router wi-fi
Router to urządzenie, które cechuje przesyłaniem sygnału w promieniu kilu, kilkunastu lub kilkudziesięciu metrów wokół siebie | fot.: stock.adobe.com

Jakie dostępne rozwiązania na rynku pomogą Ci polepszyć stan bezprzewodowego połączenia internetowego?

Bezprzewodowy internet to w dzisiejszych czasach dobrodziejstwo, które bez zbędnych trudów pozwala nam łączyć się z najpopularniejszymi serwisami społecznościowymi, platformami VOD czy ulubionymi stronami internetowymi zarówno z wykorzystaniem laptopa, tabletu, jak i smartfona. Od czasu do czasu jednak możemy zwrócić uwagę na zauważalny spadek jakości tego internetu, co w dużej mierze psuje nam radość z rozrywki. Na szczęście słaba jakość łączy Wi-Fi to tylko chwilowa trudność, z którą poradzimy sobie bez problemu. Jak? Sprawdźcie sami.

Poprawna konfiguracja routera

Z całą pewnością możemy stwierdzić, że ponad połowa przypadków słabego internetu bezprzewodowego bierze się ze źle skonfigurowanego routera. To właśnie to urządzenie pozwala nam na utrzymywanie optymalnego sygnału, który zapewnia nam bezprzewodowy internet na terenie całego mieszkania czy domu. Prawidłowa konfiguracja routera powinna odbywać się bezpośrednio w panelu administracyjnym naszego zakupionego urządzenia. Przede wszystkim powinniśmy skupić się na wyborze odpowiedniego kanału. Dla osób, które nie są zaznajomione z tajnikami sieci komputerowych, wybór jednego spośród trzynastu kanałów może stanowić spore wyzwanie. Dobra praktyka to postawienie na kanał 6 lub 11, które zdaniem ekspertów charakteryzują się najmniejszym obciążeniem, a co za tym idzie, najszybszym działaniem.

Dostosuj lokalizację routera do potrzeb korzystania z internetu w domu 

Router to urządzenie, które cechuje przesyłaniem sygnału w promieniu kilu, kilkunastu lub kilkudziesięciu metrów wokół siebie. Oznacza to, że sygnał sięga wszystkich stron. Jednym z podstawowych błędów jest umiejscowienie routera w jednym z ościennych pomieszczeń. Taki stan rzeczy sprawia, że tracimy potencjał swojego urządzenia, wykorzystując jedynie skrawek zasięgu. W jaki więc sposób powinniśmy ustawić router? Najlepiej w bliskim sąsiedztwie naszego miejsca pracy i rozrywki. Oczywiście wiemy, że to niezmiernie trudne zadanie, zważywszy na fakt, że obecnie internet w smartfonie przydaje się dosłownie wszędzie. Dlatego też lokalizacja routera w centralnej części mieszkania może okazać się definitywnie najlepszą możliwą opcją. 

Zakup wzmacniacza sygnału Wi-Fi

Na szczęście problem związany ze słabą jakością bezprzewodowego połączenia internetowego może być rozwiązany z pomocą nowoczesnych, innowacyjnych urządzeń zaprojektowanych właśnie w celu polepszenia jakości korzystania z Wi-Fi. Mowa tutaj o wzmacniaczu sygnału. Taki wzmacniacz, ulokowany w odpowiedniej odległości od routera łapie jego zasięg i zwielokrotnia go, umożliwiając dostęp do sieci bezprzewodowej w miejscach, w których wcześniej korzystanie z internetu było relatywnie ograniczone. W dzisiejszych czasach takie urządzenia są bezprzewodowe, co ułatwia ich montaż i odpowiednie ustawienie. W jakiej sytuacji wzmacniacz sygnału Wi-Fi może okazać się najlepszym wyjściem? Przede wszystkim w przypadku bardzo rozległych domów, w których zauważyliśmy poważny problem z brakiem internetu w najbardziej oddalonych częściach. 

LNA

About admin

Check Also

eksploracja kosmosu

Podróże kosmiczne: przyszłość eksploracji i kolonizacji

Podróże kosmiczne otwierają nowe horyzonty dla ludzkości, rysując obiecującą przyszłość w zakresie eksploracji i kolonizacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *