Którą kamerkę GoPro wybrać? Czym się kierować przy zakupie?

Nie wiesz, które GoPro wybrać? Oto krótki przewodnik po najlepszych kamerach GoPro, które możesz obecnie kupić.

GoPro to świetny zestaw, który zawsze warto mieć na uwadze przy wyborze kamerki sportowej. Te małe wytrzymałe urządzenia oferują doskonałą jakość obrazu i dźwięku, a ponadto często można je znaleźć w bardzo przystępnej cenie. Jeśli nie miałeś wcześniej styczności z kamerkami  sportowymi GoPro, prawdopodobnie zaskoczyła Cię liczba dostępnych modeli, które są dostępne na rynku sprzedażowym. Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Którą wybrać?

Które GoPro będzie najlepsze dla mnie ?

Przy wyborze kamerki GoPro warto mieć na uwadze, iż nie powinniśmy kierować się ceną czy rozdzielczością. Filmowanie materiałów w rozdzielczości 4K z wysoką ilością klatek na sekundę może okazać się dla nas bardzo kuszące, jednak trzeba pamiętać też o tym, że materiały takie będą zajmować bardzo dużo miejsca na dysku, a obróbka takich materiałów wiąże się z tym, że będziemy potrzebowali sprzętu komputerowego o dużej mocy. Obecnie i tak większość modeli oferuje rozdzielczość m.in. 1080p (Full HD), więc nie powinniśmy się zbytnio przejmować jakością nagrywania naszego przyszłego zakupu, gdyż wszystkie powinny zaspokoić nasze oczekiwania. To, co mają jednak droższe modele w przeciwieństwie do tych tańszych, to imponująco skuteczna stabilizacja HyperSmooth GoPro. Chociaż Hero 7 Silver ma stabilizację, nie jest ona tak dobra w wygładzaniu obrazu, jak w Hero 8 Black czy Hero 9 Black.

Przegląd najlepszych kamerek GoPro

1. GoPro Hero 9 Black, czyli najlepsza kamerka sportowa

Choć jego sylwetka może wyglądać wam znajomo, Hero 9 Black przeszedł gruntowny remont. Wyposażony jest w całkowicie nowy 23,6-megapikselowy czujnik, umożliwiający nagrywanie wideo z prędkością do 5K 30 kl./s oraz robienie zdjęć z prędkością 20 MP. Akumulator również został ulepszony, bowiem o 30% zwiększono pojemność w porównaniu z poprzednim modelem. Hero 9 Black ma teraz ekran skierowany do przodu, dzięki czemu vlogowanie i robienie selfie nie będzie sprawiać nam trudności. Jeśli chodzi o stabilizacje obrazu Hero 9 posiada nowy ulepszony system  Hypersmooth 3.0, dzięki któremu nagrywanie jest jeszcze bardziej płynne.

2. GoPro Max: najlepsza kamera sportowa 360

GoPro Max to kamera sportowa, ale nie taka, jaką znasz. Dzięki obiektywom typu rybie oko zamontowanym z przodu i z tyłu aparatu może fotografować jednocześnie we wszystkich kierunkach, w tym w górę i w dół. Urządzenie to posiada 6 wbudowanych mikrofonów, dzięki czemu nagrywany dźwięk jest naprawdę wysokiej jakości.

3. GoPro Hero 7 Silver: najlepsza budżetowa kamerka

GoPro Hero 7 Silver to kamera, która została już wycofana z oficjalnej dystrybucji, jednak w niektórych sklepach nadal możemy ją zakupić. Model ten może nagrywać filmy 4K z prędkością do 30 klatek na sekundę oraz niestety nie posiada stabilizacji HyperSmooth. Jednak w stosunku jakość do ceny jest to na pewno opcja warta rozważenia, gdyż model ten można już kupić za kilkaset złotych.

 

Podsumowując, przed zakupem kamerki GoPro warto się zastanowić, jak często ona będzie używana. Jeśli będziemy sporo z niej korzystać może warto dopłacić i kupić model z najwyższej półki, jednak jeśli ogranicza nas budżet, bądź będziemy używać jej sporadycznie, myślę, że nie ma sensu przepłacać.

MBA

About admin

Check Also

eksploracja kosmosu

Podróże kosmiczne: przyszłość eksploracji i kolonizacji

Podróże kosmiczne otwierają nowe horyzonty dla ludzkości, rysując obiecującą przyszłość w zakresie eksploracji i kolonizacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *