Proste, domowe rozwiązania, które pomogą Ci utrzymać porządek w kuchni

Wszyscy spędzamy sporo czasu w naszym domu. Zależy nam więc na tym, aby był on przestrzenią świetnie zorganizowaną i uporządkowaną. Dobrze jest zastanowić się jakie rozwiązania sprawdzają się w naszym domu i jakie nawyki ewentualnie udoskonalić, aby poświęcać mniej energii na czasochłonne sprzątanie. 

 

Funkcjonalna i elegancka kuchnia

Kuchnia jest miejscem, w którym wiele się dzieje, to centrum dowodzenia gdzie przygotowujemy posiłki oraz często spotykamy się z bliskimi. Zazwyczaj jest połączona z jadalnią i salonem tworząc przestrzenne pomieszczenie, w którym jest miejsce dla każdego domownika. Warto zadbać więc o to, aby wyglądała reprezentacyjnie i elegancko. Trzeba przyznać, że bałagan robi się bardzo szybko, zwłaszcza jeśli sporo pracujemy i mamy dzieci, ale można skutecznie nad nim zapanować. Przede wszystkim kluczowe jest znalezienie miejsca dla każdej rzeczy. Kiedy wiemy gdzie wszystko odłożyć, sprzątanie przebiega znacznie szybciej. Pomocne mogą być praktyczne pojemniki, sprawdzają się, aby przechowywać to, czego używamy rzadziej.

Jeśli natomiast zastanawiamy się nad zmianą wyposażenia kuchni, warto pamiętać o tym, aby wybrać meble na wymiar, które będą doskonale wpisywały się w nasze potrzeby. Bardzo funkcjonalna jest zabudowa z szufladami, ponieważ dzięki temu zawartość szuflad jest widoczna dla naszego wzroku, więc nie tracimy czasu na zbędne poszukiwania. Duża powierzchnia blatu roboczego to również większy potencjał do przygotowywania posiłków i szybkiego sprzątania. Warto pamiętać o tym, aby w naszej kuchni zawsze znajdowały się świeże owoce i warzywa, po które będziemy sięgać traktując je jako przekąskę. Zawsze należy pamiętać o higienie i przechowywać artykuły spożywcze tak, aby było to bezpieczne dla naszego zdrowia. To, co zaczyna się psuć, najlepiej od razu wyrzucić i planować mądrze swoje zakupy, aby nie kupować zbyt wiele produktów.

Kuchnia z praktycznym sprzętem

Kiedy chowamy żywność do lodówki, warto owijać ją w folię, ponieważ im mniej powietrza się do niej dostaje, tym dłużej zachowuje swoją świeżość.  Lodówkę należy regularnie czyścić. Aby uniknąć przykrego zapachu możemy nasypać łyżeczkę sody oczyszczonej lub świeżej, zmielonej kawy i przechowywać w lodówce. Jest to sposób prosty, tani i skuteczny na eliminacje brzydkiego zapachu.

Niektórzy zastanawiają się jakie sprzęty są najbardziej funkcjonalne. To oczywiście jest zależne od tego, jakie mamy nawyki i co najbardziej lubimy gotować. Dla niektórych świetnym zakupem będzie piec do pieczenia chleba, innym przyda się wyciskarka do owoców i warzyw. Wszystko zależy od tego, jakie mamy przyzwyczajenia. Warto jednak zachować umiar i zdrowy rozsądek, bo każdy sprzęt wymaga konserwacji, naszego czasu i odpowiednio dużo miejsca, dlatego jeśli nasza kuchnia jest raczej niewielka, znacznie lepiej jest wybierać to, co proste i niezbędne. Chyba każdy z nas ma co najmniej jeden domowy sprzęt, który nie był trafionym zakupem i zajmuje tylko miejsce, a tak naprawdę używamy go bardzo rzadko.

AWO

About admin

Check Also

domowe kimchi

Czym jest kimchi?

Kimchi to tradycyjna koreańska potrawa, która zyskała międzynarodowe uznanie dzięki swojemu wyjątkowemu smakowi i korzyściom …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *