cosplay Lady Gaga
Lady Gaga jest jedną z najlepiej sprzedających się artystek na całym świecie | fot.: stock.adobe.com

Ta wspaniała Lady Gaga

Kto do tej pory nie kochał Lady Gagi to na pewno zmienił zdanie o artystce po obejrzeniu filmu „Narodziny Gwiazdy”. Pokazała się tam z każdej ze swych dobrych stron, a sukces nie był przypadkowy. Wpłynęły na niego lata pracy i osobistego rozwoju zawodowego, jak również uporu w dążeniu do celu. Stefani Germanotta, bo takie jest prawdziwe nazwisko Lady Gagi, jest wszechstronnie utalentowana i obdarzona kontraltem o szerokich możliwościach. Jednak bez ciężkiej pracy nad sobą nie byłaby tym, kim jest.

Młodość artystki

Stefani urodziła się 28 marca 1986 roku. Mieszkała z rodzicami i młodszą siostrą na górnym Manhattanie. Uczęszczała do prywatnej, katolickiej szkoły i osiągała świetne wyniki w nauce, ale ekscentryczny ubiór i sposób bycia nie zjednywał jej zbyt wielu przyjaciół. Od najmłodszych lat wykazywała muzyczne uzdolnienia. W wieku kilku lat zaczęła uczyć się gry na fortepianie. Jako kilkunastolatka, już występowała przed publicznością, jednocześnie chętnie angażując się w szkolną działalność teatralną i muzyczną. W wielu 17 lat bez trudu dostała się do nowojorskiego Tisch School of the Arts, gdzie studiowała przez dwa lata. Po tym czasie postanowiła przerwać naukę i na poważnie zająć się karierą muzyczną. Na początku pisała piosenki dla innych wykonawców i występowała w klubach Manhattanu. Jej oryginalny głos i charyzmę odkrył Akon, wpływowy raper i piosenkarz. Jej sposób śpiewania porównał do głosu Freddieego Mercurego w utworze „Radio Gaga” i zaczął nazywać ją Gagą. Od tego wziął się artystyczny pseudonim Stefani.

Kariera nabiera tempa

Pierwszy debiutancki album został wydany w 2008 roku i było to „The Fame”. Utrzymany był w stylu electropop i dance-pop. Płyta od razu została zauważona a utwory z niej, zdobywały szczyty list przebojów nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Lady Gaga zrobiła się sławna. Wydany w 2011 roku „Born This Way” w ciągu pierwszego tygodnia sprzedał się w liczbie miliona kopii. Muzyka na płycie inspirowana była rockiem i brzmieniami techno. W 2013 roku wychodzi ” Artpop” którego muzyka to Rhythm and blues i disco. W 2014 roku lady Gaga nagrała wraz z Tonym Benetem płytę „Cheek to cheek”. Było to album zdecydowanie jazzowy i pokazał artystkę z zupełnie innej strony. Pod koniec 2016 roku Stefani wydała kolejny album – „Joanne”, który jak wszystkie poprzednie udowadniał jej wszechstronność muzyczną.

„Narodziny Gwiazdy”: Shallow i kolejny, ogromny sukces

Lady Gaga już wcześniej grała w filmach a jej występy były zauważalne. Jednak dopiero rola w „Narodzinach Gwiazdy” przyniosła jej uwielbienie licznych fanów na świecie. Film to czwarty remake dosyć ogranego tematu, jednak połączenie gry aktorskiej, wspaniałej muzyki i przede wszystkim niesamowitego głosu Stefani, sprawiło, że widzowie oszaleli z zachwytu. Za rolę w nim Lady Gaga otrzymała nawet nominację do Oscara. Ostatecznie Oskara i Złoty Glob zdobyła piosenka „Shallow” która promowała film. Wydany w październiku soundtrack z „Narodzin Gwiazdy” został numerem jeden w Stanach Zjednoczonych.

Lady Gaga jest jedną z najlepiej sprzedających się artystek na całym świecie. Na koncie ma 27 milionów sprzedanych albumów i blisko 150 milionów sprzedanych singli. Jej sukcesy oprócz Złotego Globu i Oskara to dziewięciokrotna nagroda Grammy i trzy nagrody BRIT. W 2015 roku została ogłoszona Kobietą Roku według magazynu Billboard. Jej kariera ciągle się rozwija i jest prawie pewne, że nieraz nas jeszcze pozytywnie zaskoczy.

TST

About admin

Check Also

Kurt Cobain okulary

Kurt Cobain. Artysta, który odszedł zbyt szybko

Kurt Cobain to jedna z najsmutniejszych, kultowych postaci wszech czasów. a urodził się jako niepozorne …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *