uśmiech
W walce o piękny, zdrowy i biały uśmiech najlepiej kierować się zasadą  - lepiej zapobiegać, niż leczyć | fot.: StockAdobe.com
Home / Ciekawe / Domowe metody na piękny, biały i zdrowy uśmiech… fakty i mity

Domowe metody na piękny, biały i zdrowy uśmiech… fakty i mity

Piękny uśmiech to nie tylko uzupełnienie wizerunku, ale też oznaka zdrowia i dobrego samopoczucia. Co ważne, o nasze zęby możemy z powodzeniem dbać w zaciszu własnego domu. Jak dbać o uzębienie? Które metody działają i czego należy unikać?

Domowe sposoby na piękny uśmiech

Piękny uśmiech to przede wszystkim zadbane zęby, tak więc koniecznie zadbajmy o podstawową higienę ust, jak i o regularne przeglądy u lekarza stomatologa! Biel naszych zębów po części uwarunkowana jest odcieniem kości, który jest unikalny dla każdego z osobna. Jednak o to, aby zęby były zdrowe i białe, można w pewnym stopniu zadbać w domu. Oto lista skutecznych metod na olśniewający uśmiech:

  • Ocet jabłkowy to naturalny sposób na piękne zęby. Kwas obecny w occie jabłkowym ma silne właściwości przeciwbakteryjne i wybielające. Jednak nie jest wskazane jego codziennie stosowanie, ponieważ możne rozmiękczać zęby i negatywnie wpływać na szkliwo. Jednak raz w tygodniu warto używać płukanki z octu jabłkowego i wody, co nie zagrozi naszym zębom, a pozytywnie wpłynie na ich wygląd. Po każdym zastosowaniu należy przepłukać zęby wodą.
  • Płukanie ust olejem to coraz popularniejszy sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn. Okazuje się, że zabieg ten ma też wyjątkowo korzystne działanie na nasze zęby. Płukanka olejowa z powodzeniem rozprawi się z bakteriami i toksynami obecnymi w jamie ustnej po nocy, tak więc warto ją wykonywać rano przed myciem zębów. W tym celu zazwyczaj używa się takich olejów, jak słonecznikowy, sezamowy czy kokosowy. Chociaż płukanie ust olejem to metoda niekonwencjonalna, a na jej skuteczność brak naukowych dowodów, w Internecie aż się roi od setek zadowolonych ludzi stosujących tę metodę.
  • Kurkuma to wspaniały, naturalny środek wybielający przebarwienia, jak i działający antybakteryjnie. Aby jak najlepiej wykorzystać właściwości kurkumy, wystarczy wymieszać jedną łyżeczkę proszku z jedną łyżeczką oleju kokosowego. Można dodać kilka kropel olejku z mięty pieprzowej. Powstałą pastą z powodzeniem stosujmy każdego dnia, w ramach codziennego rytuału dbania o uśmiech.

Niezawodna profilaktyka

W walce o piękny, zdrowy i biały uśmiech najlepiej kierować się zasadą  – lepiej zapobiegać, niż leczyć. Nie bagatelizujmy takich codziennych sposobów dbania o zęby, jak regularne szczotkowanie, używanie nitki dentystycznej czy płynu do płukania jamy ustnej. Pamiętajmy też o produktach spożywczych, które szkodzą naszym zębom, takich jak kawa, czerwone wino czy wysoce kwaśnych produktach, które szkodzą szkliwu.

Profilaktyka z włączeniem domowych, prostych sposobów sprawi, że nasz uśmiech będzie biały, a co najważniejsze – zdrowy!

EPI

About admin

Check Also

właściwości miodu

Lecznicze właściwości na wyciągnięcie ręki. Jakie właściwości prozdrowotne zaoferują Ci popularne produkty spożywcze?

Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, że popularne produkty zdrowotne mają właściwości prozdrowotne. I wcale …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *