Połonina Wetlińska
W Bieszczadach występują atrakcyjne pasma połonin, a do najsłynniejszych należy Połonina Wetlińska | fot.: stock.adobe.com

Trzy najpiękniejsze szlaki w Bieszczadach

Bieszczady to jedna z najbardziej przyciągających krain w Polsce. To strefa ciszy i błogiego spokoju, a także fantastycznych wędrówek wśród pięknych pejzaży, w bliskim kontakcie z naturą. Kto choć raz odwiedził to miejsce stara się tu powracać tak często jak to możliwe. Nie ma się w zasadzie czemu dziwić, ponieważ można tu nie tylko odpocząć, złapać oddech od codzienności, ale także aktywnie spędzić czas na wędrówkach podziwiając z bliska dziką przyrodę. Jeżeli zatem wybierasz się w Bieszczady podpowiem Ci, w jakie miejsca koniecznie należy się udać.

Połonina Wetlińska, czyli obowiązkowy punkt podczas pobytu w Bieszczadach

W Bieszczadach występują atrakcyjne pasma połonin, a do najsłynniejszych należy Połonina Wetlińska, na szczycie której znajduje się schronisko PTTK, czyli tak zwana „Chatka Puchatka”. Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów przybywających w Bieszczady, a także wspaniały punkt widokowy, z którego możemy podziwiać przepiękne krajobrazy.

Szlaków, które prowadzą na sam szczyt Połoniny Wetlińskiej do schroniska jest co najmniej kilka, lecz najłatwiejszy z nich to szlak żółty, który zaczyna się na przełęczy Wyżnej. Podążając nim po około godzinie dotrzemy na miejsce, a po drodze oprócz wspaniałych widoków możemy spotkać salamandrę, która jest pod ochroną, lub dostrzec w oddali dzikie zwierzęta takie jak wilki, jelenie, żubry, czy nawet niedźwiedzia.

Magiczne miejsce, czyli Połonina Caryńska

Drugą z bieszczadzkich połonin jest jakże urokliwa i jedyna w swoim rodzaju Połonina Caryńska. Jest to kolejne obowiązkowe miejsce do odwiedzenia będąc w Bieszczadach. Połonina prezentuje się niezwykle malowniczo, a gdy dotrzemy na sam szczyt będziemy z pewnością oczarowani tym miejscem, ponieważ ujrzymy wspaniałą panoramę Zachodnich Bieszczadów. Dlatego nic w tym dziwnego, iż ta połonina uważana jest za magiczne miejsce. Kto był tam chociaż raz stara się powracać w ten zakątek Bieszczadów.

Tarnica, czyli najwyższy szczyt polskich Bieszczadów

Tarnica to kolejne miejsce, które warto odwiedzić będąc w Bieszczadach. Z samego szczytu rozpościerają się znakomite widoki zarówno na polską jak i ukraińską część gór. Tarnica stanowi najbardziej atrakcyjny punkt widokowy, a na samym szczycie znajduje się krzyż upamiętniający wizytę Karola Wojtyły. W okolicę Tarnicy prowadzą atrakcyjne widokowo szlaki turystyczne, a najkrótszy z nich niebieski Wołosate.

Dlatego jeżeli wybierasz się na urlop w Bieszczady i zależy Ci na aktywnym wypoczynku te trzy miejsca wpisz na swoją listę, ponieważ warto je odwiedzić. Sam zobaczysz, że po zdobyciu tych szczytów stwierdzisz, że było warto. Będzie to dla Ciebie niezapomniana przygoda, którą zapamiętasz na bardzo długie lata, a dzięki zrobionym zdjęciom będziesz mógł co jakiś czas wracać wspomnieniami w te ciekawe i magiczne miejsca. Kto wie być może po jakimś czasie znów tam zawędrujesz, bo z reguły kto raz odwiedził Bieszczady wraca tam co jakiś czas, aby się w pełni zrelaksować w otoczeniu gór i dzikiej przyrody.

AMW

About admin

Check Also

Trafalgar Square

Kursy językowe w podróży

Kursy językowe podczas podróży to doskonały sposób na połączenie nauki z przyjemnością zwiedzania i poznawania …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *