Poprawki krawieckie
Jeśli mamy jedwabną sukienkę, którą rzadko nakładamy, bo bardzo się gniecie lub jest to za mała, możemy przerobić ją na praktyczną apaszkę lub szal | fot.: StockAdobe.com

Jak przywrócić starym ubraniom życie?

Każda z nas dobrze wie, co znaczy mieć zbyt wiele ubrań. Podczas zakupów chętnie sięgamy po to, co modne i dobrze pasujące do naszej sylwetki. Nierzadko zastanawiamy się, jakie ubrania wybrać, aby korzystać z nich bardzo długo. Kluczowe znaczenie odgrywa materiał. Jeśli jest solidny, bluzki z niego wykonane posłużą nam przez wiele sezonów, być może stając się naszymi ulubionymi.

Metamorfoza garderoby

Nasze stroje to bardzo szeroki temat, jednak czasami podczas robienia porządków w garderobie przychodzi taki moment, w którym dochodzimy do wniosku, że warto odświeżyć wnętrze szafy. Być może wydaje nam się, że sporo naszych ubrań jest zniszczonych i trzeba je wyrzucić, jednak pewnie żal nam to zrobić. Najpewniej sporo na nie wydaliśmy lub po prostu idea pozbywania się zbyt szybko ubrań nie jest nam bliska. Jeśli więc twoje ubrania nadają się już do wyrzucenia, a nie chcesz tego robić, warto znaleźć sposoby na ich metamorfozę. Może niektóre po kilku drobnych przeróbkach krawieckich okażą się fantastycznymi ciuchami. A może mamy problem z wahaniami wagi, dlatego część naszej garderoby może być na nas za mała lub za duża. W takich sytuacjach warto wykonać telefon do zaprzyjaźnionej krawcowej. Szczególnie decydujemy się na to rozwiązanie, kiedy posiadane ubrania są wykonane z dobrej gatunkowo tkaniny. Nie chcemy się wtedy ich pozbywać, bo znalezienie podobnej jakości zajęłoby nam wiele czasu i nadszarpnęłoby domowy budżet.

Dobre materiały

Jeśli mamy jedwabną sukienkę, którą rzadko nakładamy, bo bardzo się gniecie lub jest to za mała, możemy przerobić ją na praktyczną apaszkę lub szal. Jedwab jest bardzo miłym w dotyku włóknem dla ciała, dlatego warto mieć go w swojej szafie. Szczególnie przydaje się latem, kiedy chłodzi nasze ciało. Być może jesteśmy posiadaczkami wielu bawełnianych t-shirtów. To właśnie one ratują nam skóry, kiedy jest bardzo gorąco i chcemy sięgnąć po coś, co zapewni naszej skórze oddychanie i wchłonie pot. Takie bawełniane koszulki możemy nosić dość długo, ponieważ są odporne na uszkodzenia nawet podczas prania w wysokiej temperaturze. Zwykle długo zachowują swój kształt, zwłaszcza jeśli są wykonane z dodatkiem elastanu. Jak sama nazwa wskazuje zapewnia bawełnie elastyczność, dobrze dopasowując się do ciała.

Przemyślane przeróbki

Co zaś zrobić z niezbyt udanym fasonem jeansów, które kupiłyśmy bez większego przemyślenia? Być może warto je skrócić lub zmodyfikować nieco nogawki. Jeśli materiał jest dobry i ubrania leżą na nas całkiem ładnie, nie warto się ich pozbywać, a kiedy są zniszczone może po prostu warto przerobić je na coś innego. To bardzo ekologiczne rozwiązanie, które nie zaśmieca naszej planety, bowiem wciąż generujemy dużo śmieci i odpadów. Przemyślane korzystanie z ubrań to również wielka zaleta dla naszych kieszeni i domowych budżetów. Ubrania nie należą do małych wydatków, zwłaszcza jeśli mamy dzieci. Często musimy kupować im ubrania, ponieważ maluchy podczas aktywności bardzo je niszczą, jednak nawet niektóre dziecięce ubranka można przerobić tak, aby jeszcze je wykorzystać.

AWO

About admin

Check Also

bielizna ślubna

Jak wybrać bieliznę ślubną?

Ślub to wyjątkowy moment w życiu, a wybór właściwej bielizny ślubnej jest równie istotny jak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *