drewniana latarenka w domu
Klimat i relaksujące otoczenie zapewnią nam eleganckie świeczniki, lampiony i świetliki | fot.: stock.adobe.com

Świeczniki, lampiony i świetliki – nieduża ozdoba, wielki efekt

W domu lubimy czuć się swobodnie. Niezależnie od tego, czy preferujemy dużą ilość ozdób w domu, czy raczej wersję minimalistyczną, do pełni komfortu niezbędne jest odpowiednie oświetlenie. Klimat i relaksujące otoczenie zapewnią nam eleganckie świeczniki, lampiony i świetliki. Przeczytajcie, jak je wybrać, aby pasowały do naszego stylu.

Praktyczne i bezpieczne

Klasyka zawsze sprawdza się dobrze, więc fantastycznym rozwiązaniem są szklane świeczniki, które jednocześnie są lampionami. Mamy do wyboru wiele wzorów, kolorów, jak również warianty świąteczne. Istnieje także możliwość zamówienia własnego szablonu. Może to być napis, różnokolorowe nadruki, czy dodanie rantu w wybranym kolorze. Ponadto są praktyczne, ponieważ możemy w nich umieścić większą świeczkę i dłużej cieszyć się ich subtelnym światłem. Dodatkowym atutem jest to, że świeczka jest całkowicie schowana w środku, więc są najbezpieczniejszą wersją, kiedy posiadamy małe dzieci. Pamiętajmy, że posiadanie dzieci nie wyklucza stylu. Po prostu trzeba zastosować bezpieczne rozwiązania. A kiedy dzieci są starsze, bez problemu możemy wyposażyć się w nieduże i urocze świeczniki na tealighty. Tu też wybór rodzajów, materiałów, kolorów i kształtów jest ogromny.

Eleganckie i stylowe

Nie wyobrażamy sobie rodzinnych uroczystości bez nastrojowego oświetlenia. Na stół idealnie sprawdzą się duże, stojące lichtarze bądź kandelabry.  Wynalezione przed wiekami, lecz z jak najbardziej współczesnym zastosowaniem. Kiedyś popularnie wieszane na ścianach kinkiety zostały zastąpione przez nowoczesne i eleganckie lampiony. W zależności od naszego budżetu, do wyboru mamy różne materiały: nieco tańsze metalowe, droższe drewniane. Chociaż przy zleceniu według naszego indywidualnego wzoru ceny mogą kształtować się dokładnie odwrotnie. Drewniane lampiony doskonale sprawdzą się przy ciepłym i stonowanym wystroju wnętrza. Metalowe pasują do bardziej nowoczesnych aranżacji. W stylu glamour mamy do wyboru piękne i niepowtarzalne świeczniki i lampiony imitujące prawdziwy kryształ. Idealne rozwiązanie dla osób, które dobrze czują się w bogato urządzonym i eleganckim wnętrzu.

A co ze świetlikami?

Sama ich nazwa przywodzi na myśl ciepłe, letnie wieczory. Subtelny powiew wiatru, zapach wspomnień i delikatne oświetlenie wiszących na ganku świetlików. Malutkie lampki LED w środku przypominają gwiazdy. Czy ktoś mógłby powiedzieć – to nie mój styl? Ta sceneria jest nie tylko romantyczna, ale i relaksująca, a odpoczywać lubimy wszyscy. Dodajmy do tego wiszące nieopodal lampiony i latarenki i mamy idealne miejsce do spędzenia chwili z książką i lampką wina.

Świetliki sprawdzą się także wewnątrz pomieszczenia. Szklane, wiszące kule z lampkami w środku pięknie sprawdzą się przy aranżacji zieleni w domu. Możemy je wykonać samodzielnie używając do tego celu dużych, przeźroczystych słoików. Wystarczy je przyozdobić nieużywaną serwetką, czy pomalować farbami do szkła. Do środka wkładamy świecę lub lampki LED w zależności od upodobań.

Kiedy zaczniemy poszukiwania elementów oświetlenia do naszego domu, nietrudno będzie nas oczarować. Dostępne na rynku gotowe rozwiązania czy materiały do stworzenia własnych kompozycji pozwolą nam stworzyć nasz własny świat przy niewielkim nakładzie finansowym.

RKO

About admin

Check Also

stylowa przestrzeń minimalizm

Minimalizm w domu: skuteczne i stylowe metody uproszczenia przestrzeni

Minimalizm w domu to nie tylko trend w designie, ale także sposób na życie, który …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *