kobiece stopy krem
Kremy do stóp posiadają zazwyczaj składniki dość mocno nawilżające | fot.: stock.adobe.com

Sposoby na gładkie, piękne stopy

Latem każda kobieta dba o to, aby jej stopy były zadbane i odpowiednio wypielęgnowane. Wymaga tego letnie obuwie, takie jak sandały, w którym widoczna jest praktycznie cała stopa. Czy to jednak oznacza, że w trakcie innych pór roku nie warto o nie dbać? Zdecydowanie nie. Dobrze jest cały rok mieć na względzie pielęgnację swoich stóp i jedynie dostosowywać ją do zmieniających się warunków. Wówczas nasze stopy będą piękne nie tylko od święta.

Kremy do stóp – dlaczego warto je stosować?

Do pielęgnacji różnych części ciała, zazwyczaj używamy kosmetyków. Do stóp także się je produkuje i są wśród nich chociażby kremy. Oczywiście takie kosmetyki najlepiej aby posiadały jak najbardziej naturalny skład. Taka zasada tyczy się wszystkich produktów kosmetycznych, ponieważ wówczas są one bardziej bezpieczne w codziennym użytkowaniu i rzadziej występuje po nich jakaś reakcja alergiczna.

Kremy do stóp posiadają zazwyczaj składniki dość mocno nawilżające. Każdego dnia stopy człowieka są bowiem dość mocno eksploatowane. Chodzimy na boso, zakładamy na nie skarpety, jakieś ciężkie buty itp. Skóra na nich zatem jest poddana ciągłemu naciskowi, to natomiast sprzyja powstawaniu zgrubień skóry, jakichś pęcherzy itp. Kremy nawilżające warto stosować przede wszystkim na noc, przed snem. Dobrze jest nałożyć na takie posmarowane stopy bawełniane lekkie skarpety. Utrzymają one krem na miejscu i nie wetrze się on przykładowo w kołdrę. Poza tym będzie miał również odpowiedni czas na to, aby się wchłonąć i dobrze nawilżyć skórę stóp.

Ponadto warto stosować również peeling do stóp. Umożliwiają one usunięcie zrogowaciałego naskórka i wygładzają je. W usuwaniu naskórka jest w stanie pomóc nam również pumeks oraz frezarka do pięt. Z takimi narzędziami warto jednak postępować dość ostrożnie. Trzeba bowiem uważać na naskórek nowy, aby również jego nie zedrzeć i nie sprawić, że skóra na stopach będzie przesadnie delikatna. Wówczas każdy ruch sprawiałby nam ból.

Latem możemy stosować także preparaty chłodzące do stóp. mgiełki odświeżające oraz wiele innych kosmetyków. Bez wątpienia warto się nimi zainteresować, ponieważ ich wybór jest całkiem spory.

Jak działają skarpetki złuszczające?

Ciekawym kosmetykiem do stóp, są również skarpetki złuszczające. Trzeba przyznać, że stosowanie ich jest coraz popularniejsze. Nim jednak wejdziemy w ich posiadanie, co warto o nich wiedzieć?

Skarpetki te mają formę foliowych torebek, które nakłada się na nogę i zawiązuje w kostce. Są one zatem mocno przymocowane do stopy. Należy w nich spędzić czas, który jest wyznaczony przez producenta. Wówczas substancje znajdujące się w takich skarpetkach, przenikają w głąb skóry. Efekty skorzystania z tego rozwiązania, nie są natychmiastowe. Dopiero po jakichś dwóch tygodniach skóra zaczyna obficie schodzić, czasem nawet płatami. Natomiast spod spodu wyłania się zdrowa, piękna i miękka skóra, bez zrogowaceń. Taki kosmetyk warto jednak stosować przede wszystkim zimą. Latem bowiem schodząca skóra wyglądałaby dość mało estetycznie.

BKS

About admin

Check Also

pielęgnacja brwi permanentnych

Makijaż permanentny i co dalej?

Makijaż permanentny brwi to zabieg kosmetyczny, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji w okresie gojenia, aby osiągnąć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *