Messy bun
Zamiast zwyczajnego, gładkiego i bardzo ułożonego koka, postaw na messy bun. Jest to koczek, który wygląda na zrobionego w pośpiechu i jest uroczo niedbały | fot.: Fotolia

Stylowe i wygodne fryzury na letnie upały

Lato wybuchło już pełnią sił. Garderobę zmieniamy na bardziej skąpą i kolorową, makijaż na lżejszy. Co z fryzurą? Ją też musimy dopasować! Czytaj dalej, aby poznać kilka ciekawych pomysłów na letnie fryzury.

Wygodnie i szykownie

Latem głównie zależy nam głównie na wygodzie i marzymy tylko, by spiąć włosy szybko i byle jak, aby tylko nie ogrzewały dodatkowo naszych ramion. Nie trzeba jednak rezygnować z modnej i ładnej fryzury nawet w wysokich temperaturach. Jest wiele szybkich i prostych upięć, które można zastosować. Nawet jeśli nie masz wielkich zdolności manualnych lub twoje włosy nie są z natury skore do współpracy, nie martw się. Podczas tej pory roku liczy się swoboda naturalność – nawet jeśli coś ci nie wyjdzie, będzie wyglądało to na uroczy kontrolowany chaos. A oto kilka wakacyjnych propozycji.

Dla włosów długich

Każdy zna standardowe sposoby, by związać włosy – klasyczne kucyki, warkocze i koki. Nie musi być jednak nudno i można tym zwyczajnym fryzurom dodać charakteru dzięki lekkim modyfikacjom. Hitem w ostatnim czasie są kolorowe chustki do włosów. Możesz obwiązać nimi koka, zakryć gumkę przy kucyku lub warkoczu. Alternatywą jest założenie jej na głowę w funkcji opaski. Końce możemy zawiązać nad karkiem lub na czubku głowy jak pin-up girl.

Zamiast zwyczajnego, gładkiego i bardzo ułożonego koka, postaw na messy bun. Jest to koczek, który wygląda na zrobionego w pośpiechu i jest uroczo niedbały. By osiągnąć ten modny efekt, upnij go troszkę luźniej, powyciągaj z niego kilka kosmyków. Dodatkowo wyciągnij dwa kosmyki nad czołem, które będą okalały twoją twarz.

A zamiast upleść klasycznego warkocza, zapleć dwa francuzy po bokach głowy. Zrób przedziałek na środku i zaplataj zaczynając od czubka głowy, cały czas dobierając włosy z boków. Warkocze po związaniu gumką rozluźnij palcami. Będą wydawały się grubsze i bardziej niedbałe. Jeśli masz dłuższą grzywkę (jeśli nie, wyciągnij dwa kosmyki przy twarzy), możesz zawinąć ją delikatnie na lokówkę i fale roztrzepać palcami. Osiągniesz dzięki temu świeży, plażowy look.

fryzura boho
Jeśli więc masz kręcone czy falowane włosy, warto przestać je prostować, a wręcz podbić ich skręt dyfuzorem | fot.: Fotolia

Dla włosów krótszych

Jeśli twoje włosy nie bardzo można związać, ponieważ są za krótkie, lub po prostu lubisz włosy rozpuszczone i nie straszne są ci upały – mamy również coś dla ciebie. Latem warto postawić na naturalność z wielu powodów. Lato i wakacje to czas odpoczynku, więc nikt nie chce zbyt długo spędzać przed lustrem, a poza tym upał czy kontakt z wodą na plaży potrafi zniszczyć najmisterniej ułożoną fryzurę. Powinny być więc one maksymalnie proste i bazujące na tym, co dała nam natura.

Jeśli więc masz kręcone czy falowane włosy, warto przestać je prostować, a wręcz podbić ich skręt dyfuzorem. Jeśli twoje kosmyki są proste, możesz wykonać lokówką delikatne loki, a potem roztrzepać je palcami. Będą wtedy wyglądały jak swobodne, plażowe fale. By jeszcze jakoś tę fryzurę przyozdobić możesz założyć barwną chustkę czy szeroką opaskę. Inną opcją jest zebranie górnej części włosów (przy pozostawieniu reszty rozpuszczonej) i zrobienie luźnego koczka na czubku głowy lub spięcie z tyłu ozdobną klamrą dwa przednie kosmyki znad czoła.

Latem zatem odkryj na nową swoje naturalne piękno. Postaw na niedbałe upięcia i luźne fale. Nie bój się ozdób i wkładaj na głowę modne, kolorowe chustki. Pięknie, naturalnie, wygodnie jednocześnie – da się? Oczywiście, że tak!

ACH

About admin

Check Also

pielęgnacja brwi permanentnych

Makijaż permanentny i co dalej?

Makijaż permanentny brwi to zabieg kosmetyczny, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji w okresie gojenia, aby osiągnąć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *