akcesoria i roboty kuchenne
Poniżej znajduje się kilka propozycji prezentowych, które skierowane są przede wszystkim do miłośników dobrej kuchni, ale także mogą stać się inspiracją do rozpoczęcia kulinarnej przygody | fot.: stock.adobe.com

Sprzęt kuchenny w formie prezentu – jakie pomysły mogą okazać się trafione

Rozczarowanie chybionym prezentem to doświadczenie znane chyba każdemu. Zdarza się, że pomimo wielu starań, wciąż nie trafia się w gusta bliskich osób, co często jest powodem niezręcznej konsternacji. Co zrobić, żeby uniknąć wymuszonych uśmiechów i egzaltowanych gestów uprzejmości, a wywołać na twarzy obdarowywanego szczery zachwyt? Poniżej znajduje się kilka propozycji prezentowych, które skierowane są przede wszystkim do miłośników dobrej kuchni, ale także mogą stać się inspiracją do rozpoczęcia kulinarnej przygody.

Thermomix – król sprzętu domowego

Ukochany przez gospodynie domowe i tych, którzy chcieliby jadać zdrowo, szybko i smacznie. To wielofunkcyjny robot kuchenny dystrybuowany przez koncern Vorwerk, który istnieje już od ponad 130 lat i w tym czasie osiągnął status luksusowego must have w kuchni. Spośród 20 przydatnych funkcji urządzenia można wymienić podgrzewanie, ucieranie, blendowanie, siekanie, ugniatanie, gotowanie na parze, ważenie, smażenie i wiele innych. Wmontowany czasomierz i miernik temperatury pozwala na precyzyjne kontrolowanie przyrządzanej potrawy. Załączona do zestawu książka kucharska podaje setki przepisów na różne okazje, które ułatwią korzystanie ze sprzętu początkującym użytkownikom. Cena jest dość wysoka, ale Thermomix zostanie na lata.

Sokowirówki i wyciskarki do soków – bomba witamin

Nic tak nie wzmacnia odporności i nie dodaje energii jak porządna dawka witamin ze świeżych warzyw, owoców i ziół. Sokowirówki i wyciskarki to modny i przydatny prezent dla chcących zadbać o zdrowy tryb życia lub pragnących delektować się smakiem darów natury. Na rynku można znaleźć cały wachlarz marek i produktów tego typu. Wybór będzie zawsze indywidualny, ale na początku warto rozróżnić, z czego chciałoby się wyciskać sok. Jeżeli są to duże owoce typu pomarańcza, grapefruit czy jabłko, to sokowirówka świetnie spełni swoje zadanie, natomiast słabo poradzi sobie z np. mniejszymi owocami leśnymi: malinami, jagodami, agrestem, też ziołami lub warzywami liściastymi typu natka pietruszki. Jeżeli produkty są bardziej włókniste, warto zainwestować w wyciskarkę do soków, która poradzi sobie ze wszelkimi rodzajami owoców, warzyw i ziół oraz zdecydowanie zminimalizuje ilość nieapetycznej piany, która wytwarza się na wierzchu soku. Sprzęt przydatny w domu jak i w lokalach gastronomicznych.

Parowar – ulubieniec dietetyków

Gotowanie na parze bije rekordy popularności wśród osób, które pragną zachować zdrowy tryb życia lub stosują restrykcyjną dietę. To urządzenie umożliwia ugotowanie warzyw, mięs czy owoców morza bez użycia tłuszczu, zachowując jednocześnie ich wszystkie witaminy i wartości odżywcze. Również walory smakowe, zapachowe i wizualne intensyfikują się pod wpływem gorącej pary. Wspaniale sprawdzi się podczas przygotowania zdrowych obiadów dla całej rodziny. Ceny wahają się zależnie od marki, wielkości i funkcji parowaru. Najtańsze wersje można dostać już za kilkadziesiąt złotych. Inwestycja budżetowa, która przyda się w każdym domu.

To już koniec?

Można by mnożyć kolejne pomysły na wspaniałe kuchenne urządzenia, jednak powyższe propozycje zdają się mieć wyjątkową właściwość- łączą wysoką jakość z dobrą ceną, promując przy tym zdrowy, smaczny tryb odżywiania. Dbając o siebie i swoich najbliższych warto podarować coś, co sprawi, że codzienność nabierze nowej jakości. Bo, jak mówi staropolskie przysłowie- przez żołądek do serca.

WDĄ

About admin

Check Also

domowe kimchi

Czym jest kimchi?

Kimchi to tradycyjna koreańska potrawa, która zyskała międzynarodowe uznanie dzięki swojemu wyjątkowemu smakowi i korzyściom …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *