kobieta gdańsk
,,Ta chwila jest nasza" to najnowsza powieść, pierwsza w cyklu nadmorskim. Tym razem autorka oddaje tło jej ukochanemu Gdańskowi, w którym toczy się główna akcja książki | fot.: stock.adobe.com

Ta chwila jest nasza, Agata Przybyłek

Agata Przybyłek to młoda pisarka, która dała się poznać czytelnikom z jak najlepszej strony. Historie jej autorstwa poruszają serce, wyciskają łzy i zmuszają do przemyśleń. ,,Ta chwila jest nasza” to najnowsza powieść, pierwsza w cyklu nadmorskim. Tym razem autorka oddaje tło jej ukochanemu Gdańskowi, w którym toczy się główna akcja książki.

Klimatyczny Gdańsk i miłość od pierwszego wejrzenia

Julia przed laty zawarła z rodzicami umowę. Jeśli po zakończeniu studiów nie dostanie pracy w Webosie, prężnym przedsiębiorstwie działającym w Gdańsku to wraca na rodzinną wieś. Los zdecydowanie jej nie sprzyjał. Zasmucona, razem z przyjaciółką udaje się na plażę, gdzie postanawia zatopić smutki w alkoholu. To właśnie tam dostrzega ją Paweł. Mężczyzna zmęczony życiem w Warszawie, udawanymi kontaktami szuka oddechu w nadmorskim apartamencie. Coś przyciąga go do absolwentki studiów administracyjnych. Okazuje się, że miłość od pierwszego wejrzenia jednak istnieje. Niekiedy jednak na realizację marzeń należy poczekać dłuższy czas.

Agata Przybyłek zabiera swoich czytelników w podróż po magicznym Gdańsku, który staje się świadkiem rodzącego się uczucia. Kanapki na śniadanie, kawa z widokiem z najwyższego tarasu, wspólne pocałunki i pobyt w jacuzzi. To wszystko sprawia, że choć mijają lata, ani Julia, ani Paweł nie potrafią zapomnieć chwil spędzonych wspólnie w Trójmieście. Choć ich wspólny czas trwał zaledwie kilka dni, odcisnął w ich pamięci ogromne piętno. 

Agata Przybyłek – pisarka międzypokoleniowa

Pisarka zabiera czytelnika w kolejną pełną wrażeń podróż. Od początku kibicujemy związkowi Julii i Pawła, choć to może zbyt duże słowo, by określić tę przelotną znajomość. Ona – studentka, bez perspektyw na życie w Gdańsku. On – prezes dobrze prosperującej firmy, który przejął kierownictwo po zmarłym ojcu. Dwa zupełnie różne światy, które nie miały prawa stać się jednością. Każdy z nich musiał podjąć decyzję. Czy odważyli się zaryzykować i dać szansę przyszłości? To miało się dopiero okazać.

Twórczość Agaty Przybyłek jest ceniona przez odbiorców w różnym wieku. Choć na koncie ma już kilkadziesiąt powieści, tematyka przez nią poruszana oscyluje zazwyczaj wokół szeroko pojętych powieści obyczajowych. To wspaniałe, jak można stworzyć historię, która porwie czytelniczki w różnym wieku. Autorka wykreowała bohaterów z prawdziwą pasją. Julia to dziewczyna, która wyrwała się z rodzinnej wsi na studia do większego miasta. Choć dorabiała sobie dorywczo, nie miała szans, by utrzymać się samodzielnie. Paweł zaś, od maleńkości był przyzwyczajany do tego, że kiedyś przejmie rodzinny biznes. Ojciec wpajał mu, że najważniejsze są kontakty biznesowe. Jak się jednak okazuje, mężczyzna ma na ten temat inne przemyślenia.

Agata Przybyłek zasłynęła dzięki tzw. serii z domkami, której powstało kilkanaście tomów. Tym razem odkrywa przed czytelnikami morskie historie, które pochłaniają odbiorcę od pierwszych stron lektury. Ciekawie napisana, pokazuje, że prawdziwe szczęście czai się tam, gdzie nawet się go nie spodziewamy.

PKW

About admin

Check Also

Henryk, książę Sussexu (2019)

Ten drugi – recenzja

„Ten drugi” to biografia księcia Harry’ego, która wstrząsnęła całym światem. Książka pełna surowej, a nawet brutalnej szczerości, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *