Muffiny a'la Harry Potter
Urządźmy nastolatkowi urodziny w stylu Harry'ego Pottera, jeśli jest fanem tej serii książek | fot.: StockAdobe.com

Planujesz prezent dla nastolatka? Postaw na nietuzinkowy pomysł, którego z pewnością nie zapomni!

Nastolatek to już nie dziecko, ale jeszcze nie dorosły. Dlatego zbliżające się urodziny czy święta przyprawiają rodziców o ból głowy. Wybór prezentu, który się spodoba, nie jest prosty.

Jeśli nie nastawiamy się na prezent-niespodziankę, najbezpieczniej jest skonsultować zakup z obdarowywanym. Nie warto dawać pieniędzy. Takiej formy obdarowywania dziecko nie doceni. Nie chodzi tylko o ilość gotówki, jaką chcemy przeznaczyć na prezent. Bardziej liczy się pomysł. Od razu okaże się, jak dobrze znamy nasze dziecko.

Spełnione marzenie

Jakie prezenty lubią nastolatki? Te, które spełniają marzenia, zwłaszcza najbardziej szalone. Często taki prezent trzeba zaplanować z dużym wyprzedzeniem. Ale zdecydowanie warto. Twoje dziecko marzyło o skoku ze spadochronem? A może zawsze chciało przejechać się samochodem wyścigowym? Sprawdzi się też bilet – najlepiej dwa – na koncert ukochanej kapeli lub mecz drużyny, której nasze dziecko kibicuje. A może urodziny w Disnaylandzie?

Elektroniczny gadżet

Gdy nie znamy marzeń naszego dziecka, postawmy na elektroniczny gadżet. Dzieciaki wspaniale radzą sobie z technologicznymi nowinkami XXI wieku. Obecnie nastolatki marzą o smartwatchach. Inteligentny zegarek musi być jednak kompatybilny ze smartfonem. Dlatego planując zakup trzeba posiadać dane techniczne telefonu komórkowego nastolatka. Jeśli dziecko uwielbia słuchać muzyki, sprezentujmy mu nowoczesny głośnik z Bluetooth. Można też delikatnie podpytać nastolatka lub jego kolegów, jakie gadżety elektroniczne najbardziej im się podobają.

Żeby otrzymanie prezentu było niezapomnianym przeżyciem, zadbajmy o towarzyszące tej chwili emocje. Niech prezent przyniesie nasz znajomy policjant, który najpierw wylegitymuje „delikwenta”. Albo niech nastolatek otrzyma mapę ze wskazówkami, gdzie jest prezent i sam go odnajdzie.

Spersonalizowany upominek

Nastolatki lubią przedmioty spersonalizowane. Są w fazie „mój pokój”, „moje lekcje”, wykorzystajmy to. Kupmy markową bluzę, o jakiej marzy nasze dziecko i zlećmy wykonanie małego haftu z imieniem. Zamówmy koszulkę z zabawnym indywidualnym nadrukiem. Pamiętajmy, że poczucie humoru nastolatka jest specyficzne i czasem obraża się z powodu niewinnego żartu.

Pięknym prezentem dla dziewczynki jest zawsze biżuteria z grawerem. Nie przyznają się, ale takie pamiątki są najbardziej cenne. Chętnie będą nosić bransoletkę z zawieszką i dyskretną sentencją.

Oryginalne przyjęcie

Można też zrezygnować z wymyślnego prezentu na rzecz niezapomnianego przyjęcia. Urządźmy nastolatkowi urodziny w stylu Harry’ego Pottera, jeśli jest fanem tej serii książek. Zaprośmy jego kolegów. Przygotujmy dla wszystkich płaszcze, kapelusze i różdżki. Wynajmijmy magika, który nauczy ich czarodziejskich sztuczek.

W gronie rodziny też można przygotować wspaniały dzień. Wybierzmy się rodzinnie na paintball. Niech jubilat dobierze skład drużyn. Zdjęcia dziadków, cioć i wujków w upstrzonych plamami ubraniach będą niezwykłą pamiątką tego dnia dla wszystkich uczestników. Niech imprezę zakończy wspólne ognisko lub grillowanie.

Urodzinowy film

Każdy ma kamerkę w telefonie i mnóstwo zdjęć swojego dziecka w rodzinnych albumach. W internecie można znaleźć programy, umożliwiające stworzenie kapitalnego filmu. Zaprośmy do udziału w przygotowaniu prezentu najbliższych: rodzinę, sąsiadów, znajomych. Niech każdy opowie krótką historyjkę związaną z jubilatem. Każdemu przydarzają się przecież zabawne lub ciekawe przygody. W filmiku wykorzystajmy zdjęcia z różnych etapów życia naszego dziecka. Zaprośmy wszystkich na wspólne oglądanie filmu w trakcie urodzin naszego jubilata. Prezenty dla nastolatka będą wtedy tylko dodatkiem do niezwykłego przeżycia.

Nastolatki bywają bardzo krytyczne wobec wszelkich naszych działań. Nie zniechęcajmy się, jeśli mimo naszych starań prezent nie wywoła lawiny ekstazy. Często pod skorupą niechęci czy znudzenia, jakie okazuje nasze dziecko, kryje się szczęście i ogromna radość.

IBI

About admin

Check Also

aktywność fizyczna

Znaczenie aktywnego wypoczynku

Aktywny wypoczynek, polegający na łączeniu relaksu z aktywnością fizyczną, jest istotnym elementem zdrowego stylu życia. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *