kobieta myjąca włosy pod prysznicem
Z całą pewnością, posiadacze włosów o wysokiej porowatości powinni sięgać po szampony zawierające w swoim składzie oleje roślinne, takie jak na przykład olej arganowy czy ze słodkich migdałów | fot.: Stock.adobe.com

Jak wybrać idealny kosmetyk do oczyszczania swojej skóry i włosów?

Kosmetyki oczyszczające bez wątpienia przydają się każdemu z nas. Nie da się jednak ukryć, że nieumiejętnie dobrane mogą spowodować więcej szkody i pożytku. Dlatego tak niezmiernie ważny jest staranny dobór zarówno żeli pod prysznic, mydeł jak i szamponów do włosów. Warto przed dokonaniem zakupu przeczytać skład danego produktu i zastanowić się nad tym czy faktycznie będzie on dopasowany do potrzeb naszych włosów i skóry całego ciała.

Jaki szampon dla suchych, a jaki dla przetłuszczających się włosów?

Rodzaj szamponu powinniśmy niewątpliwie dopasować do rodzaju posiadanych przez nas włosów. Nie ulega wątpliwości, że posiadacze włosów wysokoporowatych powinni wyposażyć się w szampon łagodnie oczyszczający. Produkt kosmetyczny do oczyszczania włosów suchych powinien niewątpliwie zawierać łagodne detergenty. Koniecznie należy unikać substancji zwanych SLS. Nie da się również ukryć, że w składach szamponów warto byłoby poszukiwać takich składników jak naturalne oleje. Warto postawić na przykład na szampon z dodatkiem naturalnego oleju ze słodkich migdałów. Pielęgnacja włosów przetłuszczających się powinna opierać się na innych zasadach niż pielęgnacja wyżej opisywanych już włosów wysokoporowatych. Z całą pewnością posiadacze włosów przetłuszczających się powinni wyposażyć się w szampon dość mocno oczyszczający. Nie da się jednak ukryć, że dobrze byłoby postawić na kosmetyk zawierający w swoim składzie ekstrakt z pokrzyw, chmielu czy olejek łopianowy. Dobrym pomysłem będą również szampony z drobinkami peelingujacymi, których dodatek wpłynie na normalizację pracy gruczołów łojowych.

Żel pod prysznic – co dla suchej, a co dla normalnej skóry?

Posiadacze skóry suchej, atopowej i ze skłonnością do podrażnień muszą szczególnie starannie wybierać żel pod prysznic. Nie da się ukryć, że kosmetyk oczyszczający dla tych osób powinien zawierać w swoim składzie intensywnie nawilżające substancje. Warto poszukiwać więc żeli pod prysznic z dodatkiem olejów roślinnych, takich jak na przykład olej arganowy czy olej ze słodkich migdałów. Nie ulega wątpliwości, że świetne będą również żele z dodatkiem mocznika. Regularne stosowanie kosmetyków zawierających wyżej wymienione składniki nie tylko dokładnie oczyści naszą skórę, ale również sprawi, że stanie się ona miększa i przyjemniejsza w dotyku. Ważne jest również to, aby przy skórze suchej unikać mydła, które może skórę nadmiernie wysuszać. Jeżeli nasza skóra jest normalna i nie ma problemów z nadmierną suchością, mamy do dyspozycji większy wybór kosmetyków. Nadal warto jednak unikać żeli zawierających agresywne środki myjące. Możemy jednak pozwolić sobie na wybór żelu z większą ilością składników, podczas gdy osoby o skórze skłonnej do alergii powinny sięgać po żele z możliwie prostymi składami.

Reasumując wyżej zebrane rozważania, z łatwością można dojść do wniosku, że jedynie stosowanie żeli i szamponów dopasowanych do potrzeb swoich włosów i skóry ciała może przynieść trwałe efekty. Z całą pewnością, posiadacze włosów o wysokiej porowatości powinni sięgać po szampony zawierające w swoim składzie oleje roślinne, takie jak na przykład olej arganowy czy ze słodkich migdałów. Jeżeli mamy jednak włosy przetłuszczające się, wybierzmy szampony zawierające ekstrakty z chmielu czy pokrzyw. Również żele pod prysznic warto dobierać umiejętnie. Posiadacze skóry normalnej mogą sięgać po większość z nich, podczas gdy posiadacze skóry suchej powinni wybierać raczej kosmetyki z mocznikiem. Dzięki nim nasza skóra będzie nie tylko oczyszczona, ale i nawilżona.

AUN

About admin

Check Also

medycyna estetyczna dla mężczyzn

Zabiegi estetyczne dla mężczyzn: specyfika, różnice i najpopularniejsze procedury

Zabiegi estetyczne stają się coraz bardziej popularne wśród mężczyzn, którzy coraz częściej doceniają korzyści płynące …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *