kamera sportowa
Kamera sportowa średnio waży około 300 gramów. Masz teraz możliwość nagrywania z każdego miejsca na kuli ziemskiej, nie musisz być sportowcem | fot.: stock.adobe.com

Czy kamery sportowe: jedynie dla sportowców?

Panuje stereotyp, że kamery sportowe są jedynie dla sportowców, jednakże jest to mylne. Nadal w większości, właśnie sportowcy wykorzystują ten gadżet, jednakże trend coraz częściej się zmienia i dziś tak naprawdę wszyscy korzystają z takich kamer. 

Dlaczego kamera sportowa nie jest gadżetem jedynie dla sportowców? 

Od jakiegoś czasu, rozwija się trend polegający na dzieleniu się informacjami z prywatnego życia z otoczeniem. Kamera sportowa przyda Ci się jeśli zechcesz publikować zdjęcia na Instagramie oraz Facebooku oraz kiedy po prostu zechcesz mieć pamiątkę. Atutem jej z pewnością będzie to iż urządzenie jest lekkie, małe oraz poręczne. Kamera sportowa średnio waży około 300 gramów. Masz teraz możliwość nagrywania z każdego miejsca na kuli ziemskiej, nie musisz być sportowcem. 

Jaka kamera sportowa okaże się najlepszym rozwiązaniem? 

Warto przejść na stronę z elektroniką i zapoznać się z dostępnymi modelami. Pracownicy którzy są specjalistami pomogą Ci w doborze właściwego rozwiązania, ponadto doradzą jakie akcesoria dodatkowe powinieneś wybrać. Twoim priorytetem niech będzie jakość, wielkość oraz masa, gdyż dobrze jest, byś nie musiał borykać się z dylematem czy do Twojej torby podróżnej zmieści się jeszcze kamera. Zwróć uwagę na sposób montowania kamery przy ciele, wiedząc, że są montowane jako opaski na głowę po szelki na klatkę piersiową. Wygodny sposób noszenia sprawi, że zwiedzając zapierające dech w piersiach miejsca, nie będziesz musiał myśleć o kamerce, którą nosiłbyś w ręku. Zwracaj uwagę na jakość kamery, gdyż czym jest ona wyższa, tym też mniejsze ryzyko ewentualnego uszkodzenia. Najbardziej wytrzymałe z nich wytrzymują upadek ze sporej wysokości. Weź pod uwagę jakość obrazu, gdyż sama wytrzymałość nic nie znaczy, jeśli nie ma ostrości. Większość kamer operuje jakością 2K, 3K bądź High Definition. Warto jednak czasami zainwestować nieco więcej, by móc zakupić 4K bądź też 5K. Decydując się na te nieco droższe modele, unikniesz zniekształceń oraz uzyskasz więcej istotnych detali, dzięki czemu później lepiej będzie Ci się oglądało, będziesz mógł też bardziej zaimponować tym, którym pokażesz filmy ze swoich eskapad. 

Na jakie akcesoria do kamery sportowej się zdecydować? 

Jeśli z nagrywania video korzystasz od święta, wtedy akcesoria mogą Ci się nie przydać. Zakładając jednak, że chcesz skorzystać częściej, wtedy z pewnością kamery sprawią, że pełniej będziesz mógł się cieszyć swoją kamerą. Pamiętaj, że akcesoria powinieneś wybrać do własnych potrzeb. Warto jednak, byś wybrał te dla siebie najbardziej adekwatne, gdyż tym sposobem nagrasz większą ilość, wysokiej jakości filmów, nacieszysz się dłuższym zasilaniem, zapewnisz sobie wyższy standard używania sprzętu. W chwili kiedy poruszasz się rowerem bądź motocyklem, postaw na takie akcesoria, które będą dla Ciebie pomocą by dłużej się poruszać, może to być wodoodporna obudowa kamer, akumulator do kamer, mikrofon zewnętrzny. Z pewnością przyda Ci się dodatkowa bateria, weź pod uwagę też stabilizatory celem stworzenia stabilnych oraz gładkich ujęć. 

RAD

About admin

Check Also

eksploracja kosmosu

Podróże kosmiczne: przyszłość eksploracji i kolonizacji

Podróże kosmiczne otwierają nowe horyzonty dla ludzkości, rysując obiecującą przyszłość w zakresie eksploracji i kolonizacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *