speed dating
Speed dating to rozwiązanie, z którego może skorzystać tak naprawdę każdy, kto ma na to ochotę | fot.: stock.adobe.com

Zjawisko speed datingu – jego plusy i minusy. Skąd się bierze rosnąca popularność „szybkiego randkowania”?

Zdecydowana większość z nas, w którymś momencie życia dąży do znalezienia drugiej połówki. Życie w dwójkę uchodzi bowiem za zdecydowanie bardziej fascynujące. Jednym ze sposobów na poznanie kogoś interesującego jest speed dating, czyli szybkie randki. Zanim jednak udamy się na spotkanie tego rodzaju, warto byłoby się czegoś na temat speed datingu dowiedzieć. Wówczas będziemy mogli określić, czy jest to rozwiązanie dla nas, czy też nie.

Skąd ta popularność szybkich randek?

Popularność szybkich randek może wynikać chociażby z tego, że są one dosyć modne. Sporo osób chwali się więc wśród swoich znajomych uczestnictwem w takich randkach. Przede wszystkim jednak, speed dating pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Nie musimy sami nawiązywać znajomości z kilkoma osobami i zapraszać ich na randki. Organizator bierze to bowiem na siebie. Osoby, które nie lubią tracić czasu powinny być zadowolone. Nie będą musiały rozmawiać długo z osobami, z którymi nie znalazły wspólnego języka. 

Jakie są zalety oraz wady szybkich randek?

Szybkie randki posiadają nie tylko zalety, ale również i pewne wady. Zacznijmy jednak od tych pierwszych. Jak już zaznaczono wyżej, dzięki szybkim randkom można zaoszczędzić swój wolny czas. Na tym jednak nie koniec. Speed dating pozwala także na zaoszczędzenie pieniędzy. Nie musimy przecież umawiać się na kilka randek z różnymi osobami i w różnych restauracjach. Wniesiemy bowiem tylko jedną opłatę za udział w szybkich randkach. Poza tym, popularnością cieszą się na przykład katolickie szybkie randki. Speed dating jest więc doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą poznać kogoś, kto kieruje się podobnymi wartościami w życiu. Niestety, minusem takich randek jest to, że rozmowy z poszczególnymi uczestnikami są zazwyczaj krótkie. Możemy więc nie zainteresować nikogo swoją osobą, na przykład z uwagi na początkowy stres. 

Komu szybkie randki mogą przypaść do gustu?

Speed dating to rozwiązanie, z którego może skorzystać tak naprawdę każdy, kto ma na to ochotę. Niemniej jednak, w szczególności może ono przypaść do gustu osobom zapracowanym. Jeżeli spędzamy długie godziny w biurze, ciężko może być nam zorganizować jakąkolwiek randkę. Z szybkich randek zadowolone mogą być także osoby poszukujące nieszablonowych sposobów na poznanie partnera lub partnerki. Czasami jednak nie mamy pojęcia, czy szybkie randki są dla nas, czy też nie. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Jeśli mamy mieszane uczucia wobec rozwiązania jakim jest speed dating, możemy wziąć w takich spotkaniach udział. Tylko wówczas dowiemy się, czy bliżej jest nam do zwolenników, czy też do przeciwników szybkich randek. Czasami nawet wyjątkowo sceptyczne osoby pozytywnie się zaskakują. 

Szybkie randki z całą pewnością mają swoje plusy oraz minusy. Mogą przypaść do gustu przede wszystkim osobom zapracowanym, które cierpią na chroniczny brak czasu. Jeżeli zdecydujemy udać się na takie spotkanie, podejdźmy do niego na luzie. Lepiej pozytywnie się zaskoczyć, niż rozczarować. Jeśli okaże się, że szybkie randki nie są dla nas, nie musimy już nigdy na nie wracać. 

AUB

About admin

Check Also

poranne rytuały

Poranne rytuały, które poprawią Twój dzień

Poranne rytuały mogą mieć ogromny wpływ na to, jak przebiega reszta dnia. Oto kilka sugestii, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *