziemy musieli przerwać swoje ulubione zajęcie. Jeśli nie mamy wystarczająco dużo praktyki i doświadczenia w tańcu, najlepszym wyborem w kwestii obuwia będzie obuwie sportowe lub balerinki w przypadku kobiet. Uczące się tańczyć panie nie powinny zakładać szpilek – to rodzaj obuwia, który szczególnie naraża na kontuzje. Natomiast przy obuwiu sportowym warto pamiętać o dostosowanych, dobrze zawiązanych sznurówkach.

W sklepach internetowych oferujących obuwie taneczne znajdziemy ogromny wybór butów, często podzielonych na wiele kategorii, w zależności od gatunku tanecznego. Nie powinno nas to onieśmielać. Zazwyczaj są to sklepy dedykowane zaawansowanym tancerzom, natomiast jeśli dopiero uczymy się tańczyć, z całą pewnością wystarczy nam zwykłe, wygodne obuwie.

Taneczne doświadczenie

Muzyka, która wprawia nas w ruch, to nie wszystko, czego potrzebujemy do tańca. Istotny jest strój i obuwie, ponieważ po pierwsze chodzi o naszą wygodę, po drugie o zdrowie, a po trzecie możemy dzięki temu wyrazić siebie. Jeśli już spełnimy te wymagane czynniki, przyda nam się jeszcze butelka wody, aby ugasić pragnienie. Należy pamiętać o powyższych zasadach, aby każda lekcja taneczna była dla nas przyjemnością i kolejnym ciekawym doświadczeniem.

EPI

About admin

Check Also

eksploracja kosmosu

Podróże kosmiczne: przyszłość eksploracji i kolonizacji

Podróże kosmiczne otwierają nowe horyzonty dla ludzkości, rysując obiecującą przyszłość w zakresie eksploracji i kolonizacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *