Marilyn Monroe Niagara
Historia jej życia budzi wiele kontrowersji,z resztą tak jak i sama tragiczna śmierć. Na zdjęciu na planie filmu Niagara | fot.: Marilyn_Monroe_Niagara.png: Trailer distributed by 20th Century Fox.derivative work: Makakaaaa (talk) - Marilyn_Monroe_Niagara.png, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17569472

Marilyn Monroe – legenda kina i wyjątkowa historia

Nieślubne dziecko, ikona kina, najseksowniejsza kobieta świata. Historia jej życia budzi wiele kontrowersji,z resztą tak jak i sama tragiczna śmierć. Marilyn zmagała się z kłopotami natury psychicznej oraz problemami w życiu zawodowym i prywatnym. Mimo wszystko udało jej się zdobyć nieśmiertelność. 

Dziewczyna z sąsiedztwa

Norma Jeane Monterson urodziła się w Los Angeles w 1926 roku. Jej matka Gladys Baker twierdziła, że jest córką jakiegoś przystojnego aktora. Tak naprawdę imię ojca podane w dokumentach było fikcyjne. Matka dziewczynki nie mogła zrezygnować z pracy. Oddała córkę do rodziny zastępczej, której płaciła za opiekę. Po kilku latach decyduje się na przygarniecie córki. Mieszkają razem rok. Niestety kobieta cierpiała na schizofrenię paranoidalną. Po załamaniu nerwowym została zamknięta w szpitalu.

Dziewczynkę umieszczono w sierocińcu. Stamtąd wysyłana jest do kolejnych rodzin zastępczych. W późniejszych wywiadach wspomina, że był to najgorszy okres jej życia. Często doświadczała molestowania seksualnego i przemocy psychicznej. Miała też za sobą nieudane próby samobójcze. Wychodzi za mąż w okolicach 16 urodzin. Tak udaje jej się uniknąć powrotu do domu dziecka. Mężczyzna dobrze wspominał ich czteroletnie małżeństwo.

Trudne początki kariery

Norma jak wiele młodych kobiet w tamtym okresie zatrudniła się w fabryce samolotów. To tam miała swoją pierwszą sesję fotograficzną. Zdjęcia Davida Conovera nigdy nie zostały opublikowane. Jednak krótko po całym zdarzeniu 18 letnia dziewczyna rzuciła pracę i zaczyna karierę w modelingu. To właśnie Conover rozpoczął z nią współpracę. Ciężką pracą radziła sobie z kłopotami finansowymi. Bardzo szybko stała się jedną z popularniejszych pin-up girl.Trudne dzieciństwo nauczyło ją jak wykorzystywać seksapil by zdobyć to czego potrzebuje. Postanawia zmienić swoje imię i kolor włosów. Marzy o karierze aktorskiej.

Udało jej się podpisać kontrakt 20th Century Studios tylko dlatego, że firma boi się by nie poszła do konkurencji. Na początku pracowała jako statystka. Późnej zaczęła grać role poboczne. W tym czasie brała lekcje śpiewu, pantomimy, gry aktorskiej. Zdążyła rozwieść się ze swoim mężem. Po serii nieudanych ról wytwórnia zerwała z nią kontrakt, a kobieta wróciła do modelingu. Już pod pseudonimem Marilyn Monroe. Jest w katastrofalnej sytuacji finansowej.  To wtedy pojawiła się na pierwszej w historii okładce Playboy’a. Za sesję dostała 50 dolarów.

Złote czasy Monroe

Przełomem w jej karierze okazała się rola w Wszystko o Ewie film zdobył 6 Oscarów. Zagrała w kilku niskobudżetowych filmach zdobywając uznanie krytyków. Jej kariera nabrała rozpędu. W miedzy czasie stała się ulubienicą żołnierzy, którzy pisali do niej listy miłosne.

Producenci angażowali ją do podobnych do siebie ról głupiutkich blondynek. Kobieta starała się zerwać z tym wizerunkiem. Jej liczne romanse i nieudane małżeństwa nijak w tym jednak nie pomagały. Ludzie nie chcieli widzieć tę samą dziewczynę i na ekranie, i poza nim. Mimo świetnych recenzji miała coraz większe problemy na planach filmowych. Zapominała tekstu, spóźniała się albo w ogólne nie pojawiała. Lekarze przepisywali jej leki na bezsenność, depresję i niską samoocenę. Psychoterapia zamiast pomóc tylko piętrzyła problemy aktorki.

Po trzech rozwodach i burzliwej karierze Marilyn Monroe zostaje znaleziona martwa w swoim mieszkaniu w Los Angeles. Lekarze orzekają domniemane samobójstwo. Wokół jej śmierci krąży wiele teorii, które nie są zbyt wiarygodne, ale umacniają mit nieszczęśliwej, pięknej dziewczyny, która nie miała szansy na spokojne życie.

Norma Jeane Monterson od porzuconej sieroty stała się światowej klasy gwiazdą. Mimo radości jaką dawała wszystkim w okół, prawdopodobnie nigdy nie była szczęśliwa. Przez to, że zmarła w wieku 36 lat w pamięci pokoleń na zawsze pozostanie piękną, zawsze uśmiechniętą blondynką.

IMA

About admin

Check Also

komunikacja niewerbalna

Znaczenie komunikacji niewerbalnej w biznesie

Komunikacja niewerbalna odgrywa nieocenioną rolę w biznesie, uzupełniając i często wzmacniając przekaz słowny. Gestykulacja, postawa …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *