uśmiech
W walce o piękny, zdrowy i biały uśmiech najlepiej kierować się zasadą  - lepiej zapobiegać, niż leczyć | fot.: StockAdobe.com

Domowe metody na piękny, biały i zdrowy uśmiech… fakty i mity

Piękny uśmiech to nie tylko uzupełnienie wizerunku, ale też oznaka zdrowia i dobrego samopoczucia. Co ważne, o nasze zęby możemy z powodzeniem dbać w zaciszu własnego domu. Jak dbać o uzębienie? Które metody działają i czego należy unikać?

Domowe sposoby na piękny uśmiech

Piękny uśmiech to przede wszystkim zadbane zęby, tak więc koniecznie zadbajmy o podstawową higienę ust, jak i o regularne przeglądy u lekarza stomatologa! Biel naszych zębów po części uwarunkowana jest odcieniem kości, który jest unikalny dla każdego z osobna. Jednak o to, aby zęby były zdrowe i białe, można w pewnym stopniu zadbać w domu. Oto lista skutecznych metod na olśniewający uśmiech:

  • Ocet jabłkowy to naturalny sposób na piękne zęby. Kwas obecny w occie jabłkowym ma silne właściwości przeciwbakteryjne i wybielające. Jednak nie jest wskazane jego codziennie stosowanie, ponieważ możne rozmiękczać zęby i negatywnie wpływać na szkliwo. Jednak raz w tygodniu warto używać płukanki z octu jabłkowego i wody, co nie zagrozi naszym zębom, a pozytywnie wpłynie na ich wygląd. Po każdym zastosowaniu należy przepłukać zęby wodą.
  • Płukanie ust olejem to coraz popularniejszy sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn. Okazuje się, że zabieg ten ma też wyjątkowo korzystne działanie na nasze zęby. Płukanka olejowa z powodzeniem rozprawi się z bakteriami i toksynami obecnymi w jamie ustnej po nocy, tak więc warto ją wykonywać rano przed myciem zębów. W tym celu zazwyczaj używa się takich olejów, jak słonecznikowy, sezamowy czy kokosowy. Chociaż płukanie ust olejem to metoda niekonwencjonalna, a na jej skuteczność brak naukowych dowodów, w Internecie aż się roi od setek zadowolonych ludzi stosujących tę metodę.
  • Kurkuma to wspaniały, naturalny środek wybielający przebarwienia, jak i działający antybakteryjnie. Aby jak najlepiej wykorzystać właściwości kurkumy, wystarczy wymieszać jedną łyżeczkę proszku z jedną łyżeczką oleju kokosowego. Można dodać kilka kropel olejku z mięty pieprzowej. Powstałą pastą z powodzeniem stosujmy każdego dnia, w ramach codziennego rytuału dbania o uśmiech.

Niezawodna profilaktyka

W walce o piękny, zdrowy i biały uśmiech najlepiej kierować się zasadą  – lepiej zapobiegać, niż leczyć. Nie bagatelizujmy takich codziennych sposobów dbania o zęby, jak regularne szczotkowanie, używanie nitki dentystycznej czy płynu do płukania jamy ustnej. Pamiętajmy też o produktach spożywczych, które szkodzą naszym zębom, takich jak kawa, czerwone wino czy wysoce kwaśnych produktach, które szkodzą szkliwu.

Profilaktyka z włączeniem domowych, prostych sposobów sprawi, że nasz uśmiech będzie biały, a co najważniejsze – zdrowy!

EPI

About admin

Check Also

komunikacja niewerbalna

Znaczenie komunikacji niewerbalnej w biznesie

Komunikacja niewerbalna odgrywa nieocenioną rolę w biznesie, uzupełniając i często wzmacniając przekaz słowny. Gestykulacja, postawa …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *