zbliżenie na naczynia wyciągnięte ze zmywarki
Jakie rozwiązania i technologie oferują współczesne zmywarki? | fot.: stock.adobe.com

Zmywarka do kuchni – jakie rozwiązania może dziś zaoferować? Które sprzęty można w niej myć, a które wręcz przeciwnie?

Zmywarki to bardzo pożądane urządzenia, które ułatwiają nam wykonywanie codziennej, znienawidzonej czynności- mycie naczyń. Wraz z postępem technologii mamy do czynienia z coraz to nowszymi rozwiązaniami, które sprawiają, że zmywarki są jeszcze bardziej kuszące niż dotychczas, a także gwarantują lepszą jakość pracy. Jakie rozwiązania i technologie oferują współczesne zmywarki? Jakie przedmioty możemy do niej wkładać, a czego powinniśmy unikać? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule, do przeczytania którego serdecznie zapraszamy.

Najnowocześniejsze technologie w zmywarkach

Jedną z najpopularniejszych technologii w dzisiejszych czasach jest „Active Water„. Z reguły, kiedy decydujemy się na zakup nowego sprzętu mamy ogromne wątpliwości, bowiem martwimy się czy nie będzie ono zużywało zbyt dużo energii i wody. „Active Water” w tym przypadku wydaje się być doskonałym rozwiązaniem. Producenci postawili na dużą szybkość nagrzewania, a także dokładny system rozprowadzania wody, dlatego też mycie jest znacznie skuteczniejsze i jednocześnie oszczędniejsze. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być także „Technologia Sensorowa„. Na czym ona polega? Sensor załadunku w skuteczny sposób jest w stanie dobrać odpowiedni poziom wody, dlatego jest to bardzo praktyczna, a nawet obowiązkowa funkcja w najnowszych zmywarkach. Dzięki temu możemy być pewni, co do odpowiedniego poziomu zużycia wody. Kolejną, świetną technologią zaproponowaną przez producentów jest „Technologia Ochrony Szła„. Została zaprojektowana z myślą o delikatnych naczyniach, jak np. kieliszki. Dzięki stosunkowo niskim temperaturom i długim suszeniom możemy być pewni, że w żaden sposób się nie uszkodzą, a my możemy być pewni co do błyszczącego szkła. Idealne rozwiązanie dla gościnnej rodziny. Ostatnio fenomenem stała się technologia bezszczotkowego silnika, która oprócz tego, że charakteryzuje się długą żywotnością, to dodatkowo jest cicha i energooszczędna. Dzięki tej technologii nic nie stoi na przeszkodzie, aby uruchomić odpowiedni program w nocy, nawet jeśli w mieszkaniu znajdują się małe dzieci.

Co można, a co nie?- naczynia w zmywarce

Jeśli wydaje nam się, że do zmywarki możemy włożyć co tylko nam się podoba- jesteśmy w błędzie. Warto przedstawić kilka przedmiotów, których nie należy tam umieszczać. Nie zaleca się mycia noży kuchennych w zmywarce, gdyż może to doprowadzić do stępienia i zniszczenia. Plastikowe opakowania też nie powinny być czyszczone w zmywarce, bo doprowadza to do zniekształceń. Oprócz tego unikajmy wkładania termosów, patelni żeliwnych, patelni ceramicznych, które mają powłokę antydhezyjną, garnków aluminiowych, kieliszków kryształowych, pędzli malarskich, porcelany antycznej. Nawet przed „wrzuceniem” srebrnych sztućców należy poważnie się zastanowić, gdyż podczas intensywnej kąpieli w wysokiej temperaturze, w towarzystwie mocnego płynu do zmywarki może dojść do odbarwień innych przedmiotów. W zmywarce z pewnością nie wyczyści się także praska czosnkowa, która wymaga jednak ręcznego mycia.

MJA

About admin

Check Also

stylowa przestrzeń minimalizm

Minimalizm w domu: skuteczne i stylowe metody uproszczenia przestrzeni

Minimalizm w domu to nie tylko trend w designie, ale także sposób na życie, który …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *