spotkanie z przyjaciółmi
Gry planszowe to możliwość spędzenia czasu inaczej niż zazwyczaj | fot.: stock.adobe.com

Gry planszowe na spotkanie z przyjaciółkami

 Dzisiejszy świat jest oparty na technologii, co skutkuję tym że ludzie poświęcają więcej czasu na bycie w wirtualnym świecie i zapominają o rzeczywistości. Niestety może mieć to wpływ na osłabienie relacji międzyludzkich, gdyż coraz trudniej jest poświęcić pełną uwagę rozmówcy. Warto więc wylogować się na spotkaniu z wirtualnego świata i skupić się na spędzaniu czasu z bliskimi osobami. Na spotkanie można zaplanować ciekawe formy aktywności, z których każdy będzie czerpać radość. Idealnym rozwiązaniem są gry planszowe, które dodadzą spotkaniu świetnej rozrywki. 

Dlaczego warto kupić planszówkę? 

  Jednym z powodów dla których warto zaopatrzyć się w grę planszową jest fakt, że jest to uniwersalna zabawa. Planszówki są atrakcją, gdzie każdy się odnajdzie i może czerpać z niej radość. Stanowi idealną formę rozrywki bez względu na wiek, pochodzenie czy status społeczny. Spotkanie w gronie przyjaciół urozmaicone grą planszową, będzie szansą na zintegrowanie się w grupie i na poznanie się lepiej. Różnorodność na rynku gier planszowych jest dodatkowym plusem, gdyż można znaleźć grę, która pozwoli na zabawę w małej grupie osób, jak i większej. 

 Czas spędzony na zdrowej rywalizacji, która może być niezwykle emocjonująca może pomóc w zacieśnieniu relacji, a także szansą na rozwój umiejętności takich jak spostrzegawczość, refleks, podejmowanie decyzji a także myślenie strategiczne. Takie umiejętności również są przydatne w życiu codziennym, gdzie w różnych sytuacjach są weryfikowane. 

 Planszówka może być świetnym sposobem na relaks i odstresowanie się po ciężkim dniu w pracy, szkole czy na uczelni. Codzienny pęd skutkuje podniesieniem kortyzolu w organizmie czyli hormonu stresu, którego wysoki poziom powoduje pojawienie się wielu groźnych chorób takich jak depresja. Dobrze więc jest się zatrzymać i poczuć dziecięcą radość z prostych rzeczy. 

Na jaką planszówkę się zdecydować?  

 Na spotkanie z przyjaciółkami warto wybrać planszówkę, której czas trwania nie będzie za długi, ale będzie równie angażująca dla wszystkich. Jedną z takich planszówek jest Dixit, która działa na wyobraźnie i dzięki, której możecie spędzić świetnie czas. Zasady są proste, dzięki czemu każda z was szybko się nauczy w nią grać. W każdej rundzie jest tzw. „mistrz gry”, który wybiera jedno skojarzenie do karty, którą posiada. Może być to jedno słowo, zdanie, można nawet coś zanucić. Kolejne osoby wybierają swoją kartę, która według nich idealnie pokazuje przedstawione hasło, następnie karty są tasowane i każdy z graczy obstawia, która karta należy do „mistrza gry”. Dzięki fantastycznym ilustracją gra jest niezwykle atrakcyjna i emocjonująca. 

 Kolejną świetną grą towarzyską jest 5 sekund, której zasady są banalnie proste. Polega na przeczytaniu przez jedną osobę pytania, a druga osoba ma 5 sekund, żeby podać poprawną odpowiedź. W tak krótkim czasie mogą wyjść ciekawe rzeczy, które rozśmieszą każdego. Okazuje się, że nawet najłatwiejsze pytania mogą zaskoczyć. 

 Gry planszowe to możliwość spędzenia czasu inaczej niż zazwyczaj. Zaskocz swoje przyjaciółki na spotkaniu i przynieś, ze sobą planszówkę. Gwarantuje to świetnie spędzony czas, gdzie wszystkie możecie się zjednoczyć i po prostu dobrze bawić. Takie wspólne wyjście zapadnie na długo w pamięć i może granie w planszówki stanie się dla was pewnym zwyczajem, z którego będziecie korzystać na każdym waszym spotkaniu. 

JJU

About admin

Check Also

eksploracja kosmosu

Podróże kosmiczne: przyszłość eksploracji i kolonizacji

Podróże kosmiczne otwierają nowe horyzonty dla ludzkości, rysując obiecującą przyszłość w zakresie eksploracji i kolonizacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *