ksiązki choinka
Masz w rodzinie mola książkowego, któremu chcesz sprawić doskonały prezent książkowy? | fot.: stock.adobe.com

Propozycje książek pod choinkę

Wraz z nadejściem zimy szykujemy się do najpiękniejszych świąt, jakie mają miejsce w ciągu roku, a co za tym idzie, wyruszamy na zakupy w celu kupienia idealnych prezentów dla naszych bliskich. Masz w rodzinie mola książkowego, któremu chcesz sprawić doskonały prezent książkowy? Zapoznaj się z kilkoma propozycjami polecanych przez nas tytułów, może któryś z nich bardziej Cię zaciekawi?

Saga Księżycowa Marissy Meyer – popularne i znane baśnie w świecie science-fiction

Każdy z nas jako dziecko z pewnością miał do czynienia z kultowymi baśniami dla najmłodszych, takimi jak Czerwony Kapturek, Kopciuszek czy Królowa Śniegu. Wybierz się do tych pięknych krain raz jeszcze, tym razem w zupełnie nowym i ciekawym stylu, bowiem baśnie, o których tutaj mowa działy się będą w świecie science-fiction, robotycznym świecie pełnym kosmitów i androidów. Marissa Meyer stworzyła bardzo popularną i interesującą sagę, której akcja bardzo wciąga i nie przestaje nabierać tempa. Mimo że cykl ten mieści się w literaturze młodzieżowej, czteroksiąg z pewnością wciągnie swoją magią także osoby dorosłe. To idealny prezent na święta, które podobnie jak akcja i miejsce powieści zdecydowanie są magiczne.

Dowód Ebena Alexandra – intrygująca powieść na podstawie przeżytych wspomnień w trakcie śmierci klinicznej

Eben Alexander jest doświadczonym neurochirurgiem, który ma za sobą setki operacji na otwartym mózgu. Jest człowiekiem wykształconym, który zazwyczaj dość sceptycznie podchodził do wiary, jak i tematyki życia po życiu. Wielokrotnie słuchał opowieści operowanych przez siebie pacjentów o nieziemskich wspomnieniach, którzy przeżyli śmierć kliniczną, jednak nigdy nie traktował ich poważnie. Wszystko to zmienia się, kiedy Eben nagle i niespodziewanie zapada na śmiertelną i ciężką chorobę, która wprowadza go w śpiączkę na okres tygodnia. W tym czasie odbywa on niezwykłą podróż po zaświatach, którą po przebudzeniu się nazywa wizytą w raju. Poznaj niecodzienne świadectwo naukowca, który doświadczył czegoś w rodzaju śmierci klinicznej. Jest to z pewnością powieść ciepła, dodająca otuchy i nadziei, na pewno przypadnie do gustu niejednemu czytelnikowi.

Futu.re Dmitrija Glukhovskiego – wieczne życie w modernistycznym świecie przyszłości

Wyobraź sobie, że współczesna nauka sprawia, że każdy człowiek może tak po prostu stać się nieśmiertelny. Wydaje się to dość ciekawą i zdecydowanie kuszącą perspektywą. Jednakże ten modernistyczny świat nie jest jednocześnie światem doskonałym. Nie możesz spełnić w nim wszystkich swoich marzeń, takich jak choćby zostanie rodzicem, ponieważ płodzenie dzieci jest zakazane, w związku z nawarstwiającym się przeludnieniem planety. Każdy, kto zdecyduje się na dziecko, musi liczyć się z tym, że bardzo szybko zestarzeje się, oraz straci swoją nieśmiertelność, czego konsekwencją będzie niemożność wychowania swojego potomka. Przed takim właśnie dylematem staje główny bohater powieści. Jak to wszystko się rozwinie i jak ostatecznie skończy się walka z futurystycznymi zasadami utopii? Zdecydowanie warto przeczytać, książka ta to gwarancja świetnej rozrywki i wielu emocji.

EJA

About admin

Check Also

Henryk, książę Sussexu (2019)

Ten drugi – recenzja

„Ten drugi” to biografia księcia Harry’ego, która wstrząsnęła całym światem. Książka pełna surowej, a nawet brutalnej szczerości, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *