Shifting Realities
Różne relacje twierdzą, że świadome śnienie i zmienianie rzeczywistości to te same rzeczy | fot.: stock.adobe.com

Shifting Realities – co to jest?

Nowa teoria postrzegania otaczającego nas świata wysyła fale przez przestrzenie mediów społecznościowych, w szczególności TikTok. 15-sekundowe filmy pojawiają się w aplikacji, szerząc wgląd w to, jak to możliwe, że możemy otrzymać pozwolenie na poznanie zupełnie nowego świata. Ludzie na całym świecie właśnie teraz zdają sobie sprawę, że można obudzić się w innym świecie w samodzielnie zaprogramowanym otoczeniu, używając wyłącznie swojego umysłu. 

Shifting Realities – co to jest?

Zadziwiająca koncepcja nazywa się zmieniającą się rzeczywistością. W tej chwili obecna rzeczywistość jest, jedyną rzeczywistością, jaką była kiedykolwiek znana, jednak można stworzyć pożądaną rzeczywistość, rzeczywistość, którą się samodzielnie zaprogramuje. 

Podstawy zmieniającej się rzeczywistości i dlaczego jest to możliwe, mają wiele wspólnego z nauką. Według Gale Encyclopedia of Science w chemii pierwsze prawo termodynamiki, bardziej znane jako prawo zachowania energii, mówi, że energii nie można tworzyć ani niszczyć. Oznacza to, że każdy obiekt, który widzisz lub cokolwiek, o czym myślisz, jest czystą energią. Myśli i uczucia są również energią, dlatego wszystko, o czym możesz pomyśleć, współistnieje w tym wszechświecie, ponieważ wszystko zawsze istniało. Jeśli wszystko już istnieje, każda możliwość, o której możesz pomyśleć, jest możliwa, bez względu na niepraktyczność myśli. Jedyne, co należy zrobić, to przenieść swoją świadomość na tę konkretną możliwość.

Shifting Realities – jak zmienić swoją świadomość?

Aby zmienić swoją świadomość, nie potrzeba żadnego przygotowania. Cały czas zmieniamy rzeczywistość, nie zdając sobie z tego sprawy. Życie można porównać do filmu – wszystko co się w nim dzieje, jest jak klatki filmu, a pewna decyzja wpływa na wynik następnej klatki. Te mini-zmiany odzwierciedlają, co to znaczy świadomie przenieść się do zupełnie innego świata. Wystarczy ułamek sekundy, aby następna klatka filmu wyglądała zupełnie inaczej niż poprzednia. Zrozumiawszy tę analogię, zmiana jest całkowicie możliwa bez żadnego wcześniejszego przygotowania, ponieważ dzieje się to tak szybko. 

Jeśli jednak chce się wymusić określone warunki w swojej rzeczywistości, zaleca się najpierw przygotowanie scenariusza. Scenariusz to miejsce, w którym pisze się wszystko o pożądanej rzeczywistości. Nie ma określonego formatu i im więcej się określi, tym dokładniej zaprogramuje się pożądaną rzeczywistość. Wygląd, przyjaźnie z innymi ludźmi, supermoce – to wszystko jest pod kontrolą. 

Różne relacje twierdzą, że świadome śnienie i zmienianie rzeczywistości to te same rzeczy. Jednak świadome śnienie to uświadamianie sobie faktu, że się śni kontrolując to co się w nim dzieje, ten stan kończy się wraz z obudzeniem się i choć może się to wydawać realne, nie zmienia rzeczywistości. Różnica między tymi dwoma polega na tym, że kiedy zmienia się rzeczywistości, wszystkie pięć zmysłów jest aktywowanych i jest to realne. 

Jedynym powodem, dla którego to wszystko brzmi całkowicie absurdalnie dla przeciętnego człowieka, jest ograniczone myślenie — świat wokół mówi, aby zapomnieć, do czego umysł człowieka jest zdolny.  Jednak realizm jest czymś więcej niż niedopowiedzeniem, gdy faktem jest, że człowiek jest zdolny do wszystkiego, co może sobie wyobrazić. 

OMI

About admin

Check Also

jajka na wielkanoc

Tradycje wielkanocne a wiosenne rytuały pogańskie

Wielkanoc jest jednym z najważniejszych świąt w tradycji chrześcijańskiej, upamiętniającym zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Jednakże, wiele …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *