młodzi ludzie social media
Polacy, tak samo, jak reszta świata najczęściej korzystają z Facebooka. Prawie osiemdziesiąt procent z nich ma tam konto | fot.: stock.adobe.com

Najpopularniejsze serwisy społecznościowe w Polsce i na świecie

Liczba aktywnych użytkowników portali społecznościowych wzrasta z dnia na dzień. Według danych z raportu Digital w 2019 roku co sekundę do social media dołączało jedenastu użytkowników. Oficjalna liczba kont łącznie na wszystkich tego typu stronach internetowych w ubiegłym roku wyniosła prawie trzy i pół miliarda, a w samej Europie ponad czterysta sześćdziesiąt dwa miliony. Jeżeli chodzi o Polskę, to obecnie siedemdziesiąt osiem procent osób korzysta na co dzień z internetu. Jakie portale społecznościowe są odwiedzane najchętniej w Polsce i na świecie? 

Świat

Najczęściej odwiedzanym portalem społecznościowym na świecie jest strona Marka Zuckerberga, czyli rzecz jasna Facebook. Z Facebooka korzysta dwa miliardy użytkowników, z czego większością są mężczyźni, a ponad miliard osób korzysta z wersji mobilnej na smartphonie albo tablecie. Facebook jako pierwsza witryna na świecie osiągnął liczbę miliarda użytkowników w 2012 roku. Co ciekawe, statystyczny użytkownik Facebooka ma stu trzydziestu znajomych, dziennie na portalu spędza pięćdziesiąt pięć minut, przycisk „like” używa dziewięć razy dziennie i pisze dwadzieścia pięć komentarzy w ciągu miesiąca. Gdyby strona Zuckerberga była państwem, byłoby ono trzecie na świecie pod względem liczby ludności (więcej osób mieszkałoby w Indiach oraz w Chinach).

Drugim najchętniej odwiedzanym portalem jest YouTube, z którego korzysta niecałe dwa miliardy osób. Użytkownicy każdego dnia oglądają miliardy godzin filmików łącznie, generując miliardy wyświetleń oraz miliony komentarzy. Najpopularniejszy kanał na Youtube, czyli PewDiePie ma aż pięćdziesiąt milionów odbiorców, a najpopularniejszym filmikiem jest utwór Gangame Style z prawie trzema miliardami odsłon. Większość użytkowników ogląda filmiki na urządzeniach mobilnych niż na komputerach. Największą częścią użytkowników portalu są mieszkańcy Stanów Zjednoczonych (prawie siedemnaście procent). Warto wspomnieć, że YouTube jest niedostępny dla obywateli Chińskiej Republiki Ludowej poza terytorium Hongkongu.

Na trzecim miejscu znajduje się Instagram, na którym jest miliard kont. Instagram obecnie jest najszybciej rozwijającym się portalem społecznościowym w internecie. Najpopularniejszym zdjęciem na Instagramie jest zdjęcie Beyonce mające ponad jedenaście milionów polubień. Każdego dnia na portalu pojawia się dziewięćdziesiąt pięć milionów nowych zdjęć. Sześćdziesiąt dwa procent użytkowników to przedstawicielki płci pięknej.

Polska

Polacy, tak samo, jak reszta świata najczęściej korzystają z Facebooka. Prawie osiemdziesiąt procent z nich ma tam konto. Drugim portalem najchętniej odwiedzanym przez Polaków jest Instagram (prawie dwadzieścia dwa procent), następnie Twitter (prawie siedemnaście procent), na czwartym miejscu jest rodzimy serwis społecznościowy Wykop (prawie piętnaście procent). Warto również wspomnieć, że mimo potęgi Facebooka, Instagrama i Twittera polskie serwisy takie jak NK (Nasza Klasa), Fotka, czy Ask dalej generują przychody i w dalszym ciągu są tam aktywni użytkownicy.

KKO

About admin

Check Also

eksploracja kosmosu

Podróże kosmiczne: przyszłość eksploracji i kolonizacji

Podróże kosmiczne otwierają nowe horyzonty dla ludzkości, rysując obiecującą przyszłość w zakresie eksploracji i kolonizacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *