dominikana
Dominikana zachwyca nie tylko pogodą i klimatem, ale także egzotyczną fauną i florą, różnorodnym jedzeniem i pięknymi widokami | fot.: stock.adobe.com

Rajskie wakacje na Dominikanie

Podczas poszukiwania ofert wakacyjnych, warto zwrócić swoją uwagę na egzotykę. Celując w takie wakacje, mamy pewność, że pogoda będzie dopisywała i nie musimy się martwić o to, że nie skorzystamy z kąpieli morskich, lub słonecznych. Podczas przeszukiwania stron, magazynów biur podróży, opłaca się przyjrzeć Dominikanie. Jest to piękne wyspiarskie państwo, otoczone Oceanem Atlantyckim i Morzem Karaibskim. 

Rajskie wakacje

Dominikana zachwyca nie tylko pogodą i klimatem, ale także egzotyczną fauną i florą, różnorodnym jedzeniem i pięknymi widokami. Położna na Morzu Karaibskim i Oceanie Atlantyckim, pozwala na skorzystanie kąpieli morskich, sportów wodnych. Celując w ten kierunek, z pewnością nie zawiedziemy się krajobrazem i widokami. Ów państwo posiada bogatą przyrodę, wyspa pełna jest zieleni, palm, dzięki którym możemy skosztować kokosów, bananów prosto z drzewa! Miłośnicy zwierząt na pewno nie zawiodą się podróżując na Dominikanę, gdyż wiele wycieczek fakultatywnych w tym kraju oferuje spotkania z zarówno dzikimi, jak i domowymi zwierzętami. Dla leniuchów, osób nastawionych głównie na wypoczynek i wygrzanie się w słońcu Dominikana to bardzo dobry wybór, gdyż średnia roczna temperatura to 25 stopni Celsjusza, a nawet w najchłodniejsze dni nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza. Nie powinniśmy się więc obawiać o to, że będzie zimno i będziemy musieli zorganizować sobie czas w inny sposób, gdy pogoda nie pozwoli na plażowanie. Podsumowując powyższe, możemy poczuć się tam jak na rajskich wakacjach, odpocząć zarówno psychicznie i fizycznie. 

Dominikana, również dla aktywnych! 

Jeśli przyjechaliśmy na Dominikanę, by nie tylko odpocząć, ale także zwiedzać, lub spędzać swój czas na aktywnościach sportowych, z pewnością się nie zawiedziemy, gdyż oferuje ona niesamowity „pakiet” atrakcji. Miłośnicy windsurfingu mogą tam odnaleźć swoje miejsce na ziemi, ponieważ Dominikana posiada szerokie i piękne plaże, a morze posiada wiele uwarunkowań do uprawiania tego sportu. Osoby kochające nurkowanie, mogą skorzystać z podwodnego oglądania raf koralowych, czy nawet zatopionych wraków statków! Najpopularniejszymi miejscami do uprawiania ów sportu, jest między innymi Punta Cana (najczęściej oferowany przez biura podróży kierunek wakacyjny na Dominikanie), czy Cabarete. Prócz sportów wodnych, kochający zwiedzanie także znajdą coś dla siebie. Warto zwrócić uwagę na największe miasta na Dominikanie takie jak Santo Domingo czy Santiago. Możemy wybrać się tam na własną rękę (musimy wtedy jednak dowiedzieć się o specyfice ów miast), lub w ramach wycieczek fakultatywnych. Dodatkowo bardzo ciekawą atrakcją jest góra czarownic i wiele wodospadów na przykład Damajagua, czyli rów tektoniczny, w którym woda wyżłobiła swoje ujście, przez co powstały wodospady. 

Jak widać, warto odwiedzić Dominikanę, ponieważ to państwo zachwyca pod wieloma względami. Każdy może odnaleźć w nim coś dla siebie, wypróbować nowe rzeczy, być może odkryć swoje nowe hobby. Z pewnością taka podróż zagwarantuje nam cudowne wspomnienia. 

VMA

About admin

Check Also

Trafalgar Square

Kursy językowe w podróży

Kursy językowe podczas podróży to doskonały sposób na połączenie nauki z przyjemnością zwiedzania i poznawania …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *