rynek Gniezno
Ponad tysiąc lat temu w Gnieźnie odgrywały się bardzo istotne wydarzenia, które dał początek istnieniu państwa Piastów | fot.: Fotolia

Ciekawe miejsca w Polsce z historią w tle

Okres wakacyjny możemy już uznać za rozpoczęty, dlatego warto zastanowić się nad stworzeniem planu letnich wojaży oraz wybrać miejsca, które odwiedzimy. Możliwości, które oferuje nasz kraj jest bardzo wiele: możemy wybrać się w góry na południu kraju, na północ nad morze, odprężyć się nad mazurskimi jeziorami, lub wybrać się do jednego z bardzo interesujących, historycznych miejsc. To właśnie one były świadkami tworzącej się w naszym kraju historii i towarzyszyły momentom, które wpłynęły na to, jak dziś wygląda nasz kraj.

Gniezno

Nie można mówić o urokliwych miastach w Polsce, które mają ogromne znaczenie historyczne bez rozpoczęcia od Gniezna. To właśnie to miasto jest kolebką polskości i pierwszą historyczną stolicą naszego kraju. Ponad tysiąc lat temu w Gnieźnie odgrywały się bardzo istotne wydarzenia, które dał początek istnieniu państwa Piastów. To właśnie tam pierwszy władca-Mieszko I przyjął chrzest oraz odbył się Zjazd Gnieźnieński. Gniezno przez wiele lat było miejscem koronacji polskich królów, oraz ich panowania. Warto również wspomnieć o relikwiach pierwszego polskiego świętego- Wojciecha, które znajdują się w gnieźnieńskim relikwiarzu.

Kraków

rynek w Krakowie
Kraków oferuje zwiedzającym pozostałości z niemal wszystkich epok historycznych | fot.: Fotolia

Interesujące miejsca i historia? Jedną z pierwszych propozycji, która przychodzi do głowy jest oczywiście Kraków. Klejna po Gnieźnie była stolica Polski oraz siedziba największej ilości królów. Kraków oferuje zwiedzającym pozostałości z niemal wszystkich epok historycznych. Największą atrakcją jest oczywiście Wawel, jednak nawet  w samym centrum można znaleźć bardzo wiele interesujących miejsc. Poza tym, Kraków to także długa lista innych atrakcji oraz bardzo bogate życie nocne. Przyjeżdżając do Krakowa nie musimy się także obawiać o głód ponieważ miast to jet uważane za jedno z “najsmaczniejszych” pod względem restauracji w Polsce.

Grunwald

inscenizacja bitwy pod grunwaldem
Co roku 15 lipca na polach Grunwaldu odbywa się inscenizacja największej bitwy wojsk polsko-litewskich z Zakonem Krzyżackim | fot.: Fotolia

Kolejnym miejscem, które koniecznie musi się znaleźć na naszej liście jest Grunwald. To historyczne miejsce było świadkiem jednej z największych bitew w historii naszego państwa, która mogła przesądzić o jego istnieniu. Obecnie znajduje się tam bardzo okazały pomnik, który napomina o wydarzeniach, które miały miejsce przeszło sześćset lat temu.

Zamość

Zabytki w Zamościu
Zamość to jeden z większych ośrodków kulturalnych, edukacyjnych i turystycznych województwa oraz główne miasto Zamojszczyzny | fot.: Fotolia

Zamość, a szczególnie jego centrum to jedno z najbardziej majestatycznie wyglądających miejsc w Polsce. Wszystko za sprawą porażająco wyglądającej renesansowej zabudowy. Zamość to jeden z większych ośrodków kulturalnych, edukacyjnych i turystycznych województwa oraz główne miasto Zamojszczyzny. Poza historyczny centrum, miasto oferuje wiele ciekawych atrakcji w swoim obrębie oraz najbliższej okolicy. Jest to zdecydowanie idealne miejsce na odpoczynek i naładowanie baterii przed powrotem do towarzyszącego codziennemu życiu pośpiechu.

Westerplatte

Westerplatte
Westerplatte stało się miejscem bohaterskiej walki polskich obrońców przed niemieckim natarciem w 1944 roku | fot.: Fotolia

Westerplatte stało się miejscem bohaterskiej walki polskich obrońców przed niemieckim natarciem w 1944 roku. Dziś tygodniowa obrona nadmorskiej części owiana jest wieloma legendami, z których nie wszystkie są prawdziwe, jednak wciąż jest to bardzo interesujące miejsce, które warto odwiedzić ze względu na widok oraz historyczne znaczenie dla naszego kraju oraz przyszłych pokoleń.

PKŁ

About admin

Check Also

Trafalgar Square

Kursy językowe w podróży

Kursy językowe podczas podróży to doskonały sposób na połączenie nauki z przyjemnością zwiedzania i poznawania …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *