dzieci judo
Doskonały, wyborem zajęć dodatkowych będą więc judo oraz karate | fot.: stock.adobe

Judo, karate, joga – na jakie zajęcia wysłać dziecko i dlaczego?

Powrót do szkoły to doskonały czas, aby zapisać dziecko na zajęcia dodatkowe. Wśród nich najpopularniejsze są kursy językowe, pływanie czy zajęcia plastyczne. Tymczasem istnieje jeszcze wiele innych, alternatywnych zajęć, na jakie mogą uczęszczać dzieci. Należą do nich judo, karate czy joga. Sprawdzamy, dlaczego warto zapisać na nie zarówno chłopców, jak i dziewczynki.

Aktywność przede wszystkim

W dzisiejszych czasach dzieci bardzo dużo czasu spędzają ucząc się czy oglądając telewizję. Wszystko to odbywa się w pozycji siedzącej, natomiast dziecko, aby prawidłowo się rozwijać i uniknąć problemów z nadwagą, potrzebuje także sporej dawki ruchu. Dobrym rozwiązaniem jest więc zapewnienie mu takich rozrywek, dzięki którym będzie miało okazję do aktywności fizycznej. Doskonały, wyborem zajęć dodatkowych będą więc judo oraz karate. Te sztuki walki pozwalają nie tylko wyczerpać pokłady dziecięcej energii, ale i lepiej poznać swoją duszę i ciało, co w tak młodym wieku jest bardzo istotne. Judo i karate uczą logicznego myślenia, podejmowania szybkich, lecz przemyślanych decyzji, umiejętności opanowania własnego ciała. Tego typu zajęcia polecane są szczególnie dzieciom, które mają problemy z koncentracją czy logicznym myśleniem, Sztuki walki pozwalają pokazać dziecku, że sport to nie tylko bieganie i wyciskanie z siebie siódmych potów, ale i ciężka praca umysłowa.

Joga dla dziewcząt i chłopców

Joga to rodzaj aktywności fizycznej, która kojarzy się głównie z kobietami. Tymczasem joga dla dzieci to świetna zabawa, ale i nauka. Z jej dobrodziejstw mogą korzystać zarówno dziewczęta, jak i chłopcy. Joga pozwala nie tylko rozciągnąć swoje ciało do granic możliwości, ale i znaleźć harmonię, opanowanie i spokój ducha. Praktykowanie jogi to coś więcej, niż tylko uprawianie sportu i doskonale rozumieją to osoby, które choć raz w życiu miały z nią do czynienia. Dla dzieci tego typu aktywność jest wyjątkowo wskazana, szczególnie w dzisiejszych, pełnych pośpiechu czasach. Dzieci bywają bowiem zestresowane, a nawet znerwicowane, co bardzo niekorzystnie wpływa nie tylko na ich wyniki w nauce, ale i cały rozwój zarówno umysłowy, jak i fizyczny. Joga zaś pozwala odzyskać spokój, harmonię i pewność siebie, a dodatkowo jest świetnym treningiem dla ciała. Dzieci, które praktykują jogę, zwykle są znacznie bardziej opanowane i spokojniejsze niż ich rówieśnicy. Joga jest także świetnym uzupełnieniem innych aktywności ruchowych, gdyż pozwala uplastycznić ciało, co przydaje się choćby podczas pływania czy tańca.

Wschodnie sztuki walki czy joga to zajęcia, o których stosunkowo rzadko myślimy w kontekście dzieci. Tymczasem są one nie tylko okazją do aktywnego spędzenia czasu, ale i możliwością rozwoju intelektualnego i umysłowego, a także znalezienia harmonii w świecie pędzącym na pełnych obrotach. Warto również dać przykład dzieciom i samemu zapisać się na tego typu zajęcia. Choć wymówką jest często brak czasu, wspólna aktywność to doskonały sposób na spędzenie czasu z dzieckiem, czego każdy malec potrzebuje.

JTK

About admin

Check Also

aktywność fizyczna

Znaczenie aktywnego wypoczynku

Aktywny wypoczynek, polegający na łączeniu relaksu z aktywnością fizyczną, jest istotnym elementem zdrowego stylu życia. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *