przytulna sypialnia w stylu loftowym
Mieszkania w stylu loftu zachowane są w chłodnej, stonowanej kolorystyce | fot.: stock.adobe.com

Jak atrakcyjnie urządzić mieszkanie w stylu loftu?

Mieszkania w stylu loft wywodzą się z wnętrz industrialnych oraz opuszczonych fabryk, przywodzą na myśl przestrzenie przemysłowe. Oryginalnie, mieszkania i biura loftowe urządzane były właśnie w opuszczonych budynkach produkcyjnych. Motywem przewodnim tego stylu są naturalne, surowe materiały – beton, szkło, drewno. Ważnym elementem są również duże, otwarte powierzchnie oraz punktowe oświetlenie. Dzisiaj styl loftowy możliwy jest do zaaranżowania w każdym wnętrzu, wymaga to jednak sporo kreatywności. Jak atrakcyjnie urządzić mieszkanie w stylu loftu?

Mieszkanie w stylu loftu – jakich materiałów użyć w aranżacji?

W aranżacji loftowego mieszkania niezwykle istotnym elementem jest wykorzystanie surowych materiałów. Daje to efekt prosty i oszczędny, ale jednocześnie stylowy i wyrafinowany. Na ścianie świetnie sprawdzi się cegła – powinna sprawiać jak najbardziej naturalne wrażenie. Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie do wykończenia materiałów imitujących beton lub użycie betonu architektonicznego. Pomieszczenia nie powinny być nadmiernie rozdzielane ścianami – warto postawić na jak największą, otwartą przestrzeń, w której można wydzielić służące domownikom strefy. Warto wykorzystać również szkło i drewno. Meble, blaty czy kuchenne fronty z wykorzystaniem tych materiałów idealnie wpasują się w całość aranżacji. Należy pamiętać, aby zachować jak najprostsze formy – styl loftowy charakteryzuje się surową estetyką, wszelkie elementy ocieplające wnętrze powinny być widoczne jedynie w dodatkach.

Styl loftowy – jakie wybrać kolory?

Mieszkania w stylu loftu zachowane są w chłodnej, stonowanej kolorystyce. Przeważa szarość we wszelkich odcieniach – od jasnego popielatego, poprzez stalowy aż po ciemny grafitowy. Świetnie dopasuje się również czerń i biel. Taka kolorystyka sprawia jednak, że pomieszczenie jest zimne i mało przytulne. Aby dodać wnętrzu ciepłego charakteru, warto skupić się na dodatkach. Miękkie poduszki, koce, dywany – wszystkie te elementy sprawią, że mieszkanie w stylu loftu nie straci swojej elegancji, ale zyska kameralny, intymny nastrój. Dzięki dodatkom, mieszkanie może nabrać niepowtarzalnego charakteru. Warto więc właśnie w dodatkach przemycić odważne wzory i barwy – kolorowe zasłony czy plakaty na ścianie będą ciekawym, zwracającym uwagę elementem. Urządzając wnętrze w stylu loftu należy również pamiętać o punktowym oświetleniu. Warto zrezygnować z ozdobnych żyrandoli na rzecz prostych, industrialnych lamp.

Jak atrakcyjnie urządzić mieszkanie w stylu loftu? Wymaga to wyczucia stylu i wrażliwości na detale. Loft powinien być otwartą, jasną przestrzenią charakteryzującą się surowością i naturalnością. Wnętrze tego typu jest nie tylko nowoczesne, ale również eleganckie i wyrafinowane. Zdecydowanie nie każdy będzie się czuł w nim dobrze. Jednak styl loftowy nie musi być zimny i mało przytulny. Warto zagrać dodatkami i kolorami oraz postawić na kontrast – może okazać się, że pomieszczenie nabierze niepowtarzalnego charakteru, mówiącego wiele o domownikach.

ETA

About admin

Check Also

stylowa przestrzeń minimalizm

Minimalizm w domu: skuteczne i stylowe metody uproszczenia przestrzeni

Minimalizm w domu to nie tylko trend w designie, ale także sposób na życie, który …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *