modelka
Modeling często kojarzy się ze wspaniałym życiem w blasku fleszy i odwiedzaniem nawet najdalszych zakątków świata. Nie jest to mylne wyobrażenie, należy jednak pamiętać, że z zawodem modelki nierozerwalnie wiąże się brak stabilizacji i ciągła zmiana miejsca pobytu | fot.: stock.adobe.com

Co należy wiedzieć, jeśli myśli się o zawodowym modelingu?

Marzenie o zostaniu modelką bardzo często kiełkuje już w głowach małych dziewczynek. Kusi je perspektywa sławy, pięknego ciała oraz napotykania na swojej drodze na popularne osoby. Często już jako dorosłe kobiety próbują swoich sił w modelingu, jednak nie zawsze wiedzą z czym wiąże się praca w branży modowej i do jakich wyrzeczeń trzeba być zdolnym. Co zatem należy wiedzieć, chcąc robić karierę jako zawodowa modelka?

Modeling to dyscyplina

Zawód modelki jest niezwykle wymagający, zwłaszcza jeśli mowa o pracy zarobkowej, a nie amatorskim lub półamatorskim pozowaniu. Przede wszystkim, konieczna jest bardzo duża dbałość o ciało, jednak nie chodzi jedynie o figurę. Modelka na wybiegach musi się zawsze prezentować pięknie i świeżo, a to wymaga nie tylko rezygnacji z niektórych produktów żywieniowych, ale także systematycznej pracy nad sylwetką, nad skórą oraz kondycją włosów i paznokci. Przyszłe modelki muszą pamiętać, że dużą część ich dnia będą pochłaniały zabiegi kosmetyczne, z których nie będą mogły zrezygnować nawet w sytuacji ekstremalnego zmęczenia czy chęci odpoczynku. Modeling wymaga ogromnego zaangażowania i dużej dozy samodyscypliny – wysoka rotacja pracowników w branży modowej sprawia, że tak naprawdę pracę dostają tylko najlepsi, a wybicie się wymaga ciągłej pracy nad sobą.

Brak stałości

Modeling często kojarzy się ze wspaniałym życiem w blasku fleszy i odwiedzaniem nawet najdalszych zakątków świata. Nie jest to mylne wyobrażenie, należy jednak pamiętać, że z zawodem modelki nierozerwalnie wiąże się brak stabilizacji i ciągła zmiana miejsca pobytu. O ile są osoby, dla których taki styl życia jest idealny i potrafią się łatwo do niego przystosować, o tyle znaczna część kobiet i mężczyzn może mieć problemy z pogodzeniem życia zawodowego, rodzinnego oraz innych obowiązków. Zawodowy modeling oznacza częste wyjazdy, zmiany stref czasowych i sporadyczny kontakt z przyjaciółmi i najbliższymi – warto mieć tego świadomość decydując się na pozowanie profesjonalne. Podróże oznaczają także konieczność znajomości języka; najczęściej pracownicy branży modowej posługują się oczywiście angielskim, jednak wymagany jest wysoki poziom jego znajomości.

Jakie cechy charakteru musi mieć przyszła modelka?

Z racji tego, że zawodowy modeling nie jest łatwym zawodem, a cała branża modowa rządzi się swoimi prawami, osoby które myślą o tym aby związać swoją przyszłość z profesjonalnym pozowaniem powinny być przede wszystkim pewne siebie i odporne na krytykę – ciała modelek i modeli podlegają przecież stałej obserwacji, a często również krytyce ze strony mediów, projektantów oraz publiki. Powinny także cechować się wysoką odpornością na stres oraz umiejętnością poradzenia sobie nawet w najbardziej skomplikowanych sytuacjach. Podczas przejścia po wybiegu mogą mieć miejsce zaskakujące zdarzenia, takie jak potknięcia, odpadnięcie elementu odzieży czy oślepienie lampą błyskową aparatu. Osoba prezentująca kreację musi umieć wybrnąć z każdej z tych sytuacji, co więcej, powinna zrobić to z klasą.

DHA

About admin

Check Also

komunikacja niewerbalna

Znaczenie komunikacji niewerbalnej w biznesie

Komunikacja niewerbalna odgrywa nieocenioną rolę w biznesie, uzupełniając i często wzmacniając przekaz słowny. Gestykulacja, postawa …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *