dziewczyna na tik toku
Aplikacja, będąc jedną z chętniej wybieranych przez młode osoby, może stanowić także doskonałą platformę dla celebrytów oraz biznesmenów, którzy swoje usługi kierują właśnie do młodszych pokoleń | fot.: stock.adobe.com

Czym jest TikTok i dlaczego zdobywa tak dużą popularność?

Od pewnego czasu na całym świecie, szczególnie wśród osób młodych, ogromną popularność zdobywa aplikacja o nazwie TikTok. Jednakże nie wszyscy do końca rozumieją, na czym owa aplikacja polega oraz na czym polega jej ogromna popularność. Poniżej postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości dotyczące TikToka.  

Czym jest TikTok?

Współczesna wersja TikToka stanowi połączenie dwóch, niegdyś niezależnie funkcjonujących aplikacji: Musical.ly oraz TikToka. Musical.ly, udostępniona w połowie 2014 roku była z początku aplikacją edukacyjną. Z czasem jednak użytkownicy zaczęli w pełni korzystać z możliwości, jakie im dawała i tworzyli krótkie filmy, urozmaicone o synchronizację ust ze ścieżkę dźwiękową, filtry, efekty i wybraną prędkość. Firma ByteDance widząc potencjał w Muscial.ly, ale nie chcąc z nią konkurować za pomocą swojej bardzo podobnej, ale jeszcze nie tak popularnej aplikacji TikTok (została udostępniona dopiero dwa lata po Musicial.ly), wykupił ją – co, jak zapewne widać, było niezwykle korzystnym posunięciem. Dane wskazują, że jest to obecnie najwięcej warty startup na świecie, pokonująca nawet niedawnego lidera Ubera.

Obecnie TikTok budzi zainteresowanie głównie bardzo młodych osób (mogą z niego korzystać osoby w wieku od 13 roku życia), jednakże coraz częściej odnajdują się na nim także osoby nieco starsze, nawet powszechnie znani celebryci. TikTok oferuje nagrywanie krótkich filmów, w których użytkownicy najczęściej wykonują układy taneczne oraz tzw. lip-sync, czyli poruszanie ust w wybranym przez siebie motywie muzycznym. Jednakże im więcej osób i firm decyduje się na założenie konta na TikToku, tym bardziej zmienia się również formuła aplikacji.

Na czym polega popularność TikToka?

Według najnowszych danych z 2020 roku TikToka posiada obecnie 1,5 miliarda osób, a aż 700 milionów używa aplikacji na co dzień. Co sprawia, że TikTok jest tak niezwykle popularny?

Według specjalistów głównych przyczyn zainteresowania aplikacją należy doszukiwać się w ogromie informacji, na jakie narażony jest codziennie mózg użytkowników Internetu; TikTok, swoją krótką (większość filmów trwa ok. 15 sekund) wizualno-muzyczną zawartością wpisuje się w obecne zapotrzebowanie na dynamiczną i krótką rozrywkę. Co więcej, użytkownicy są stale zachęcani atrakcyjnym i łatwo dostępnym contentem, oglądają go coraz więcej i ostatecznie sami, przekonując się o łatwości tworzenia, dokładają swoją cegiełkę do zawartości platformy.

Jakie korzyści przynosi TikTok?

TikTok oferuje wiele korzyści dla osób oraz firm nastawionych na promocję. Aplikacja, będąc jedną z chętniej wybieranych przez młode osoby, może stanowić także doskonałą platformę dla celebrytów oraz biznesmenów, którzy swoje usługi kierują właśnie do młodszych pokoleń. Przykładem może być koncern Coca Cola, który w ramach konkursu oferował użytkownikom TikToka spotkanie ze znanym muzykiem.

Oprócz tego, wielu wskazuje na fakt, że TikTok stanowi niezwykle atrakcyjną aplikację dla osób chcących dzielić się pozytywnym nastawieniem, humorem i dystansem do siebie. To platforma pozwalająca na wyrażenie siebie poprzez taniec, grę aktorską i zabawę.

JOK

About admin

Check Also

eksploracja kosmosu

Podróże kosmiczne: przyszłość eksploracji i kolonizacji

Podróże kosmiczne otwierają nowe horyzonty dla ludzkości, rysując obiecującą przyszłość w zakresie eksploracji i kolonizacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *